Autor Wątek: Lęk przed biegunką  (Przeczytany 10610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xavier_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gdynia
  • "Bliski dla bliskich z dystansem do wszystkich"
Lęk przed biegunką
« dnia: Lipiec 04, 2011, 02:49:51 »
Może mój wątek wyda wam się śmieszny, ale od jakiś paru lat borykam się z problemem, który rujnuje mi życie. zawsze jak mam gdzieś wyjść z domu to dostaje nagle ataków leków, paniki i  dostaje biegunki. to jest problem jak nigdzie nie ma wokoło toalety. na początku myślałem, że są to problemy żołądkowe jednak teraz wiem, że ma to podłoże psychologiczne. Problemem dla mnie jest podróżować, wyjść gdzieś ze znajomymi, nawet iść do sklepu jest dla mnie problemem. wychodzę jak gdzieś muszę, ale najpierw nałykam się tabletek na zaparcia. źle mi jest z tym. znajomi, przyjaciele ciągle mnie gdzieś wyciągają, a ja im ciągle odmawiam. to jest dla mnie wstydliwy i drażliwy temat. byłem już z tym u lekarza rodzinnego, później u psychiatry. Przepisał mi leki przeciwdepresyjne oraz jakieś leki które regulują prace jelit. nigdy nie brałem takich leków. po nich źle się czuje, chodzę taki otumaniony. czytałem na forum, że najgorsze są pierwsze dwa tygodnie stosowania leku. Lekarz zalecił mi, aby udać się z tym też do psychologa. mam wrażenie, że tylko ja mam ten problem.
"Dobrego nigdy za wiele"

Jacksons

• Gość
Odp: Lęk przed biegunką
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2011, 07:48:38 »
zawsze jak mam gdzieś wyjść z domu to dostaje nagle ataków leków, paniki i  dostaje biegunki
Z lęku przed ludźmi, czy z lęku, że owa biegunka złapie Cię gdzieś na ulicy?

Ogólnie normalną rzeczą jest to, że sporo osób reaguje na stres w ten sposób, że musi biec do łazienki.
Ale o lęku przed samą biegunką, to nie słyszałem. Jeżeli dostajesz biegunki, na samą myśl, że gdziekolwiek może Cię złapać biegunka, to cienka sprawa. ; / Myślę, że wizyta u psychologa jest niezbędna.

Offline xavier_87

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2011, 09:18:55 »
mam lęk przestrzenny i lęk do ludzi. mam problemy jelitowo-żołądkowe. Lekarze wykryli u mnie zespół jelita drażliwego. mysle,że to wszystko stad się wzięło.
"Dobrego nigdy za wiele"

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2011, 16:31:19 »
A no widzisz jakoś nie jesteś sam :) ja tez tak mam i psychicznie i zespół jelita drażliwego i nerwicę żołądka...ciężko jest ale żyję...jedyny sposób jaki na to pomaga to mam zawsze przy sobie tony np."stoperanu"...tylko,że ja też mam "siusianie" na tle nerwowym,jak tylko się lekko zdenerwuję muszę biec do toalety. Jakiś chaotyczny ten mój post,ale chyba wiadomo o co chodzi? Pozdrawiam....
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2011, 16:40:37 »
Proponuję Ci żebyś się zapisał do psychiatry i zaczął brać jakieś leki przeciw-lękowe. Psychologa raczej Ci odradzam bo nie wiele jest on wstanie pomóc przy takich objawach somatycznych.
Lekarze wykryli u mnie zespół jelita drażliwego. mysle,że to wszystko stad się wzięło.
No cóż gdy masz jakieś problemy żołądkowe a lekarza nie wie bardziej szczegółowo co to może być wygodnie jest stwierdzić zespół jelita drażliwego, chorobę której generalnie się nie leczy i która może mieć dziesiątki różnych objawów.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:23:34 »
ja mam podobny problem. lekarka stwierdziła, że to zespół jelita drażliwego czy coś takiego ???. dostałam leki ale średnio mi pomagały. też zaleciła wizytę u psychologa ale odwlekam
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline xavier_87

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:13:50 »
Byłem z tym u Psychiatry. Przepisał mi leki po których gorzej się czułem niż przed wizytą. Wróciłem do coaxilu i loperamidu. Myślałem, że tylko ja mam taki problem. Chyba wole iść od psychologa. czy ktoś wyleczył się z tego problemu?
"Dobrego nigdy za wiele"

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:21:39 »
Hmm... tak przeglądam ten watek i właśnie sobie przypomniałam, że pracowała u nas kiedyś dziewczyna, która miała podobny problem. Każdy stres powodował u niej wielki atak biegunki. Żal mi jej było okropnie ale nie chciała się udać do żadnego specjalisty, nie chciała też brać żadnych tabletek bo na wiele z nich miała uczulenie. Niestety zwolnili ją po 3 miesiącach próbnego bo niestety większość dnia spędzała w toalecie. Kiedyś ją spotkałam - była wrakiem człowieka ale nadal twierdziła, że to taka przemiana materii i do żadnego specjalisty nie pójdzie :(
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2012, 00:56:10 »
2 metody są leczenia biegunki ze stresu

Objawowo-jelitowe
Nifuroksazyd + Lacidofil

Przyczynowe
Leki i zioła przeciwlękowe, antydepresyjne

Obje motydy działają ale dyruga lepsza :P

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2013, 13:48:22 »
Jedz dużo białego, gotowanego ryżu i gotowanej marchewki. Taką marchewkę trzeba pokrojoną gotować na bardzo małym ogniu przez 90 minut. I nie przejmuj się. Nigdy nie przebijesz takiego gościa z mojej uczelni, któremu na egzaminie leciało z nogawki. To była masakra. Ja siedziałem niedaleko i tak śmierdziało, że nie mogłem się skupić na rozwiązywaniu testu. ^^

Offline niepewna samej siebie

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:53:08 »
Witaj

Dotarłam do tego postu ponieważ szukałam informacji na ten temat w internecie poniewaz borykam się z takim samym problemem co Ty od dwóch lat ....

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:32:53 »
Słyszałem, że czekolada powoduje zaparcia... Może okaże się skuteczna...

Offline Artmedia9

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Podkarpacie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2013, 15:20:11 »
Sprawdzony patent- jagody. No i gorzka czekolada, fakt
W miejscu, gdzie umieszcza się mądre słowa, pozostawię wiele mówiącą pustkę.