Autor Wątek: Stres, strach związany z 'nowymi' miejscami i nie tylko  (Przeczytany 2720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline indyvidio

• Nowy użytkownik
  • *
Stres, strach związany z 'nowymi' miejscami i nie tylko
« dnia: Październik 22, 2012, 22:46:11 »
Mam ze sobą problem(właściwie to kilka - ale o innych później). Otóż strasznie się stresuje i denerwuję, jeżeli mam iść do miejsca w którym jeszcze nie byłem- czy to lekarz, warsztat samochodowy, fryzjer, sklep, czy spotkanie ze 'znajomymi poznanymi w necie', ja po prostu boję się wejść i coś załatwić. Robi mi się zimno, trzęsę się i jestem zdenerwowany. Najgorsze jest to że sam się nakręcam myśląc o tym cały dzien- przykładowo- rano wstaję i wiem że mam coś załatwić o 17, to cały dzień chodzę zdenerwowany a pod koniec dnia aż mną trzęsie.
Podobnie w przypadku wyjazdu do innego miasta- nigdy nie korzystam z komunikacji publicznej(dobrze że mam samochód...), bo kupienie biletu czy dotarcie na peron stanowiłoby dla mnie problem. Do tego mam wrażenie że się zgubię, że ludzie patrzą, czuję się gorszy od innych itd. Tragedia. Wynika to chyba z mojej niskiej samooceny....wróć...ujemnej właściwie.

Ktoś tez ma podobnie?  :'(
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2012, 22:48:45 wysłana przez indyvidio »

pocek

• Gość
Odp: Stres, strach związany z 'nowymi' miejscami i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2012, 22:58:26 »
Typowa fobia społeczna.
Duża część z nas tak ma lub miała.

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2012, 07:46:13 »
A jak zdałeś na prawko? Jeżdżąc samochodem nie boisz się, że się zgubisz, że nie będziesz umiał się zachować w określonej sytuacji albo, jak chcesz zaparkować, a drugi samochód czeka, żeby przejechać, to takie sytuacje, Cię nie stresują?

Offline indyvidio

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2012, 08:40:20 »
Prawko zdałem....ciężko. Za 6 razem. Nie przez to że nie potrafię jeździć, tylko przez stres i nerwy. Sama jazda czy zachowanie sie na drodzenie stanowi dla mnie problemu(w koncu jak sie jezdzi 8 lat, to się człowiek nauczy zachowania i 'ogarnięcia'), o ile jeżdżę po moim mieście. Kiedy trzeba jechać w trasę, to wiąże się z tym pewien stres. Dobrze że są nawigacje...
Generalnie lubię jeździć samochodem.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2012, 08:52:50 wysłana przez indyvidio »

Offline indyvidio

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2012, 17:41:46 »
Czasami mam stany eforii- jak np dzisiaj. Mam na wszystko wy*ebane i czuję się dobrze. Tak powinno być codziennie a nie jest...

Offline Kiteczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2013, 10:22:55 »
Wszystko się zgadza, przeżywam to samo co wy. Ręce się trzęsą, a najgorsze jest to, że w momencie stresu, kontaktu z ludźmi popełniam dużo gaf, bo jestem zdenerwowana i wtedy czuję się źle, czuje, że jestem do niczego.

Offline innyczłek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2013, 19:27:50 »
Jak większość z Was wie niecały miesiąc temu był woodstock.
Dosłownie wszędzie czuję się outsiderem, nawet właśnie tam... przez cały czas trwania festiwalu chodziłem sam, z nikim nie rozmawiałem. I w sumie najbardziej to mnie przerażało , że dookoła ludzie się bawią i integrują a ja nie potrafię w tym 'uczestniczyć'.
Nawet za dużo sam nie chodziłem, prócz koncertów na które szedłem najebany byle wejść w pogo...

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:31:36 »
Strach przed nowymi miejscami to agorafobia, u podłoża takiego lęku leży brak kontroli

kiedyś myslałem że wszystko mogę zmienic w tym świecie

ale a tam,

teraz się nie przejmuje, robie nic, ide mimow szystko wiem że nie umre, nie odlecę, nic mi nie grozi itd.