Autor Wątek: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)  (Przeczytany 88514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
Odp: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 12, 2011, 17:59:11 »
Aha, sorki, źle przeczytałem. Ogólnie po 3 tygodniach możesz już czuć tzw. efekt leczniczy. A na co bierzesz te sertralinę?

Offline Leśka

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:12:46 »
To zależy od człowieka. Ja np. po około półtora miesiąca zaczęłam czuć się ciut lepiej, a do końca nie działa to na mnie do teraz, a biorę już ponad 4 miesiące

• V.I.P
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:14:30 »
U mnie(pomijając efekt dopaminowy pierwszych dni) na fobię społeczną zaczęło działać dobrze po około 2-2,5 miesiąca.

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 14, 2011, 13:35:36 »
Aha, sorki, źle przeczytałem. Ogólnie po 3 tygodniach możesz już czuć tzw. efekt leczniczy. A na co bierzesz te sertralinę?
Moja choroba Nerwicę,Depresję -LĘKOWĄ od 1999r.dostałem wtedy lorałen i od tego gówna wybacz ze tak powiem się uzależniłem.Byłem 6 razy na detoksie w psychiatryku ale zawsze po wyjściu wracałem do tego lorafenu to był koszmar co się zemną działo.W 2002r trafiłem na super psychiatry który mnie z tym pomógł.
I byłem na takim zestawie
Rano-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
Popł.-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
Na noc-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
Trwało to około 6 lat to znaczy na tym zestawie jakieś to było.Potem 3lata tyko
na noc-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
I było super były wyjazdy nad morze na wczasy 2008.2009.2010r chodziłem po górach na rajdy z pracy były super plany było pięknie w pracy wesoły skory to żartów pełni życia. NO I !!!
No myślałem ze jak jest dobrze to można sobie pozwolić na co nieco czyli piwko i tak piwo było coraz częściej to znaczy piątek sobota niedziela po jednym albo dwa,trwało to może 2 lata,leki brałem albo nie brałem.
Pan psychiatra powiedział no to ładnie pan na wywijał, dał mi do zrozumienia ze ja nie nie mogę pic alkoholu to znaczy 0%.To co zrobił lorafen to u mnie alkohol robi to samo czego szczerze nie wiedziałem.

• V.I.P
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 14, 2011, 13:43:34 »
Między lorafenem(lorazepam) a alkoholem występuje uzależnienie krzyżowe, bo obie te substancje przede wszystkim działają na GABA A.

Sertralinie dałbym co najmniej z dwa miesiące na rozkręcenie się. Jeśli nie zadziała, to możesz spróbować paroksetyny albo citalopramu albo escitalopramu ;)

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 14, 2011, 14:54:16 »
Lon Czyżby piwo po działało na mnie tak jak lorafen to było tylko 1 piwo nie co dzienne ALE DOSYĆ DŁUGO TO TRWAŁO
 Co powiesz czy u mnie jest poprawa jestem trzeci tydzień   na asentra 50mg ale u mnie była to dosyć mocna deprecha może u mnie trzeba więcej czasu żeby asantra podzłała.  No niby jest coś lepiej jakby wracał humor chęć do życia świat zrobił się kolorowy większość rzeczy mnie cieszy ale zarazem rozdrażnienie i taki niepokój lęk jeszcze mnie dopada szczególnie rano i dlaczego wieczorem jest super jakby nie było żadnej choroby wręcz jest SUPER. Ale te rozdrażnienie

• V.I.P
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:36:36 »
Działanie lorafenu przypomina działanie alkoholu, ale w trochę wyższych dawkach niż jedno piwo.

3 tygodnie to jeszcze nie tak długo, poczekaj jeszcze kilka tygodni i wtedy oceń ;)

Offline andyvdm

• Moderator Globalny
  • goowno
Odp: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:15:08 »
Sertralina działała na mnie po 2-3 tygodniach. ale było to działanie na humor, nie na fobię. Jeśli odczuwasz po 3 dniach działanie to są to skutki przyjemne skutki uboczne.

Benzodiapepiny... mi psychiatra kazał brać bromozepam codziennie przez miesiąc  <glupek2> Głupota. Jak dla mnie te leki są zbyt cenne żeby wcinać codziennie. Ćwiartka tableki jak narazie już mi wystarcza, czuję działanie. Spodziewam się że nie bęe brał częściej niż raz na miesiąc, więc tolerancja zerowa  <glupek2>

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 14, 2011, 19:40:50 »
Lon czy serotonina może na mnie działać pobudzająco jestem taki zestresowany słowem mówiąc taka ja gdyby silna nerwica.
Byłem na taki zestawie   
Rano-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
Popł.-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
Na noc-pernazinum 25mg Doxepin 25mg
i było super cały czas się zastanawiam czy ta serotonina mnie za bardzo nie rozdrażnia,

• V.I.P
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 14, 2011, 19:43:59 »
No może pobudzać emocjonalnie, rozdrażniać, jak najbardziej. Z tym, że taki stan powinien się utrzymywać na początku brania i z czasem zanikać.

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 15, 2011, 12:22:46 »
Lon poprosiłem lekarza o pomniejszenie dawki o połowem 1/2 asentra 50mg  tabletki ale czy to dobra decyzja
co byś powiedział na Lerivon może by mi lepiej pomógł a może Fluanxol
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 13:09:00 wysłana przez Darko111 »

• V.I.P
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 15, 2011, 16:18:26 »
Ja nie wiem jaką Ty masz dokładnie diagnozę, więc trudno mi ocenić jaki lek powinieneś brać, ale z tą sertraliną to bym poczekał jeszcze. 25mg sertraliny coś tam powinno działać.

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 15, 2011, 17:25:23 »
No ale zapomniałem dodać ze obecni jestem na takim zestawie
Rano-asantra 25mg pernazinum 25mg Doxepin 25mg propranolol 10mg
Popł.-pernazinum 25mg Doxepin 50mg propranolol 10mg
Na noc-pernazinum 50mg Doxepin 75mg propranolol 10mg
i co dla mnie jest zagadką to ze jak wezmę leki wieczorne o godzinie 19tej to jest super jakby nie było u mnie żadnej choroby i co ja mam o tym myśleć powiecie sami

Offline Darko111

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 25, 2011, 12:19:24 »
Witam i życzę wszystkim wesołych świąt
A moje pytanie jest takie jakie są skutki uboczne odstawienia ASENTRY

• V.I.P
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 25, 2011, 12:25:58 »
Ja nie miałem żadnych po 6 miesiącach brania asertinu, w dawce 50mg.