Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 1457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alex2andra

• Nowy użytkownik
  • *
Witam.
« dnia: Maj 19, 2012, 18:10:07 »
Zastanawiam się jak zacząć to powitanie? Nigdy nie pisałam na forum i trochę nie mogę dobrać słów. Zarejestrowałam się, bo przyszło mi do głowy, że może są takie fora i ludzie, z którymi mogłabym porozmawiać, choć nawet tu jest to nieco krępujące. Mam 18 lat i od dawna nie potrafię się dogadywać i otwierać przed ludźmi. Mam jedną jedyną znajomą, która ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, może to mnie do niej zbliżyło. Poznałam ją na początku gimnazjum i wiele spędziłam z nią czasu, co pogłębiło moje problemy. Mimo tych lat nie mam innych znajomych, czuje się obco. Gdy poszłam do liceum miałam nadzieje i motywacje żeby kogoś poznać, ale nie udało mi się otworzyć, nie umiem z nimi rozmawiać. Czasami bym naprawdę chciała, ale nie potrafię. Ludzie długo dziwnie to traktowali, ale przyzwyczaili się, teraz nie zwraca to niczyjej uwagi. Jestem z nimi w klasie i siedzę w ławce, ale tak jak by mnie nie było. Kiedy oni rozmawiają ze sobą ja siedzę i słucham i udaję, że coś robię? To dziwne, ale od czasu do czasu udaje mi się porozmawiać z pojedynczą osobą, ostatnio udało mi się porozmawiać z jedną dziewczyną, która miała jakiś problem w szkole podobny do mojego(oceny i te rzeczy). Rozmawiałam z nią całkiem normalnie, oczywiście nie bardzo naturalnie, ale ucieszyłam się, że z kimś mogę się dogadać. W pierwszej klasie miałam koleżankę, z którą trochę rozmawiałam, ona musiała mieć podobne problemy z kontaktami, dlatego się dogadywałyśmy. Teraz w drugiej klasie jestem już zupełnie sama, czasami zastanawiam się, co mogę zrobić? Co jest nie tak? Czemu ja tego nie potrafię, po prostu porozmawiać z ludźmi? Chcę się czasami być razem z nimi, szczególnie jak mówią na tematy, które mogłyby mnie zainteresować. Ten rok zawaliłam, prawie nie chodziłam do szkoły ze względu na kłopoty finansowe w domu, skończyłam 18 lat i dodatkowo boje się, że szkoła może mnie wyrzucić, teraz zaczęłam chodzić, ale ten dodatkowy problem powoduje u mnie stres. Poprawianie ocen i wszystko na raz, problemy rodziny. Co prawda moja samotność jest czymś, do czego się przyzwyczaiłam, ale często wyobrażam sobie sytuacje, w których jestem w gronie znajomych i wiem, że to jest coś, czego potrzebuje, ale nie potrafię o to walczyć.

Mery92

• Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2012, 18:34:07 »
Witaj :)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2012, 18:47:19 »
Witaj, to te hormony stresu nie pozwalaja nam byc soba, lęk powoduje zaburzenia osobowosci, fobie, unikanie i strate zycia bo wszystko kreci sie wokol obaw dlatego trzeba cos z tym robic w sensie leczyc :D
Napewno znajdziesz na forum w opisach cos dla siebie

dzama

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2012, 18:56:11 »
Cześć  <nihil>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2012, 19:30:41 »
Cześć ;)

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2012, 19:34:44 »
Witaj!  :)
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2012, 19:35:14 »
hej :)
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Aria

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2012, 20:49:54 »
hej  ^^

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2012, 21:13:56 »
Cześć :)

Offline raczek__

• Aktywny użytkownik
    • last
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2012, 21:14:07 »
witaj  <nihil>

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2012, 22:53:04 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2012, 00:25:57 »
Cześć :)

Offline fobka

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2012, 19:56:58 »
Witaj

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2012, 19:03:29 »
Witaj na forum <nihil>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2012, 12:46:48 »
Hej  :)