Autor Wątek: Miniaturki filmów z serwisu Youtube vol. 2  (Przeczytany 2564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
Miniaturki filmów z serwisu Youtube vol. 2
« dnia: Luty 15, 2013, 11:29:45 »
Apeluję o przeprowadzenie jeszcze jednej ankiety dotyczącej filmików z Youtube. Wynik ostatniego głosowania mógł być podyktowany tym, że nie każdy przed oddaniem głosu zauważył, że okienka z filmami z YT zostały zmniejszone i aby coś na nich zobaczyć trzeba tak czy inaczej przejść do serwisu Youtube lub zmaksymalizować ekran, co pozbawia nas szans na wykonywanie innych czynności na komputerze (jak np. rozmowa na gg). Jednocześnie wczytywanie stron z miniaturkami nadal trwa stosunkowo długo i czasem przycina przeglądarkę.

Ginamai

• Gość
Odp: Miniaturki filmów z serwisu Youtube vol. 2
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2013, 13:33:30 »
Można zrobić drugie głosowanie, chociaż nie wiem po co. Osoby, którym miniaturki nie przeszkadzały, pewnie nie mają też nic przeciwko tym, że zostały zmniejszone. A osoby ,które ich nie chciały, to ich po prostu nie chciały, czy to były zmniejszone miniaturki czy normalne miniaturki. Ale mamy demokrację <glupek2> Może zagłosuje ktoś, kto nie głosował co przeważy szalę.

nie każdy przed oddaniem głosu zauważył, że okienka z filmami z YT zostały zmniejszone i aby coś na nich zobaczyć trzeba tak czy inaczej przejść do serwisu Youtube lub zmaksymalizować ekran, co pozbawia nas szans na wykonywanie innych czynności na komputerze (jak np. rozmowa na gg).
Jak będą same linki to i tak będziesz musiał przejść do serwisu yt, co pozbawi cię szans na rozmowę na gg :P

Ogólnie to ja nie widzę sensu  w drugim głosowaniu.W sumie to zmniejszone miniaturki są według mnie pewną formą kompromisu. Sa mniejsze, czyli trochę szybciej się wczytuje strona i SĄ. Czyli każdy jakoś powinien być zadowolony. Każdy coś traci i każdy coś zyskuje. Gdybyśmy mieli postąpić w myśl ostatniego głosowania to miniaturki nawet nie powinny być zmniejszone, bo jak sam zauważyłeś nie wszyscy to zauważyli przed głosowaiem i głosowali na normalnej wielkości miniaturki ;> A jesli to zauważyli to głosowali na zmniejsozne. czyli na jedno wychodzi.

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2013, 13:36:58 »
Jak będą same linki to i tak będziesz musiał przejść do serwisu yt, co pozbawi cię szans na rozmowę na gg :P
Jak to nie będę mógł? Właśnie, że będę mógł i zawsze tak robię.
Chodzi o to, że skoro miniaturki są tak małe, że prawie nic na nich nie widać, to nie ma sensu aby istniały... skoro tylko przeszkadzają...

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2013, 13:55:38 »
del.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:10:01 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2013, 14:02:23 »
Ja nie mówię, że czegoś nie mozesz, tylko odnoszę się do twoich słów...  Sam napisałeś, że ci muli jak wchodzisz na yt, a musisz to robić jak są miniaturki. A jak sa linki to logiczne, że tez musiz wejsc na yt i znowu ci muli.
Ależ ja nic takiego nie napisałem  :D  Mi zamula lapka, kiedy włączam stronę forum z miniaturami filmików  :D

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2013, 14:14:13 »
del.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:10:30 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2013, 14:23:42 »
Nie chcę się kłócić, ale....
aby coś na nich zobaczyć trzeba tak czy inaczej przejść do serwisu Youtube (...) co pozbawia nas szans na wykonywanie innych czynności na komputerze (jak np. rozmowa na gg)

to jak ci niby włączenie yt przeszkadza w innych czynnościach, skoro ci nie muli? <glupek2> 

Odpowiedź na to nie pozwala na rozmowę przez gg masz tam gdzie wstawiłaś "(...)" :P
(...) aby coś na nich zobaczyć trzeba tak czy inaczej przejść do serwisu Youtube lub zmaksymalizować ekran, co pozbawia nas szans na wykonywanie innych czynności (...)

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2013, 14:47:20 »
del.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:11:08 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2013, 14:56:10 »
"Lub" oznacza, że coś jest alternatywą wcześniejszego przykładu, czyli wejścia na yt.
Tym sposobem sama odpowiedziałaś sobie dlaczego jestem przeciwny miniaturkom filmów, skoro tak czy inaczej (czy to będą miniaturki, czy linki z nazwami utworów) trzeba przejść do serwisu Youtube, aby coś obejrzeć.

(...) w sumie to zawsze wchodze na yt, żeby obejrzeć filmik, nawet jeśli mam tą miniaturkę.
No widzisz? Dlatego istnienie miniaturek, które można bezpośrednio włączyć z pozycji strony na forum traci sens :D

Jako dodatkowe powody do powtórzenia głosowania podaję niewielką różnicę pomiędzy wynikami (1 głos) oraz stosunkowo niewielką ilość głosujących.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 14:59:31 wysłana przez Eximos »

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2013, 15:07:41 »
del.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:11:38 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2013, 15:17:42 »
Wejście na yt = zmaksymalizowanie strony na forum
Nieprawda. Ja prawie nigdy nie maksymalizuję filmików po wejściu na yt :D

A ja ci już napisałam do czego potrzebuje tych miniaturek :D Nie do oglądania ich tutaj, ale wybierania co chcę sobie posłuchac/ zobaczyć.
Potrzebujesz obrazków, które w większości prawie nic nie znaczą i nie można po nich poznać o jaki chodzi utwór. Wydaje mi się, że znacznie prostszym sposobem jest wpisanie nazwy w linku (bez miniaturki), co jest niezwykle proste. Dzięki temu będziesz wiedziała co otwierasz na yt.
Trzeba porównać koszty alternatywne obu wyborów. Według mnie długie wczytywanie, zacinanie stron, niepotrzebne zapychanie bufora pamięci przeglądarki (tudzież marnowanie transferu w przypadku osób, którzy mają limitowany net) i przechodzenie do serwisu  yt z pozycji małego prostokącika na miniaturce jest znacznie bardziej uciążliwe dla użytkowników niż to, że nie mogą zobaczyć niewiele im mówiącego obrazka...  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 15:29:39 wysłana przez Eximos »

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2013, 15:44:35 »
 Nasza dyskusja to tylko czcze gadanie. Po prostu trzeba zarobić głosowanie jeszcze raz....
A może da się ustawić w opcjach wybór, kto chce może mieć wyświetlone miniaturki, a kto nie chce - nie? W sumie nie wiem czy to możliwe. Ale to już pytanie do Obcego.

i również del. ^^
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:12:38 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2013, 15:48:59 »
(...) Po prostu trzeba zrobić głosowanie jeszcze raz....
A może da się ustawić w opcjach wybór, kto chce może mieć wyświetlone miniaturki, a kto nie chce - nie? W sumie nie wiem czy to możliwe. Ale to już pytanie do Obcego.

Zgadzam się  :D

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2013, 16:00:26 »
del.

Możecie dać mi nawet bana za te dele...
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:13:43 wysłana przez Ginamai »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2013, 16:12:42 »
Wydaje mi się, że zbyt mało czasu upłynęło od momentu kiedy powstał wątek. Może ktoś się jeszcze wypowie. Zresztą to czy z propozycją głosowania wyjdzie jedna osoba czy dziesięć chyba nie robi znacznej różnicy bo wiem od innych użytkowników, że spora ich część ma nadal problemy z miniaturkami filmów :D