Autor Wątek: Chyba fobia - Pomocy !  (Przeczytany 1390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LudzikowataXD

• Nowy użytkownik
  • *
Chyba fobia - Pomocy !
« dnia: Grudzień 27, 2012, 19:54:41 »
Pisze tutaj ponieważ nie znalazłam w internecie podobnego problemu jak mojego .Mam 13 lat i odkąd poszłam do szkoły zaczęły się moje problemy a może fobie sama nie wiem ;( Kiedy poszłam do szkoły okazało się że mam dysleksję . Dla mnie nie była to jakaś wielka tragedia ale dla mojej mamy tak ... Od małego zawsze traktowała mnie razem z tatą jak dziecko specjalnej troski teraz tez mnie tak traktują ale już o wiele lepiej . Widze to porównując jak traktowała moją siostrę  jak była w moim wieku a jak mnie. Uważa że nigdy nic w życiu nie osiągnę i chyba się nie myli :C Od małego strasznie mnie krytykowała a to doprowadziło że mam strasznie zaniżoną samo ocenę ale do tego stopnia że boje się oglądać telewizje i słuchać muzyki. Nie że boje się elektryczności czy coś w tym rodzaju ale bo to wyraża moją osobowość :/ sama nie mogę tego zrozumieć w sobie...Jeśli coś słucham , oglądam telewizje to ustawiam głos na najniższy żeby nikt tego nie usłyszał ): Jak jestem sama w domu 'Żyje' to znaczy oglądam telewizje , słucham głośno muzyki .Nie mam przez to zainteresowań   , po prostu nie potrafię ich sobie znaleźć ); słuchałam wielu piosenek i dalej nie mogę znaleźć sobie takiego stylu muzyki który by mi odpowiadał . Nie mam zainteresowań i tego najbardziej nie mogę z cierpieć ): bo co jeżeli kogoś mama pomyślała jak dziecko było małe 'zapisze je gdzieś żeby potem miała się czym chwalić żeby miało swoją pasję ' .Potem takie osoby które trenują coś , grają na czymś  łączą to z swoim celem w życiu. Co ma powiedzieć taka osoba jak ja , mająca już 13 lat i żadnych zainteresowań ? Od dziecka chodziłam tylko na zajęcia wyrównawcze . Próbuje je znaleźć ale jestem za stara ;( chciałam pomagać ludziom poszłam do domu starców się zapytać to powiedzieli że nie będą brać za mnie odpowiedzialności to samo w schronisku wyszłam nawet na ulice pomagać bezdomnym ludziom ale oni mnie zwyczajnie wykorzystali ... chciałam zacząć chodzić na zajęcia plastyczne albo na nauke tańca breakdance to okazało się że nie mogę bo nie mam odpowiednich zdolności jak na grupę dla mnie wiekową , do szkoły muzycznej (gitara) to powiedzieli że jestem za stara by teraz zacząć że moge tylko chodzić na 'ognisko' , chciałam jeździć na koniach to okazało się że jest to za drogie ;/ , najbardziej wytrwała byłam przy deskorolce jeździłam całe lato wierzyłam że kiedyś się nauczę ale bez skutku ;( na całe lato zrobiłam wysokie olie tylko 3 razy ... odpuściłam sobie . Czuje się tak jak stara babcia która zaraz ma umrzeć ;/ nie mam pomysłu na siebie i celu w życiu ... a to chyba jest w życiu najważniejsze ;( smutno mi jest kiedy moje koleżanki chodzą na zawody , mają popisy na gitarze a ja nic ;( nie mam tez wielu przyjaciół ... zazwyczaj przyjaźnie się z osobami które mają juz swoje paczki i wolą się z nimi kumplować niż ze mną ;/ najgorsze jest to że nie moge zmienić mojego życia i nie mam się komu wygadać ;(  poradźcie co mogę zrobić proszę ):
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 20:46:46 wysłana przez LudzikowataXD »

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
Odp: Chyba fobia - Pomocy !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 20:21:50 »
Witaj...przykre to co piszesz zwłaszcza o rodzinie. Nie przejmowałabym się tak bardzo brakiem zainteresowań lub zdolności,może jeszcze nie trafiłaś na swoją pasję,masz jeszcze dużo czasu,próbuj dalej a na pewno znajdziesz dziedzinę która Cię zainteresuje.Powodzenia.
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline isena

• plankton foreva
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: isengard
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2012, 20:51:04 »
Ludzikowata, nie poddawaj się! Brak zainteresowań? Z tego co piszesz to jest wręcz przeciwnie, widać, że masz ich wiele, próbujesz nowych rzeczy i to jest najważniejsze. Miałaś pecha, że trafiłaś na ludzi, którzy Cię zniechęcili, ale to nie koniec świata. W Twoim wieku to zupełnie naturalne, że dopiero szukasz swojej drogi, że jeszcze nie wiesz do końca co byś chciała robić. Nie przejmuj się tym. Ja mam 24 i też jeszcze nie wiem :-) Nie daj sobie wmówić, że jesteś na cokolwiek za stara w wieku 13 lat! (no może poza baletem ;)) To jakiś absurd w ogóle. Znam ludzi, którzy zaczęli naukę gry na gitarze w wieku 20 lat i mają się dobrze :) Po prostu rób to, co sprawia Ci największą przyjemność i olewaj całą resztę. Pamiętaj, że zawsze, ale to zawsze, znajdą się ludzie, którzy Ci powiedzą, że się do czegoś nie nadajesz/że to jest głupie/że tracisz czas   bo mogłabyś robić coś tam innego. Nie zrażaj się tym i rób swoje bo to jedyna słuszna droga.
Moja rada jest więc taka: szukaj dalej, ale nic na siłę. Nie zmuszaj się do czegoś tylko dlatego, że "muszę mieć zainteresowania". Nic nie musisz. Jak odnajdziesz prawdziwą pasję to sama poczujesz, że to jest właśnie to.
P.S.
Widzę, że próbowałaś również wolontariatu, więc może schronisko dla zwierząt albo jakaś fundacja?

Offline Jestemhudy

• Dancer
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2012, 21:19:49 »
Moim zdaniem lepiej już nie mieć pasji niż mieć sztuczną którą narzucili ci rodzice jak byłeś mały i nie kumałes o co chodzi właściwie ale kazali chodzić na piłkę czy inny balet to chodziłeś a teraz nic innego nie potrafisz więc wmawiasz sobie że to twoja pasja   ;) , potem powstają takie michaely jacksony czy inne ewy farne od przedszkola do opola i lawina szitu. 13 lat to jest wspaniały czas na szukanie pasji i na pewno nie zbyt późny! Ja zacząłem tańczyć jak miałem lat 19... teraz mam 20 i tańczyłem już z wieloma mistrzami prosto z Japonii (tańczę pewien rodzaj japońskiego tańca). Tak więc na własnym przykładzie mogę Cię zapewnić że nie jest za późno! Nie daj se wmówić! 

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:22:50 »
Nie możesz budowac siebie w oparciu o wizje innych, na Twoim miejscu nie przejmował bym się opiniami rodziców i nie btraktował jakow wyroczni w zyciu, czasem jest tak że Ci co sie bawia mają dobra prace a Ci co sie uczyli i mieli powazne hobby i zainteresowania kulturalne kończa marnie. W życiu trzeba być sobą, czyli dac sobie prawo do zaspokajania swoich potrzeb i mówić czego sie chce i oczekuje.
Jak odkryjesz co lubisz w zyciu robić znajdziesz przyjaciół, jesli masz całkowity brak zainteresowań to raczej może byc depresja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 13:26:05 wysłana przez Thomas2 »

Offline ilonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2012, 16:55:04 »
moja córka też ma 13lat.bardzo dobrze się uczy.zachęcam ją by próbowała wiele rzeczy.nie można żyć tylko nauką.niedobrze,gdy rodzice nie rozumieją dziecka.to w nich powinno się znależć oparcie.dyslekcja nie jest w tych czasach zgorszeniem.znam wielu dyslektyków.nie daj sobie wmówić ,że jesteś kimś gorszym.masz dopiero 13 lat,ciesz się życiem,szukaj swej drogi .tego Ci życzę