Autor Wątek: Witam wszystkie pokrewne duszyczki :)  (Przeczytany 2024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magdolińska

• Nowy użytkownik
  • *
Witam wszystkie pokrewne duszyczki :)
« dnia: Maj 17, 2012, 18:06:11 »
Witam wszystkich! :) Miło jest trafić na forum dotyczące czegoś, z czym zmagam się od dziecka... Od kiedy pamiętam, cierpię na trypanofobię (czy naprawdę na forum nie ma tematu dotyczącego tej fobii ani nikogo, kto też na nią cierpi?). Mam 18 lat i powoli zaczynam mieć dosyć lekarzy i pielęgniarek, którzy mówią mi "taka duża, a płacze" albo "takie małe ukłucie to przecież wcale nie boli!". Mam wrażenie, że nie tylko mnie to spotyka, także mam nadzieję spotkać tu inne osoby, które też się borykają z tym problemem, może razem coś z tym zrobimy, bo nikt z nas nie zasługuje na lekceważenie i niezrozumienie, z którymi przynajmniej ja tak często się spotykam.

Także cieszę się, że się tu znalazłam, mam nadzieję, że poznam tu dużo fantastycznych osób. :)

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Witam wszystkie pokrewne duszyczki :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2012, 18:10:05 »
Cześć ;)

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2012, 18:20:00 »
Cześć :)

Isobel

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2012, 18:27:52 »
Nawet nie wiedziałam, że to ma jakąś nazwę. :o Też chyba na to cierpię. Nawet nie wiem jaką grupę krwi mam, bo panicznie boje się jej pobrania.

bartek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2012, 18:43:02 »
Witam :)

Offline Magdolińska

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2012, 18:50:42 »
Nawet nie wiedziałam, że to ma jakąś nazwę. :o Też chyba na to cierpię. Nawet nie wiem jaką grupę krwi mam, bo panicznie boje się jej pobrania.

Ma nazwę, ma nawet różne rodzaje. :)

Ja mam tak, że jak tylko słyszę, że ktoś ma mi gdzieś wbić jakąś igłę (choćby to nawet miało być w przyszłości), to zaczynam płakać i nie mogę się uspokoić. A jak przychodzi co do czego, to najpierw płaczę, trzęsę się, trudno mi oddychać, a jak już wchodzę do gabinetu, to łapię się ścian, krzyczę, nie daję się dotknąć, szarpię, wpadam w regularną histerię, którą nie bardzo idzie opanować...

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2012, 19:04:12 »
Witaj :)

Też nie miałam pojęcia, że to się tak nazywa. Kiedyś bałam się pobierania krwi. Pamiętam jak za pierwszym razem, jak już musiałam, to tak się trzęsłam, że pielęgniarka w ogóle nie wiedziała, jak sobie poradzić i nie mogła znaleźć żyły, co skończyło się na kilku igłach wbitych obok siebie (a z żadnej nie leciała krew). Jak to zobaczyłam to zrobiło mi się zupełnie słabo i długo dochodziłam do siebie. Co oczywiście dla otoczenia było zupełnie niezrozumiałe - ale kiedy tak bardzo się bałam, to nawet nie zwracałam uwagi na komentarze.

Na szczęście później samo mi to przeszło (choć igiełek nie lubię) i mam nadzieję, że u Ciebie też znajdzie się jakiś sposób na pokonanie tego :)
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2012, 21:11:41 »
Witaj na forum <nihil>

Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2012, 21:15:51 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Aria

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2012, 21:28:38 »
Hej!
Z racji wykonywanego zawodu myślę, że mogę wypowiedzieć się w tym temacie  ^^
Wydaje mi się, że - wbrew pozorom - to nie jest przypadłość tak rzadko spotykana jak może się wydawać.
Sama wielokrotnie widziałam jak ciężko ludzie znoszą wkłucia, czy sam widok igły czy strzykawki.
Kiedyś nawet jeden mężczyzna (!) fiknął mi jak długi przy zakładaniu wenflonu.

Mam 18 lat i powoli zaczynam mieć dosyć lekarzy i pielęgniarek, którzy mówią mi "taka duża, a płacze" albo "takie małe ukłucie to przecież wcale nie boli!". Mam wrażenie, że nie tylko mnie to spotyka, także mam nadzieję spotkać tu inne osoby, które też się borykają z tym problemem, może razem coś z tym zrobimy, bo nikt z nas nie zasługuje na lekceważenie i niezrozumienie, z którymi przynajmniej ja tak często się spotykam.

Mam nadzieję, że nie zapominasz o tym, że to co robią lekarze czy pielęgniarki jest w ostateczności dla Twojego dobra  ^^

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2012, 21:34:59 »
Kiedyś nawet jeden mężczyzna (!) fiknął mi jak długi przy zakładaniu wenflonu.

Takie numery są właśnie u facetów dość popularne <hahaha>
Ja sama znam kilku takich numerantów a w tym gronie jest nawet dwóch lekarzy <glupek2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

chwila

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2012, 21:42:49 »
Tylko mięczaki boją się zastrzyków  :D

Siema

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2012, 21:48:37 »
Cześć  ^^

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2012, 22:31:27 »
mniejsza ;p
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 23:00:27 wysłana przez Lon Luvois Fuller »

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2012, 22:33:41 »
Witaj napewno spodoba Ci sie offtop na naszym forum ;D