Autor Wątek: Nie potrafie zdiagnozować  (Przeczytany 1274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sephiroth

• Nowy użytkownik
  • *
Nie potrafie zdiagnozować
« dnia: Wrzesień 28, 2012, 20:09:57 »
Nie jestem pewna czy mam fobię czy to po prostu jest nieśmiałość a może tchórzostwo ;< odkąd pamiętam zawszę  się bałam ludzi i różnych najbardziej błahych sytuacji.   Niestety teraz zaczęło się to pogarszać. Chodzę do szkoły w której jestem narażona na stres poprzez częste pojawianie się przed publicznością (chodzę do szkoły muzycznej). I gdy już nadejdzie taka sytuacja np. egzamin z instrumentu, kilka dni wcześniej nie mogę spać i często wpadam w stan melancholii. Kiedy idę na egzamin i widzę komisje od razu zaczynam się cała telepać, robię się czerwona na twarzy, na klatce piersiowej wyskakują mi wielkie czerwone plamy i nie mogę oddychać. Podobnie jest w innych sytuacjach. Gdy mam coś przeczytać na zajęciach robię się czerwona, pot leje mi się po twarzy, załamuje mi się głos w wyniku czego nie mogę nic przeczytać. Na lekcjach wole się jak najmniej udzielać, ponieważ boje się ze powiem coś głupiego i wszyscy będą się śmiali ;<.
 Poznawanie nowych ludzi sprawia mi również dużo problemów. Nie jestem w stanie odezwać się do nowo poznanej osoby i luźno rozmawiać.
Nie wiem czy to normalne ale w sytuacjach kiedy jestem narażona na stres zaczynam się głupkowato uśmiechać żeby się nie rozpłakać co nie skutkuje dobrze, ponieważ nauczycielom wydaje się ze sobie z nich kpie. W szkole jestem nieśmiałą osobą i skrytą.
 Tylko w otoczeniu rodziny i najbliższych znajomych mogę być sobą.
Jak sobie z tym radzić ?
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne

Offline smile

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Nie potrafie zdiagnozować
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 18:41:29 »
Nie jestes sama.. Mam podobnie. Jak mam isc do odpowiedzi w szkole to juz wole dostac laske niż stac tam i sie cala trząść jeszcze do tego robie sie czerwona jak burak nogi jak z waty ;/ Radze ci odwiedzic psychologa bo pozniej moze byc gorzej niestety

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Nie potrafie zdiagnozować
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 17:59:38 »
Naturalnie sobie radzić :D