Autor Wątek: Marnowanie czasu  (Przeczytany 3631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Marnowanie czasu
« dnia: Październik 17, 2009, 16:26:30 »
Czy nie macie też tak, że przez głupią fobię zmarnowaliście wiele okazji, szans, czasu...? Ja niestety nie wykorzystałam wielu takich sytuacji :(. Niektórych bardzo żałuję ale co zrobić - fobia sileniejsza i zawsze wygrywa (przynajmniej w moim przypadku)

Gdyby istniał zawód marnowacz czasu byłabym jego najlepszym przdstawicielem ::)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Samek

• V.I.P
Odp: Marnowanie czasu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2009, 21:02:17 »
Pewnie zmarnowałem trochę szans w życiu na poprawienie jego jakości.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 15:01:28 wysłana przez Samek »
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2011, 00:27:52 »
Mam świadomość wielu zmarnowanych szans, parę razy walczyłem z fobią i jak już się zebrałem do działania było za późno. Stracony czas najlepiej zobrazuje to, że kiedyś nie wysiadłem z autobusu na właściwym przystanku, bo nie chciałem się przepychać z torbą przez zatłoczony autobus dojazd z dworca do akademika zajął mi zamiast pół godziny to dwie <mur>, teraz już nie mam problemu z wysiadaniem z autobusu, ale to jedna z wielu sytuacji.

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 09:20:00 »
Marnowanie czasu towarzyszy mi 24 godziny na dobę. Praktycznie nic co robię, nie jest tym co powinienem robić, żadne z moich działań nie przynosi nawet próby wykorzystania jakiejś okazji. Wszystko to są ewentualne przemyślenia na temat tego, co powinienem zrobić, ale nie konkretne działanie - to właśnie fobia mnie w ten sposób blokuje. Natomiast co do konkretnych sytuacji, to one także zdarzają się często i po prostu marnuje nie tylko swój teraźniejszy, ale i przyszły czas - bo sytuacja nie ulega zmianie, a także wiele okazji na to, by móc być choć trochę spokojniejszym z tym wszystkim, co mnie otacza.
Chyba trochę zawile to napisałem, ale to niestety tak zawiłe jest.  <hm>
Zero: ex-fobik.

Offline Janne

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2011, 12:36:58 »
Często marnuje czas. Zwykle bo chce oddalić w czasie jakieś działanie, które będzie dla mnie trudne. Często wpadam z tego powodu w tarapaty  :(
Zdarza się, że fobia łapie mnie, kiedy mam wyjść do szkoły albo pracy, masakra te przepchane autobusy, aż strach tam wsiadać; nie mogę znieść jak ktoś stoi na metr ode mnie, a co dopiero ludziska jak śledzie poupychane, czuje się jak arachnofobik w basenie pełnym pająków
Marnuje, żeby odsapnąć po jakimś samotnym wyjściu z domu. Normalnie dochodzę do siebie dzień, czasem dwa.
Powietrze, które czasami zagradza drogę

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2012, 13:13:21 »
ja właśnie marnuję czas <glupek2>
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline niebyłamtu

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2012, 09:38:20 »
setki niewykorzystanych szans ogromne poczucie niewykorzystania ogromne poczucie  takiej wegetacji i prózni..

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2012, 12:27:14 »
setki niewykorzystanych szans ogromne poczucie niewykorzystania ogromne poczucie  takiej wegetacji i prózni..
Nom  :-X Mógł bym się pod tym podpisać. Ostatnie 6 lat mojego życia mógłbym na dobra sprawę spuścić w kiblu :/

edit: chociaż z drugiej strony takie marnowanie czasu też może ma jakieś dobre strony  i kiedyś zaprocentuje <glupek2> <nihil>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 12:28:53 wysłana przez trash »

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2012, 16:29:52 »
edit: chociaż z drugiej strony takie marnowanie czasu też może ma jakieś dobre strony i kiedyś zaprocentuje

Otóż to.

W ogóle to myślę, że nieraz jest tak, że to otoczenie wmawia nam, że marnujemy czas.

Mi od zawsze ludzie wmawiali, że marnuję swój czas. Robili to głównie dlatego, że byli przekonani, że to, co oni robią jest w życiu najważniejsze, a jeżeli ktoś robi coś innego, to pewnie jest nienormalny i głupi. Było tak kiedy siedziałam w domu i czytałam książki. Było tak, kiedy pisałam. Było tak, kiedy zamiast pójść na nudne zajęcia wolałam spacerować po lesie. Dla innych było to marnowanie i nawet w pewnym momencie sama zaczęłam tak myśleć. Na szczęście w porę się opamiętałam, bo zauważyłam, że ten spacer, który w oczach innych był marnowaniem, dał mi dużo więcej okazji do przemyśleń niż zajęcia, na których i tak bym spała.

Teraz nawet czasem jestem zadowolona z tego, że sobie trochę pomarnuję czasu zamiast biec za nie wiadomo czym, zwłaszcza, że w końcu każdy zdechnie tak czy tak.
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline mademoiselle89

• Nowy użytkownik
  • *
  • tylko fobik fobika zrozumie.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2012, 11:43:14 »
ja cały czas marnuję czas przez tą fobię.jestem młoda,powinnam i chciałabym się bawić,ale... :'(

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2012, 13:16:22 »
Mnie w nieróbstwie zainspirowała ta piosenka ;D