Autor Wątek: nieśmiałość czy fobia społeczna?  (Przeczytany 2302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mery92

• Gość
nieśmiałość czy fobia społeczna?
« dnia: Marzec 18, 2012, 19:20:58 »
Witam
Od pewnego czasu podejrzewam u siebie fobie społeczną. Od kiedy tylko pamiętam byłam nieśmiała, ale stan ten pogorszył się w szkole średniej. Wtedy utraciłam wszelkie znajomości. Prawie z nikim nie rozmawiam. Boje się, że ktoś mnie wyśmieje albo sobie pomyśli coś złego o mnie. Boje się odpowiedzi ustnych, wtedy czuje wielki lęk, ręce mi się trzęsą i czasem nogi oraz robię się czerwona na twarzy. W rodzinie tez nie mam dobrych kontaktów. Rozmowa z matką to parę zdań na dzień, natomiast z ojcem i braćmi potrafię nie rozmawiać  z parę dni. Jak już z nimi rozmawiam to są to krótkie zdania. Najczęściej sama tak jakby uciekam od rozmów z innymi. Chce mieć spokój, dlatego siedzę w swoim pokoju całymi dniami. Wychodzę na zewnątrz jak muszę np. do szkoły czy na zakupy. Nie lubie chodzić na zakupy, ponieważ nie chce rozmawiać ze sprzedawcą. Gdy przechodzę koło kogoś myślę, że ten ktoś mnie ocenia w myślach, a jak ktoś się przy mnie śmieje to myśle że to ze mnie.

Jestem chora na depresje i lecze się na nią, chodze z tego względu do psychiatry. Czy opisane przeze mnie zachowania świadczą o fobii? Czy to zwykła nieśmiałość?

Offline hobik

• Ekspert
Odp: nieśmiałość czy fobia społeczna?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2012, 19:45:00 »
Mery92 myślę, że to może być niestety fobia, ale lepiej jakbyś poruszyła ten temat u lekarza na następnej wizycie.
Mi się wydaję, że nieśmiałość mija jak się oswoimy z ludźmi, a z fobią jest gorzej.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2012, 20:08:21 »
Niestety śmierdzi fobią na kilometr. Pomedytuj sobie trochę, skup się na otoczeniu, bądź ciekawska, obserwuj.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2012, 21:34:48 »
jeLonek nie proponuje leków <szok> <szok2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Mery92

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2012, 18:22:27 »
Bardzo dziękuje wam za pomoc :)

Offline gosia19915

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2012, 14:38:34 »
Mam to samo . Z rodziną jednak mam b. dobry kontakt i mam parę dobrych kumpli ,  jednak ciagle czuje strach gdy przebywam w nowym towarzystwie , mam cos powiedziec. Mam dokladnie to co Ty jak ktos na mnie  spojrzy wydaje mi sie ,ze ma mnie za inną:P choc pewnie tu działa moja podswiadomosc

Online dawson33

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • Find good way
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2013, 10:35:26 »
to fobia mam tak samo malo mowie czerwienie sie ,nie mam kumpli,wszyscy wyjechali,ze 2 tygodnie ide po pigułki szczescia do lekarza swojego,musze sie ogarnac i ruszyc do pracy na zachod
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 10:46:30 wysłana przez dawson33 »
To ja

Offline JustynaJusta

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2013, 14:29:06 »
Też mam podobnie  :( 
szczególnie w szkole najbardziej się stresuje.  Jak mam coś czytać na głos, straszne.