Autor Wątek: czy to rzeczywiście fobia  (Przeczytany 1177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosiek

• Nowy użytkownik
  • *
czy to rzeczywiście fobia
« dnia: Marzec 01, 2013, 16:48:51 »
Witam! Jestem tutaj nowa i prawdopodobnie mogę mieć fobie społeczną.
Od dziecka zmagam się ze straszną nieśmiałością, co w obecnym wieku (17) nie pozwala mi na normalne funkcjonowanie.
Mam ciągły strach przed ludźmi. Wszystko stało się  gorsze od początku roku szkolnego, kiedy to zaczęłam naukę w mieście , co oznacza więcej ludzi i nowych znajomości.
Jakikolwiek kontakt wśród ludzi sprawia ,ze zamykam się w sobie, ciśnie w gardle, miewam kompleks niższości ,a niektóre sytuacje doprowadzają mnie do myśli o samobójstwie.  Kiedy poznaje nowe osoby ciężko mi się otworzyć... nie wspomnę o płci przeciwnej. W tedy nie mogę nawet wypowiedzieć słowa. Są sytuacje kiedy jestem aż z siebie dumna, że w tej chwili udało mi się złapać normalny kontakt z jakąś osobą i przy niektórych ludziach przychodzi mi to z łatwością. Jednak nie bywa to za często.... Z bliższymi nie mam problemu ,jednak zawsze wiąże się z tym sumienie i niska samoocena. brak akceptacji ... i potrafię długo wracać myślami do tego co było, co źle zrobiłam. Dla innych to normalne ,dla mnie to największe upokorzenie. Ciągłe lęki przed spóźnieniem się na pociąg czy jakieś spotkanie , jakby czas miałby mi uciec. Wszystkie testy wykazują mi więcej niż 100 punktów i wynoszą wynik wysokiej fobii. Jednak wiem ,ze powinien to zbadać specjalista. Mój psycholog od uzależnień ma mi dać skierowanie do psychiatry... zastanawiałam się,czy dobrze zrobiłam zgadzając się na to i czy rzeczywiście ze mną może być coś nie tak ...

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
Odp: czy to rzeczywiście fobia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2013, 19:37:57 »
Witaj.
Wiadomo, fobia społeczna to nie jest nic przyjemnego. Można jednak sobie z nią poradzić. Ważne żeby działać i iść do przodu. Nie ma się czego wstydzić, fobia to ludzka przypadłość, a przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Każdy człowiek przeżywa trudne chwile i nie świadczy to o nich, że jest z nimi "coś nie tak". Takie jest po prostu ludzkie życie. Jednak koniec końców - w każdym przypadku życie może się wyprostować, tak byśmy byli z niego zadowoleni. Także nie ma się co poddawać, to jest podstawa wszystkiego. Trzeba iść z głową uniesioną do góry i próbować.
Powodzenia we wszystkim. :)
Zero: ex-fobik.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: czy to rzeczywiście fobia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2013, 16:15:06 »
Wynika te wracanie myslami z napięcia i chęci bycia doskonałym. Mam wrażenie że wymyslasz sobie jak chcesz wygladać, jak powinno się zachować a rzeczywistość zostaje inna. Dlatego warzna rzecza jest akceptowanie swoich ułomności, kazdy jakies ma.\Napewno znajdziesz na forum pomocne informacje o lekach, ziołach psychoterapii itd. Pozdrawiam