Autor Wątek: Dziwny stan nerwicowy - napięcie mięśni twarzy  (Przeczytany 3441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek_123

• Nowy użytkownik
  • *
Dziwny stan nerwicowy - napięcie mięśni twarzy
« dnia: Lipiec 03, 2012, 16:50:17 »
Cześć
Zacznę od początku, gdy problem sie pojawił. Miałem wtedy ok. 16 lat. Zauważyłem, że mięśnie twarzy zaczęły mi się dziwnie napinać, miałem wrażenie że powodują sztuczny uśmiech. Dziwnie się z tym czułem ale olałem sprawe. Po ok roku to napięcie stało się większe, znajomy mi powiedział wtedy żebym nie krzywił tak mordy bo głupio wyglądam, a ja nie potrafiłem tego zmienić. Zaczęło mi to przeszkadzać i poszedłem do lekarza ogólnego, który pomacał palcami w okolicach kącików ust i stwierdził, że faktycznie coś tam czuje. Zrobiłem badania krwi, na których wyszło, że mam niedobór magnezu, który lekarz mi przepisał. Magnez trochę pomógł, jednak to napięcie dalej wyczuwam. Zaprzestałem leczenia bo tylko magnez mi przepisywano, a z czasem nawet to nie pomagało tak jak na początku. Po kilku latach wykryto u mnie nadciśnienie, na które biorę xartan i tertensif sr. Powodem nadciśnienia podobno jest u mnie nerwica (informacje od psychologa), na którą dostałem leki: hydroxyzinum (to brałem przez ok tydzień, bo nic nie pomagał ale dobrze sie po tym spało :), rudotel (pomagał ale w niewielkim stopniu, czasem nie czułem różnicy).

Teraz największym problemem dla mnie jest ograniczona możliwość uśmiechania się. W sytuacjach stresowych (podczas jakichś spotkań firmowych, rozmowy z większą liczbą osób i nawet jak wychodzę z domu) mięśnie twarzy mam tak spraliżowane, że jest to niemożliwe. Gdy patrzyłem wtedy do lustra, usta miałem rozciągnięte, bardziej niż zwykle i wyglądałem jak Larcz z Adamsów :). Im dłużej jestem w takiej sytuacji tym dłużej to napięcie się utrzymuje, gdy już sytuacja stresowa minie. W domu na przykład napięcie jest małe, ale gdy wyjdę poza dom to z biegiem czasu mina mi poważnieje :) i mam większy problem z uśmiechnięciem się. Alkohol pomaga mi w niewielkim stopniu, wystarczy jedno piwo na tydzień i to napięcie ni ejest takie duże. Depresji nie mam, przeciwnie, jeżdże na rowerze, ćwiczę na siłowni, mam dobrą pracę, tylko przeszkadza mi, ze nie potrafie sie uśmiechnąć kiedy tego potrzebuję. Teraz mam 26 lat, a mój stopień zaawansowanie FS wg. testu liebowitza to 66, ale gdyby nie to napięcie mięśni to liczba by się sporo zmniejszyła. Miał ktoś taki dziwny problem? I jakie leki na to pomagają?
Pozdrawiam.

Offline nika

• V.I.P
Odp: Dziwny stan nerwicowy - napięcie mięśni twarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2012, 19:50:25 »
Najlepiej by było gdybyś poprosił o skierowanie do lekarza neurologa, który oceni twoje mięśnie twarzy oraz nerwy, które owe mięśnie unerwiają. Być może jest to problem spowodowany właśnie nerwami czaszkowymi i wtedy lekarz ustali leczenie. Dostaniesz pewnie jakieś leki i skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne.
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline tomek_123

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2012, 18:05:27 »
ok dzięki, spróbuję przy następnej wizycie po recepte na leki na nadciśnienie.

Thomas2

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:44:37 »
Widze że Obcy nie śpi :D

moim zdaniem nerwy masz zdrowe bo napięcie mięśni następuje tylko w sytuacjach stresowych, podczas gdy objawy wynikające z uszkodzenia nerwów są niezależne od sytuacji. Moim zdaniem kwestia dobrania leków uspokajających. Proponowałbym Xanax.

Powiązane wątki

Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
1963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 10, 2014, 11:05:38
wysłana przez Elfka
10 Odpowiedzi
520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 02, 2014, 15:51:02
wysłana przez diala