Autor Wątek: Usuwanie postów  (Przeczytany 4448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Usuwanie postów
« dnia: Styczeń 05, 2012, 22:58:28 »
Uważam, że usuwanie postów powinno być surowo zabronione  <old> <glupek2>. Jest jakaś opcja żeby to uniemożliwić? ;>
Czasami, jak się przegląda tematy to wiele postów jest pousuwanych i nie wiadomo o co w nich chodzi.
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Usuwanie postów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:00:09 »
Bo Jacksons łazi i donosi :P

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:08:38 »
Ale, że co? Ortografy wypomina? ;>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:37:58 »
Lonowi chodzi po prostu o durnoty pisane i typowe offtopiki, które zgłaszamy Obcemu do usunięcia. Nieliczne ostatnio z resztą.

A Tobie chodzi o posty, które znikają, tzn. są edytowane na "zero"

Przychodzi osoba na forum, wywewnętrznia się, a potem się boi czy co i kasuje.
To w takim razie nie mogłoby być też opcji edytowania.

Na niektórych forach tak jest, że swój post można zedytować w ciągu 12 godzin. Po upływie tego czasu znika możliwość edycji.
Tutaj pewnie takie osoby, co chcą wykasować od razu pisałyby do admina o wykasowanie, ale część i tak by została.
Chociaż jest punkt, że posty opisujące życie prywatne mogą być usuwane czy jakoś tak, a takie uzytkownicy najczęściej kasują. Ale na pewne ograniczyłoby to masowe usuwanie postów.
Przykład cathe. Zostały tylko nasze posty, a wiekszość swoich wyedytowała na "zero".
http://fobicy.pl/index.php?topic=1469.msg38953#msg38953

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:11:40 »
To może całkiem usuwać takie tematy, w których ktoś wykasował swoje posty? Bo jak temat traci sens i nie wiadomo, o co w nim chodzi, to po co ma dalej wisieć? <hm>

chwila

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:11:32 »
Na drugim forum to jest też plaga,
psychole chyba już tak mają, że muszą zacierać po sobie ślady hehe,

ale z drugiej strony to trzeba być masochistą, że im chce się to robić.
(na ph rekordzista wykropkował ok. 2000 swoich postów  <glupek2>)

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:29:12 »
A najgorsze też, że mija się z celem odpisywanie. Przecież tracimy czas na to.

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:42:29 »
E tam, bez przesadyzmu, robicie tragedię . W skali całego foruma to są pojedyncze przypadki. Ja z tego co pamiętam chyba nigdy swojego posta nie skasowałem, ale rozumiem że ktoś tam może mieć jakieś tam swoje powody. Dla osób trzecich to jest trochę irytujące, jak odkopie na ph jakiś stary temat i nie wie o co chodzi ...  <ptak> ( a na dokładkę moderatorka wpadnie na "genialny" pomysł żeby całkiem pousuwać te wykropkowane posty ... wtedy to już kompletnie nie wiadomo o co chodzi).

psychole chyba już tak mają, że muszą zacierać po sobie ślady hehe,
hehe coś w tym jest. Ale nie zakazywał bym tego, z jednego powodu -to nie jest typowe forum tematyczne dla miłośników rybek akwariowych/motocykli/nawiedzonych graczy jakichś MMORPG/słuchaczy radia maryja/ ... . Tylko forum na którym otwieramy się jak tyrolska i obnażamy się z jakichś swoich tam dziwnych problemów  <glupek2> Nie żebym pochwalał usuwanie postów, ale uważam ze w takim miejscu każdy powinien mieć prawo żeby "pozacierać po sobie ślady" <ptak> Wyobraźmy sobie sytuację kiedy ktoś się trochę bezmyślnie "zdekonspiruje" i jakaś osoba z reala go tutaj namierzy. Niech to będzie osoba przy której niezbyt dobrze się czujemy i nigdy nie chcieli byśmy się przed nią w jakikolwiek sposób uzewnętrzniać. Niektórych to nie ruszy, bo wrzucają na otwartym swoje fotki i mogli by się podpisać z imienia i nazwiska. Ale dla innych to może być problem, spory dyskomfort. Niech to będzie nawet takie urojone poczucie, ale w końcu tutaj trafiają ludzie z problemami. Też mnie to wk**wia, ale uważam ze każdy powinien mieć prawo do zedytowania posta.

P.S. Ewentualnie jakiś backup mógł by być dobry, żeby te wcześniejsze przed zedytowaniem leżały gdzieś sobie w bazie (komuś by się odwidziało np. xD, albo używał by edycji do niecnych celów) , ale nie wiem czy to jest wykonalne ... to już pytanie do Obcego.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:15:02 »
Ja bym zostawiła moderację do 24 godzin po napisaniu posta, potem jakby ktoś coś chciał wymoderować musiałby mieć zgodę admina <glupek2>.
Ale i tak wiem, że to nie przejdzie :P

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:23:13 »
To też jest furtka, że treści prywatne mogą być spoko usunięte.
Ale chodzi, że "edycyjne" usuwanie postów jest nadużywane.
Tzn. gdyby była opcja tylko 12 godzinnej edycji, to osoby, które by coś naszło i chciały pokasować swoje posty, to dałyby se spokój, a zgłosiłyby się do admina tylko wtedy jak naprawdę by im zależało na usunięciu, nie byłoby to chwilową hmm. zachcianką, że ach.. wywalę moje wszystkie posty.

Wbrew pozorom sporo użytkowników pokasowało swoje posty i to takie, które nie powinny być wykasowane - neutralne (linkin Park http://fobicy.pl/index.php?topic=613.0 - wyedytował wszystkie, no i Obcy usunął te wykropkowane, ale w temacie jeden został). : / Właśnie najgorsze jest te bezkarne kasowanie postów, które "rozwalają" forum. Na innych forach są ostrzeżenia i bany za wykasowanie większości znaczących postów.

Nika, kto wie? Byle forum miało taką opcję do zainstalowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 08:17:06 wysłana przez Jacksons »

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:49:29 »
też nie lubię tych wykropkowanych postów. może faktycznie ta 24 godzinna moderacja, potem ewentualnie za zgodą admina nie byłaby zła <hm>
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2012, 22:51:43 »
Ale ja daje czasu ile kto chce :) by wymoderował swoje posty. Ze mną mozna zawsze się dogadać ;)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2012, 01:53:36 »
Ale ja daje czasu ile kto chce :) by wymoderował swoje posty. Ze mną mozna zawsze się dogadać ;)
Chodzi o zniknięcie opcji "edytuj" przy poście po 24h.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2012, 20:41:24 »
No tak mogę ustawić tam dowolny czas po który edycji nie będzie mozna zrobić. Jak będzie chęć by ta opcja została użyta to moge się dostosować.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2012, 21:46:28 »
A jakie masz opcje ustawienia tego czasu, dowolne?