Autor Wątek: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)  (Przeczytany 79583 razy)

Offline Beata

• Nowy użytkownik
  • *
Widzę ze Asertin jest połowę tańszy od Asentry.Skoro to jest taki sam lek to może ją poproszę aby mi go zmieniła :)

Offline trash

• Profesor
W aptece można sobie generyk wybrać i nie trzeba o to lekarza pytać  <glupek2> (ten sam skład, dawka ilość) ^^ Nigdy nie rozumiałem ludzi kupujących np. Xanax (zamiast 3x tańszy generyk :D ) chociaż ta przebrzydła asentra ma zdaje się 28 tabelek (asertin 30) i w aptece czasem mogą robić problem z wymianą (także akurat w tym wypadku warto mieć receptę na asertin) . Jeśli nie zauważysz różnicy to po co przepłacać  <nihil>

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
No ta sama substancja czynna. W teorii wszystkie leki generyczne powinny mieć takie same właściwości. W praktyce to trudno mi powiedzieć, niektórzy twierdzą, że widzą różnice między generykami.

Offline Ania

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 01, 2012, 18:39:11 »
ja wzielam tylko 1 dawke asentry i w sumie bylam w stanie cos zalatwic naprzyklad szukac pracy,ale caly czas chce mi sie spac i jak bym sie niepodniosla z lozka to bym chyba spala caly dzien,i takie uczucie ze nic cie niieobchodzi,to w sumie tylko dobre i glowa mnie troche bolala i zwiekszalo mi to wrazenia jakbym zapalila ziolo,jakos lepiej sie muzyki slucha,jakby wszystko wyostrzone jest,Ale w sumie normalne myslenie jest zachowane,bo myslalam ze to calkiem otumania ze nawet niewiesz co robisz.
Zastanawiam sie czy ja wogle musze to brac bo niemialam wczesniej ciezkiej depresji tylko czasami mam lekka jak sama w domu siedze,ale to chyba bardziej z samotnosci.
Czytalam ta ulotke ze to leczy tez zespol stresu pourazowego,ktory mysle ze mam,takie objawy jak obawa czy zachowujesz sie normalnie, lekka depresja,lek,obawa zeby mowic przed grupa ludzi.Tyle ze bez lekow sobie umiem z tym poradzic,ale czasami mi tylko to wraca.Dlatego nie jestem pewna czy mam brac te leki.
Pare lat temu mialam ataki paniki i to konkretne,ktore tez zaliczaja sie do objawow stresu pourazowego.Jakos sobie z tym poradzilam,staram sie spotykac z ludzmi i staralam sie wychodzic w tlum ludzi i nie,myslec ze nie zrobie tego bo bede miala atak paniki,mowilam sobie ze tego niema i zrobie to.
Teraz nie mam juz atakow paniki,ale ma``m dalej leki,ze naprzyklad obawiam sie czy nie zachowam sie w dziwny sposob i wtedy mnie to paralizuje,ale mam to tylko czasami a czasami nie,ale przeszkadza to w zyciu bo niechce zeby ktos myslal o mnie jak sie tak zachowam ze jestem chora psychicznie.
Wiec chyba nie bede brac tych tabletek bo wiem ze ma wiele efektow ubocznych jak zachamowanie orgazmu,splycenie uczuciowosci,i ze nie mozna przy tym pic a ja niemoge wogle niepic,na tydzien chociaz 3 piwa chcialabym wypic i sie niemartwic co mi bedzie.Poza tym przeszkadza mi to zamulenie I mozna tez miec zespol serotoninowy,ktory moze byc grozny dla zycia.
Wczesneij bralam najzwyklejszego dziurawca,ktory tez zwieksza poziom serotoniny i mi pomagal,tez mocno zamula,ale bede brala jeszcze inne tabletki i niemoge tego laczyc.
Po jakim roku czy 2 po uzywaniu dziurawca jakos tez powodowal lek,niewiem dlaczego,moze ze wczesniej tego uzywalam

bartek

• Gość
Odp: Sertralina(Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Setaloft,Setaratio,Sertagen i inne)
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 01, 2012, 18:49:36 »
Piszesz o atakach paniki, więc Twojego stanu nie określiłbym jako coś łagodnego. Jeśli lekarz zapisał lek to widocznie były ku temu powody.

Tego typu leki bierze się przez dłuższy okres regularnie dzień w dzień. Objawy niepożądane ustępują po jakimś czasie i zwykle są lajtowe albo ich prawie nie ma. Wyraźne działanie ujawnia się zwykle po 2-3 mies regularnego brania.

Zespół serotoninowy zarezerwowany jest dla osób, które niewłaściwie stosują leki, mieszają z dragami itp. Ciebie to nie spotka, no chyba, że lubisz eksperymenty.

bartek

• Gość
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:07:32 »
W teorii wszystkie leki generyczne powinny mieć takie same właściwości. W praktyce to trudno mi powiedzieć, niektórzy twierdzą, że widzą różnice między generykami.

W moim przypadku oryginalny Seroxat (paroksetyna) działał mocniej niż zamiennik Arketis. Kiedy zacząłem brać oryginał miałem objawy podobne jak wcześniej przy zwiekszaniu dawki o 10mg.
Po tym doświadczeniu postanowiłem, że póki mnie stać będę kupował oryginalne leki.

Od kilku dni biorę Zoloft. Mam skutki uboczne - zawroty głowy, jakieś dziwne odczucia - chodzę jak struty. Przechodziłem z paro na setrę, więc i paroksetynka pewnie swoje trzy grosze do tych nieprzyjemności dołożyła.

Lekarka powoiedziała, że setralina powinna skuteczniej ustabilizować i poprawić mój nastrój. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

• V.I.P
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:09:34 »
Cytat: beladin
W moim przypadku oryginalny Seroxat (paroksetyna) działał mocniej niż zamiennik Arketis. Kiedy zacząłem brać oryginał miałem objawy podobne jak wcześniej przy zwiekszaniu dawki o 10mg.

No ja miałem dokładnie to samo, ale zmieniając parogen na paxtin, a oba to generyki ;p

bartek

• Gość
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:10:44 »
I który bierzesz? :P

• V.I.P
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:15:15 »
Paxtin.

Offline subiektywnie-obiektywny

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:29:21 »
mam pytanie do osob ktore braly/biora setaloft, czy ktos miał moze problemy przez ten lek z biegunka? jesli tak to po jakim czasie organizm sie przyzwyczaił do leku?

pozdrawiam

bartek

• Gość
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:34:23 »
Biorę ją od kilku dni i mam podobne doświadczenia. U mnie te objawy nie są jakoś bardzo nasilone, ale i tak ciągle czuję jak mi się flaki przewracają. Podobno w ciągu kilku dni powinno się to unormować.

• V.I.P
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:37:19 »
Haha, no to są problemy pierwszych dni na szczęście ;p

A Ty beladin czemu sertralinę zacząłeś brać?

bartek

• Gość
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:48:15 »
Działanie paro w moim przypadku było bardzo niestabilne. Jednego dnia czułem się ok, a drugiego do d..y albo jak naćpany. Nie stabilizowalo mi nastroju no i powodowało zamułkę. Jestem z natury stonowanym człowiekiem, dlatego dodatkowe uspokajające działanie leku zamula mnie totalnie. Raczej nie wyobrazam sobie poprawy mojego nastroju bez wzrostu aktywności czy motywacji. Kiedy działam jestem szczęśliwy i dzień zaliczam do udanych.

Lekarka twierdzi, że setra może podziałać na nastrój dużo lepiej i nie powoduje takiej sedacji jak paroksetyna. Zobaczymy jak będzie :)

• V.I.P
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:55:32 »
No sertralina nie zamula aż tak jak paro. bo częściowo działa na dopamine(ale słabo).

Offline subiektywnie-obiektywny

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:57:21 »
ok, dzieki bo biore ponad tydzien a zoladek dalej rozwalony jak cholera

Powiązane wątki

Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 14, 2012, 18:05:19
wysłana przez Lon Luvois Fuller
1 Odpowiedzi
583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 30, 2013, 13:22:49
wysłana przez Wesoły Sen