Autor Wątek: witajcie.  (Przeczytany 2312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aria

• Gość
witajcie.
« dnia: Luty 17, 2012, 20:14:04 »
Przychodzę do Was, ponieważ nie mam pojęcia gdzie mam iść.
Mam 22 lata. Od bardzo dawna, praktycznie od dziecka cierpię na fobię. Słyszałam o wielu fobiach, poznałam wiele ludzi, którzy mają (lub twierdzą, że mają) swoje fobie. Jednak nigdy nie poznałam osoby, która cierpiałaby na przypadłość podobną do mnie.
Od małego w towarzystwie rówieśników byłam przedmiotem kpin zawsze, gdy moja fobia wyłaziła ze mnie, gdy dawałam jej za wygraną.
Nauczyłam się więc nie mówić o tym ludziom, nauczyłam się żyć w tym w samotności. Nawet moi najbliżsi nie rozumieją co przeżywam.
Czasami czuję się jak wariatka. Jakby było na mnie odciśnięte jakieś cholerne piętno.
Dławi się to we mnie.
Chciałabym kiedyś poznać kogoś, kto przeżywa to co ja.
Chciałabym wiedzieć, że nie tylko jak tak mam.
Wiem, że Wy też czegoś się obawiacie.. Że wy także macie swoje piętna, swoje fobie..
Mam nadzieję, że... Sama nie wiem jaką mam nadzieję.
Ale czegoś tu szukam... Pomocy? Zrozumienia? Dobrego słowa?
Nie lubię się użalać, ale jestem dziś trochę podłamana.
Witajcie zatem i przepraszam.

Offline nika

• V.I.P
Odp: witajcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2012, 20:17:52 »
Witaj na naszym forum  <nihil>

Zachęcam do przeglądania działów -  na pewno znajdziesz wiele interesujących Cię rzeczy.
Pozdrawiam :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2012, 20:21:13 »
Witaj serdecznie na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2012, 20:27:18 »
Cześć Aria :)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2012, 20:30:00 »
Cześć ;)

Aria

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2012, 20:54:48 »
Zaresjestrowałam się u Was, więc chęć opowiedzenia tego co we mnie siedzi jest silniejsza niż obawa, że znowu zostanę wyśmiana.
Ornitofobia.
Od dziecka cierpię na chorobliwy lęk przed ptakami. Nie ważne jakiej są wielkości, jakiego koloru, jakiego gatunku. Boję się w nich wszystkiego, zwłaszcza dziobów, skrzydeł i piór.
Najbardziej boję się indyków, gołębi, strusi, wron, mew, łabędzi.

To jak objawia się moja fobia zależy od sytuacji.
Gdy ptak mi się przyśni, wstaję spocona i mam problem z ponownym zaśnięciem.
Gdy widzę ptaka na ulicy (np.gołębia) staram się przechodzić na drugą stronę ulicy.
Gdy ptak leci nademną (zwłaszcza nie wysoko - np. gołąb, który poderwał się do lotu) kulę się i chowam głowę rękoma. Gdy ptak jest przerażająco blisko dodatkowo krzyczę. Trwa to kilka sekund, do czasu, gdy nie odleci. Jednak możecie sobie wyobrazić miny ludzi, którzy to widzą.
Najgorzej jest, gdy ptak mnie dotknie. Zdarza się to bardzo rzadko. Ostatnie 3 razy wynikały z WIEDZY jaką posiadało na temat mojej fobii moje koleżeństwo. Jedna dziewczyna na spacerze niby przypadkiem nagoniła na mnie gołębia. Biegł w moim kierunku po czym poderwał się do lotu, tuż obok mnie, był na wysokości mojej twarzy. Chce mi się wymiotować na samą myśl. Upadłam na ziemię i nic nie mówiłam, tylko płakałam. Nie mogłam przestać. Poczułam jak napinają mi się wszystkie mięśnie w organizmie. Chciało mi się wymiotować, czułam to, ten odruch wymiotny i próbowałam ale nie dało się zrobić nic, tylko płakać. Zawsze wygląda to podobnie.
Boję się nawet piór. Nie mogę mieć pierzastych poduszek, ani nikt w domu ponieważ nie nawidzę widoku piór. Nie posiadam i nie toleruję niczego co zawiera motyw ptasi. Czasem gdy na jakiejś stronie internetowej czy w gazecie pojawi się ptak to reaguję stłumionym odgłosem przerażenia. Nie cierpię ich, boję się ich i nienawidzę tego, że muszę z tym żyć, ponieważ nie wierzę już, że jest jakiekolwiek rozwiązanie.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2012, 21:00:25 »
Nie martwi się <głaszcze> nikt nie będzie się śmiał  <przytul>
Tutaj każdy cierpi na jakąś fobię.

Proponuję Ci założyć tutaj ---> http://fobicy.pl/index.php?board=18.0 wątek o Twojej fobii dotyczącej ptaków. Zobaczysz na pewno ktoś odpisze i będziecie mogli porozmawiać. W powitaniach on się zagubi ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Aria

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2012, 21:09:26 »
Dziękuję, założyłam tam temat.
Uff... Czuję się dziwnie ze świadomością, że napisałam to otwarcie.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2012, 21:11:32 »
Pisz, pisz - nie masz się czego obawiać :)

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2012, 21:28:57 »
witaj

Offline Nut

• Ekspert
  • zamarznięta
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2012, 23:55:15 »
Cześć Aria :)
Jeden jest tylko błąd wrodzony, przekonanie, że żyjemy po to abyśmy byli szczęśliwi.

Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

Nie.

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2012, 00:07:41 »
Witaj :)

Offline fobka

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2012, 01:09:21 »
Witaj!

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2012, 19:24:21 »
witaj na forum :)
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Isa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 16:27:22 »
Cześć :)