Autor Wątek: Trypanofobia  (Przeczytany 2614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magdolińska

• Nowy użytkownik
  • *
Trypanofobia
« dnia: Maj 17, 2012, 19:09:35 »
Trypanofobia to, w skrócie, lęk przed igłami. :)

Osobiście cierpię na nią od kiedy pamiętam, każde szczepienie czy pobieranie krwi było dla mnie udręką, gdy jestem w takiej sytuacji dostaję regularnej histerii i tracę panowanie nad tym, jak się zachwouję. Najgorsza jest jednak w tym wszystkim ignorancja i niedoinformowanie o tej fobii personelu medycznego, z jakim stykałam się przez całe moje życie. Szczerze mogę powiedzieć - tak, jak należy, z uwagą i zrozumieniem, potraktowana zostałam tylko raz. Zazwyczaj kończy się tak, że jestem jedyną rozhisteryzowaną osobą w poczekalni pełnej przedszkolaków, a potem jestem częstowana tekstem typu "Taka duża, a płacze, zobacz, małe dzieci spokojne, a ty cyrk robisz". Mam wtedy ochotę taką miłą panią uderzyć, bo serio, przyjemności mi to zachowanie nie sprawia, też bym wolała nie wpadać w taką histerię, poza wszystkim innym, ona strasznie męczy, co pewnie wielu z was wie z doświadczenia.

W dniu dzisiejszym, moja własna lekarz rodzinna, kiedy zaczęłam płakać, gdy usłyszałam, że mam 3 szczepienia, na które powinnam się jak najszybciej zgłosić, powiedziała mi "Nie przejmuj się, ta pani cię ukłuje, to zobaczysz, że to nie boli, i już nie będziesz się bała". Gdybym mogła normalnie mówić, to bym jej powiedziała do słuchu. Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, która spotyka się z takim traktowaniem, i uważam, że powinniśmy coś z tym zrobić - my, trypanofobicy. Nikt tego za nas nie zrobi. Na początek, postarajmy się stworzyć listę przyjaznych lekarzy i pielęgniarek w różnych miastach Polski - ułatwmy sobie życie.

iga37

• Gość
Odp: Trypanofobia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2012, 19:22:43 »
Ja też potwornie boję się igieł <shy>

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2012, 19:24:08 »
Raz moja piguła w przychodni miała urlop i musiałem iść na badanie gdzieś indziej to dwie osoby mnie chyba 5 razy kuły, bo krew nie chciała lecieć. W końcu z dłoni jakoś pobrali. Ogólnie to mi tylko doświadczone piguły potrafią pobrać krew.

Jak widzę, że przestrzegają zasad higieny to się niczego nie boję.

iga37

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2012, 19:30:16 »
Znam specjalistkę w pobieraniu krwi, zakładania venflonów i odpowiedniego podejścia do pacjentów. Urodziła się ze strzykawką w ręku, powołanie odziedziczyła po swojej mamie-też pielęgniarce, pracuje na oddziale ,gdzie dziennie zakłada po kilkanaście venflonów. Jej pacjentami są osoby w różnym wieku, od niemowlaków po starsze osoby. Fachura: )
Także Lon, jak będziesz potrzebował daj znać, skieruję Cię do niej: )

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2012, 21:22:28 »
Niestety ciężko u mnie znaleźć żyłę a krew pobierają mi zawsze znajome piguły więc za każdym trzepią ze strachu portkami. Ostatnio się wkłuwały 9 razy <szok> i w końcu krew pobrały z dłoni  <glupek2>. A ja przez tydzień chodziłam z sinymi łokciami jak narkoman jakiś <jabol2>
Mimo to nie jest najgorzej, nie boją się igły i dobrze to znoszę <shy>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Wesoły Sen

• We say we love in a different stylee, Babilons had met really, really thirsty
  • Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2012, 00:08:33 »
Ja tez sie na to pisze, za dziecka jak mi chieli zrobic zastrzyk to 5 lekarzy i siostra mnie nie mogli utrzymac tak sie wilem z placzem zeby spierniczyc heheh
Jak poszedlem na gastroskopie i zobaczylem ze bedzie zastrzyk to mi mina pobladla a twarz zakrylo przerazenie, widzac to siostra powiedziala nie boj sie synku doktor jest wprawnym gastroenterologiem i nie bedzie bolalo, rzeczywisice gastroenterologiem byl wprawnym ale ja sie balem igly xD
Pozatym zdumiewajace jak czasem gluchy ktos moze byc na mowienie ze sie mdleje zatrzyku, lekarz olal a obcy ludzie sadzali na krzeslo zebym sobie lba nie rozwalil a wszystkow  szpitalu <xd> ale po tym jak jedna starsza pani bawila sie w wyscigi wuzkiem imwalidzkim i niechcaco przecwiczyla zjazd po schodach to mnie juz nic nie zdziwi heheeh
"Powinniśmy uświadamiać człowieka o siłach leczących natury, żeby uzmysłowił sobie swoja ignorancję względem darów natury, które czynią go żywym i zdrowym" - Pliniusz Starszy 1 w. n.e.

Vis medicatrix naturae

Alternatywne metody psychoterapii (joga, hipnoterapia, medytacje, afirmacje)
Silne tabletki ziołowe na depresję, uspokojenie i schizofrenię
Susze ziołowe do naparów
Dietoterapia w zaburzeniach psychicznych
"Bóg nie umieściłby na ziemi choroby gdyby nie stworzył na nią lekarstwa" - Paracelsus 1541r. n. e.

Powiedz nie narkotykom na receptę i skutkom ubocznym leków!!!

Ziołolecznictwo jest uznaną formą terapi przez Światową Organizację Zdrowia