Autor Wątek: Witam Wszystkich  (Przeczytany 2215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hobik

• Ekspert
Witam Wszystkich
« dnia: Marzec 26, 2011, 23:10:41 »
Witam,
zaczne od tego, że mam 25 lat i prawdopodobnie fobie społeczną lub depresje, użalając się nad sobą i własną nieudolnością doszedłem do tego, że potrzebuje pomocy i tydzień temu byłem u psychiatry. Lekarz przepisał mi citabax i szukając informacji o nim trafiłem na forum. Troche mnie gnębi to, że nikomu nie powiedziałem o tym, więc postanoiwłem podzielić się tym z Wami.
Przepraszam, jeżeli naruszam w jakiś sposób etykiete forum, ale jest to moja pierwsza tak bezpośrednia aktywność w internecie.
Pozdrawiam

Jacksons

• Gość
Odp: Witam Wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2011, 08:36:13 »
Cześć hobik. <czesc>

Kiedy zaczęły się Twoje objawy fobii społecznej, lub depresji? , bo skoro dużo wcześniej, to już powinieneś dawno wiedzieć co Ci dolega. Dobrze, że wybrałeś się z tym do psychiatry, może już wstępnie zdiagnozował co Ci jest? {hmm.., citabax widzę, lek na depresję...} Dlaczego nikomu nie powiedziałeś o wizycie u lekarza? Nie ma takiej możliwości? Sorki za tyle pytań, dociekliwy jestem.
Nie naruszasz żadnej etykiety i gratuluję rozpoczęcia działalności forumowej. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 08:41:37 wysłana przez Jacksons »

Offline czarownica

• włóczęga
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Tychy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2011, 09:39:48 »
hobik cześć :)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą. "- Robert A. Heinlein

"Od smutków życia są dwie ucieczki: muzyka i koty." - Albert Schweitzer

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2011, 10:16:13 »
Witaj serdecznie na naszym forum <shy>
Zachęcam do aktywnego uczestnictwa ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2011, 11:32:40 »
Witaj hobik  :)

Offline Leśka

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2011, 11:33:26 »
Witaj  <przytul>
Nie krępuj się, po to tu jesteśmy, żeby się nawzajem wspierać <lovely>

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2011, 12:37:42 »
Witaj pisz śmiało tutaj :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2011, 13:33:26 »
Cześć ;)

Juka

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2011, 15:44:20 »
czesc

Kot Schrödingera

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2011, 15:57:20 »
Witaj!

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2011, 23:37:25 »
Dziekuje za przywitanie <shy>

Kiedy zaczęły się Twoje objawy fobii społecznej, lub depresji? , bo skoro dużo wcześniej, to już powinieneś dawno wiedzieć co Ci dolega. Dobrze, że wybrałeś się z tym do psychiatry, może już wstępnie zdiagnozował co Ci jest?

Lekarz diagnozy nie powiedział (a ja nie pytałem), mówił o objawach depresyjnych czyli jednak depresja, a co do fobii to moje domysły na podstawie tego co wyczytałem w necie, w sumie jedno chyba nie wyklucza drugiego. Jeżeli chodzi o depresje to pierwsza taka sytuacja kojarzy mi się parę lat temu, na jakiś czas mijało potem powracało, ale teraz mam największy dołek jaki pamiętam.  Jeżeli chodzi o fobie, to zawsze byłem bardzo nieśmiały, ale z perspektywy czasu widzę ze od kiedy poszedłem na studia przyjeło to chore rozmiary typu mam zrobione sprawozdanie stoje przed drzwiami do wykładowcy i zamiast wejść zawracam do akademika, podobnie jeżeli chodzi o spotkania w sprawie pracy.

Dlaczego nikomu nie powiedziałeś o wizycie u lekarza? Nie ma takiej możliwości?

Sam nie wiem boje się reakcji, mieszkam w akademiku i wolałbym uniknąć tego, że osoba , której zaufam np. po alkoholu komuś powie i całe środowisko w którym się obracam będzie wiedziało. A w domu mógłbym powiedzieć mamie , ale również nie wiem jak zareaguje. Całą sprawe komplikuje również fakt że zostałem skreślony z listy studentów :(

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2011, 07:59:38 »
A powiedziałeś lekarzowi także o swoich podejrzeniach co do fobii społecznej i objawach?

W akademyku, to też bym raczej nie próbował się chwalić, że byłem u psychiatry. Mimo, że jest tam młodzież studencka, to różnie z tym mogło by być.
Teraz zostałeś skreślony z tej listy studentów ? Za co?, jeśli mogę spytać i co dalej planujesz?

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2011, 09:20:11 »
Wymieniłem lekarzowi objawy, opowiedziałem o paru sytuacjach, które obrazowałyby moje lęki.

O tym, że mnie wyrzucili dowiedziałem się w czwartek już po wizycie u psychiatry, skreślony zostałem za nie zaliczenie 4 przedmiotów.

Dalej logika podpowiadałaby, zmienić prace na taką od poniedziałku do piątku i od października wrócić w trybie zaocznym,  w międzyczasie jeszcze wynająć gdzieś pokój.
Musze sobie wszystko w głowie poukładać, bo mam mętlik nie tylko pod względem psychicznym.

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2011, 17:49:03 »
Oby Ci się wszystko poukładało, a przynajmniej te najważniejsze sprawy. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że wiele osób z silną fs nie idzie na studia ze strachu, a jak już pójdą, to uciekają z nich jak przychodzi wygłosić coś publicznie.

Dobry awek. ; )

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2011, 10:35:29 »
Mój wyjazd na studia w dużej mierze wynikał chyba z lęku przed wojskiem oraz z tego, że w domu też zbyt ciekawie nie było, taka sytuacja między młotem i kowadłem.  Pewnie też bym uciekł gdyby nie to wojsko i bałem się poczucia wstydu , że mi się nie udało. Z perspektywy czasu to i tak wyszło chyba nie najgorzej, bo gdybym nie wyjechał (pochodzę z bardzo małej miejscowości) to nie miał bym szans na podjęcie jakiegokolwiek leczenia, a jakbym jakimś cudem je podjął to musiałbym żyć z łatką wariata.

Najgorsze jest to, że niby wiem co powinienem robić, ale paraliżuje mnie podjęcie jakiegokolwiek działania i ta świadomość uciekającego czasu.