Autor Wątek: Powitać ;)  (Przeczytany 3067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uneasy

• Niespokojny
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Pomorze
Powitać ;)
« dnia: Styczeń 11, 2013, 03:47:18 »
Witam wszystkich.
Może powiem nieco o sobie.
Na imię mam Paweł, rocznikowo mam 23 lata, fobik od jakichś 6-7 lat, neurotyk, odludek oraz od malutkiego straszny chorowitek i chudzielec ;D
O tym forum dowiedziałem się za pośrednictwem starszej siostry, która boryka się z podobnymi problemami co ja, ale z jakiegoś powodu nigdy się nie zarejestrowała. Ja natomiast, po tygodniach zwlekania się postanowiłem zarejestrować i pogadać trochę, bo jestem na tyle fajniejszy :>
Do zaglądnięcia tutaj popchnęła mnie, może troszkę desperacka chęć nawiązania z kimś kontaktu, kimś kto by mnie bardziej zrozumiał, bo czuję że z każdym dniem co raz bardziej dziwaczeję. Owszem, cenię sobie swoją prywatność, lubię czasem przebywać w samotności, ale w końcu człowiek jest istotą stadną, nawet fobik, tylko trzeba znaleźć odpowiednich ludzi.

Hmm, nie wiem co by jeszcze rzec... Ewentualnie coś dopiszę gdy mi się rozum rozjaśni :D
Także, w miarę możliwości i chęci będę starał się udzielać na forum i może jakoś was do siebie przekonam, bo wiem że łatwo nie jest ;))

Pozdrawiam.

Offline ilonka

• Aktywny użytkownik
Odp: Powitać ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2013, 09:02:36 »
  witam,fajnie,ze jestes.ja mam nerwice lekowa uogolnioma.nawet nie wiem czego sie boje.chyba niczego,a czuje niepokoj,leki itp.biore seroxat 25mg od 2 m-cy.jest lepiej.robie wszystko by z tego wyjsc,ale do konca to sie chyba nie da.

a spac to chyba nie mozesz,co? 3:47? to od lekow  czy tak masz?

Offline uneasy

• Niespokojny
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2013, 10:41:25 »
witam,fajnie,ze jestes.ja mam nerwice lekowa uogolnioma.nawet nie wiem czego sie boje.chyba niczego,a czuje niepokoj,leki itp.biore seroxat 25mg od 2 m-cy.jest lepiej.robie wszystko by z tego wyjsc,ale do konca to sie chyba nie da.

Hej :) Chyba mam coś podobnego co Ty, ale nie jestem pewny. Też odczuwam lęki przed nie wiadomo czym, że przydarzy mi się coś złego. Już dobrych pare lat nie odwiedzałem psychologa/psychiarty, co za tym idzie, leków też nie biore.

a spac to chyba nie mozesz,co? 3:47? to od lekow  czy tak masz?

Tak już mam, lubie siedziać po nocach :P

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2013, 11:58:10 »
Witaj na forum :) Pisz śmiało :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:32:12 »
Cześć :)

Offline ilonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:32:41 »
  wiesz,leki pomagaja.ja nie mialam nigdy problemow aby wyjsc do ludzi,ale kolezanek i przyjaciol tez nie mam.jestes mloda osoba i szkoda,ze omija cie wiele rzeczy w twoim wieku normalnych.ludzie na tym forum cierpia na fobie i dzieki lekom wychodza z tego i moga w miare normalnie zyc.moze spruboj isc do lekarza,bo zycie ucieka,a szkoda,bo wszystko przed toba.chodze do psychiatry od 9 lat.czasami biore leki,bo mam dzieci ,chce z nimi normalnie zyc,bawic sie.jestes bardzo mlody ,zastanow sie nad tym i pisz,bo to pomaga.
                  pisz smialo,pa

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:48:18 »
Witaj.
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline uneasy

• Niespokojny
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:59:23 »
Hej, hej :)

@ilonka - Pewnie że szkoda, dociera to do mnie. Dlatego się tu zarejestrowałem, by dołączyć do tej społeczności, poznać nowych ludzi, zintegrować, coś zacząć, nie wykluczam spotkań w realu :) Wierzę że to ludzie których spotkam będą dla mnie lekarstwem, nie tabletki. Może to naiwne myślenie, nie wiem... A jak nie, to najwyżej się przejdę do psychologa :D

Offline ilonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2013, 14:43:52 »

myslisz pozytywnie,a to juz wiele.czyli nie jest tak zle.a masz problemy z wychodzeniem,robieniem zakupow?bo to najwieksze problemy fobikow.samotnosc jest dobra na chwile,ale wole jak w domu jest wesolo.na szczescie moje dzieci sa juz w domku i znowu jest gwar.czasem to naprawde lubie!!!

Wiewiórka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2013, 17:00:02 »
Siemka, fajnie, że się zarejestrowałeś  :)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2013, 18:55:44 »
Witaj :D

Offline uneasy

• Niespokojny
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2013, 00:59:32 »
@ilonka - Z własnej inicjatywy iść samemu do sklepu jest mi bardzo ciężko, ktoś inny robi to za mnie. Czasami, co pare dni wychodzę sobie na spacery późnymi wieczorami, tak żeby nikogo zbytnio nie spotkać. Po ostatnim spacerze grypa mnie wzięła i dopiero dochodzę do siebie, jedynie po lekarzach jeździłem, poza tym nie wychodzę z domu.
Ty masz przy sobie swoje dzieci, które są Twoim szczęściem oraz tym co trzyma Cię na nogach, to wspaniałe. Ja jestem sam ze sobą, nic mnie nie motywuje by się ruszyć z miejsca. Dlatego szukam czegoś... kogoś... kurde, znów pogubiłem się we własnych myślach... <vv>

Wiewiórka

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:46:03 »
Wyjście do sklepu spożywczego naprzeciwko mojego bloku to dla mnie wielkie wyzwanie. Właściwie nie pamiętam kiedy ostatnio tam byłam  <vv> Dobrze byłoby mieć kogoś lub coś co zmotywuje nas do działania i zmiany życia...

Offline ilonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2013, 13:07:05 »

uneasyrodzinka jest bardzo wazna.mam dzieciaki,fajnego meza,ktory nie mowi wez sie w garsc(nienawidze tego).musze byc silna.a czsem ciezko(np.czytam synkowi bajke,a cala sie trzese,nawet nie wiem co czytam)ale tak jest w naszej chorobie.warto sie przelamac,to tylko strach.myslimy,ze za chwile umrzemy,ale nic takiego sie nie dzieje.moze spruboj wychodzic z kims(masz siostre),na ulicach troche nas jest-fobikow.nie jestes sam.ludziom ciezko sie przyznac,zecos z nimi nie tak.dla mnie to proste.to moze zlapac kazdego.chcesz sie obejsc bez lekow,to musisz malymi kroczkami isc coraz dalej.pisz o tym,troche cie powspieramy.od tego jest to forum.
     a teraz ide z dzieciakami,psami i kotami na sanki do lasu,za domem mam staw,mozna sie poslizgac.moze tez sie przylaczysz(wirtualnie)??!!
  acha,nie pisze polskich liter,bo dzieciaki pochrzanily mi kompa.pa

Offline uneasy

• Niespokojny
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2013, 14:20:48 »
Że tak powiem, ja i moja siostra chodzimy innymi drogami (może nie dosłownie :>), zbyt duże różnice światopoglądowe czy wyznaniowe. Ja fobik, ona też, a jednak duża przepaść. Na dłuższą metę obcowanie z nią wprawia mnie w nerwicę :P Raczej przydało by mi się poznać kogoś nowego.