Ankieta

Czy uważasz, że...

Konto powinno się w każdej chwili na życzenie użytkownika usunąć?
Konto powinno zostać, użytkownik nie musi się logować jak nie chce.
Na temat usuwania kont nie mam nic do powiedzenia. Nie obchodzi mnie to!

Autor Wątek: Usuwanie kont  (Przeczytany 4632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Usuwanie kont
« dnia: Czerwiec 27, 2012, 21:50:16 »
Jakie jest Wasze zdanie na temat usuwania kont na forum?

Ja osobiście uważam, że administrator zbyt często decyduje się na usuwanie kont z forum. Bo ktoś tam strzela focha i już konto usunięte. Po kilku dniach - konto przywrócone.

Jak ktoś nie ma ochoty wchodzić na forum - nie musi się logować.

Gdyby to ode mnie zależało nie zgadzałabym się na usuwanie kont. Moim zdaniem forum na tym traci, bo za takim kasowaniem idzie też kasowanie niektórych postów/tematów, szczególnie w dziale ukrytym ;>
Rozumiem - usuwanie jakichś osobistych treści ale zaraz wszystkiego jak popadnie to już przesada jest.

Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Juka

• Użytkownik
  • **
Odp: Usuwanie kont
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:08:28 »
Znowu ten temat?
Kiedyś byłam przeciwna, teraz mam to w dupie. Grunt, by posty ocalały.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:17:55 »
Moje zdanie jest takie że konta nie powinno się móc kasować samemu, natomiast powinno zostać skasowane automatycznie po 6 miesiącach nieaktywności (braku logowania).

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:22:03 »
W jakichś szczególnie wyjątkowych sytuacjach wyłącznie.

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2012, 00:58:49 »
Wg mnie jest dobrze tak jak jest, czyli użytkownik swoje konto może usunąć kiedy chce, z tymże posty, które nie zawierają jakiś tam prywatnych informacji nie są usuwane.
Co do nagminnego ostatnio usuwania kont przez użytkowników :P , z przykrością trzeba zauważyć, że pobudki jakimi się kierują są dziecinne, bo z reguły są wynikiem jakiś tam kłótni prywatnych bądź publicznych, obrażania się jednych na drugich itp. Więc w tym wypadku nie wina admina, że ludzie działają pod wpływem emocji. Ja bym zostawiła jak jest albo może wprowadzić okres przejściowy przed usunięciem, który trwałby dwa tygodnie. Delikwent zgłasza, że chce mieć usunięte konto. Mija wyznaczony okres i jeśli w tym czasie osoba nie wycofa swojej decyzji, to się ją usuwa. Jak ktoś faktycznie będzie chciał się odciąć od forum, to przez te dwa tygodnie nawet nie zajrzy na nie :P A jak zdecyduje się zostać to napisze Obcemu, że decyzje odwołuje. To oczywiście wymagało by więcej roboty od admina :P

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2012, 01:51:20 »
Ja bym zostawiła jak jest albo może wprowadzić okres przejściowy przed usunięciem, który trwałby dwa tygodnie. Delikwent zgłasza, że chce mieć usunięte konto. Mija wyznaczony okres i jeśli w tym czasie osoba nie wycofa swojej decyzji, to się ją usuwa.

Popieram ten pomysł. Dwa tygodnie na wyleczenie focha i albo ktoś wraca, albo usuwa się konto (bez usuwania postów oczywiście) i to najlepiej bez możliwości kolejnego uaktywnienia go. O.
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2012, 04:26:11 »
Moim zdaniem powinna być możliwość usuwania kont, a jej formę pozostawiłbym do wyboru adminowi, bo to Obcy ma z tym najwięcej pracy.
Co do usuwania treści, to moim zdaniem każdy powinien mieć możliwość usunięcia swojego wątku w ukrytym, skoro pokoje prywatne to myślę że powinna być taka możliwość.
Co do usuwania kont jeżeli jest brak aktywności przez 6 miesięcy to jestem przeciwny, chociażby z tego względu że do takiej osoby można przynajmniej wysłać pw o którym ona zostanie powiadomiona na maila.
Brak możliwości powrotu też moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem.
Kiedyś byłam przeciwna, teraz mam to w dupie. Grunt, by posty ocalały.
Juka Ty nie jesteś tą Juką która tu była kiedyś?
Co do opcji powrotów to istotne by nick był zarezerwowany i by ta osoba była na powrót "powiązana" ze swoimi starymi postami, bo teraz mamy sytuacje jakby były 2 Juki jedna która pisała w tym wątku i druga której już nie ma.
Najwięcej i tak powinien mieć do powiedzenia Obcy, bo to jemu zajmujemy czas i dajemy dodatkowe zajęcie.
Jesteśmy ludźmi z zaburzeniami, wiec różne zachowania są poniekąd wpisane w nasze życie.
Jeżeli miało być jakies ograniczenie to ja bym to widział tak (chociaż nie wiem czy to technicznie wykonalne) prośba o usuniecie, potem blokada konta na na przykład 48h by trochę emocje opadły i ponowna prośba o usuniecie po tym okresie skutkowała by usunięciem.

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2012, 06:50:27 »
Z usuwaniem swojego wątku, jak mi wiadomo nie ma żadnego problemu. Przychylam się do opinii innych, żeby dać czas chociażby jednego tygodnia na zastanowienie się w kwestii usunięcia konta. No i został temat zablokowania edycji postów, kiedyś poruszany i nierozwiązany.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:35:01 »
Wogóle działanie pod wpływem emocji i foch właśnie, zupelnie bez sensu

bartek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2012, 16:05:50 »
Po co usuwać konto, skoro można po prostu z niego nie korzystać?  ;>

chwila

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:06:28 »
To tak na podstawie własnych przemyśleń, bo parę razy mi myśl by się usunąć błąkała po głowie.

U mnie też i czasem nie tylko myśl ;p  ale myślę, że bym później żałował całkowitej kasacji konta.

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2012, 23:12:28 »
Lon, jak mnie nie dziwi, że się z Tobą zgadzam  <jabol2>

Ej, ale serio co po niektóre osoby (nie będę pokazywać palcem), faktycznie strzelają focha, usuwają konto, a potem przyłażą w łachę.
Moim zdaniem powinno być tak, raz usunięte konto nie może zostać przywrócone. Wypisujesz się z forum, to na nie nie wracasz.
Ewentualnie ładniejsza forma, jak już niektórzy opisali, pozostawić okres ok 2 tygodni i dopiero usuwać konto takiego delikwenta, co również wiąże się z tym, że na forum już nigdy nie wraca.

Generalnie rozumiem dlaczego Nika założyła ten temat. Też mi ręce opadają, jak czasem patrzę co tutaj wyprawiacie. Uważam, że jak komuś nie podoba się forum i towarzystwo to wypad na amen. Nie ma strzelania fochów rób robienia "pokazówy". Jak ktoś ma gorszy dzień, tydzień, miesiąc to nie musi odstawiać szopki na forum, wystarczy przez jakiś czas na nie nie wchodzić. Emocje opadną i znów cieszyć się towarzystwem innych forumowiczów.
fundacjamaja.pl

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2012, 02:09:52 »
Jakaś długa norma jednak powinna obowiązywać w nielogowaniu, żeby usunąć kąto np. rok czasu bo strasznie dużo jest "martwych kont" na tym forum na które nikt już kilka lat nie zagląda

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:20:51 »
Uważam, że jak komuś nie podoba się forum i towarzystwo to wypad na amen
Jak ja kocham ten ton  ;D "Adolfów" nie brakuje  <hahaha> . To forum jest takie fajne właśnie dlatego, że panuje tu taka złota swoboda  <ptak> Po co ją ograniczać ? Bo parę osób (niekoniecznie z tytułowa fobią mające coś wspólnego) chciało by zaprowadzić "porządek" ? Tym bardziej ze ktoś oprócz "fochów" może mieć czasem jakiś ważniejszy powód. A ze wracają ... tylko krowa nie zmienia zdania  :>

Offline khaleesi

• "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
  • Despertarme un día más por ti! ♥
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2013, 21:54:23 »
Konto powinno zostać, użytkownik nie musi się logować jak nie chce. <jabol2>