Autor Wątek: fobia czy tylko nieśmiałość ?  (Przeczytany 1102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JustynaJusta

• Nowy użytkownik
  • *
fobia czy tylko nieśmiałość ?
« dnia: Marzec 11, 2013, 00:00:23 »
Nie wiem czy to fobia czy tylko nieśmiałość. Ostatnio jeszcze bardziej się denerwuję i stresuję (a to niestety widać po tym, że ręce mi się trzęsą, załamuje głos i wgl czuje jak serce mocno mi bije) Najgorsze jest to, że kiedyś te objawy występowały u mnie jedynie przy większych występach publicznych ( występ w szkole muzycznej, w teatrze lub czytanie w kościele)  Teraz jest tak, że każdy dzień w szkole jest stresujący. Na matematyce, gdy muszę podejść do tablicy żeby zrobić zadanie to jest coś strasznego, nawet jak wiem jak zrobić dany przykład. Nawet jak się sama zgłoszę żeby coś napisać jakieś krótkie zdanie to się trzęsę i zapominam co mam pisać. Nie wyobrażam sobie żeby coś przeczytać na forum klasy, dlatego boje się polskiego gdzie pani często kogoś bierze do czytania lub na geografii jak mam coś pokazać na mapie. Mogłabym tak dalej wymieniać. Wiem, że na to mają wpływ wydarzenia z mojego życia gdzie na koncertach zapominałam co mam grać, nie umiałam nawet kiedy miałam nuty i się stresowałam. Wpływ może też ma aktualna sytuacja w mojej klasie gdzie z wieloma os nawet nie rozmawiałam chociaż chodzę z nimi od 3 lat do jednej klasy i ogólnie panuje taka skłócona sytuacja. Nie wiem, w sumie nigdy tak o tym nikomu nie opowiadałam, bo moje problemy wydają mi się błahe.  Kończę gimnazjum i po wakacjach idę do liceum, trochę mnie to przeraża, boję się nowych ludzi i tego jak zareagują na moje zachowanie. Chciałabym się tego pozbyć, moi znajomi nie rozumieją o co mi chodzi jak mówię im, że boje się iść do tablicy... co dziwne jeszcze niedawno nie widziałam nic strasznego w robieniu przykładu przy tablicy, a teraz nie wiem czemu to się zmieniło :C 

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: fobia czy tylko nieśmiałość ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2013, 19:20:45 »
Zaczynasz dorastać dorośli zawsze się bardziej stresują niż dzieci  :P

Ale Twoje obiawy wskazują na reakcje nerwicowe i fobię, powinnaś już zacząć reagować w postaci kontaktu z psychologiem, czy stosowania ziół uspokajających. Stres niestety bardzo negatywnie wpływa na organizm i powoduje wiele chorób, dlatego ważne jest przeciwdziałanie mu już na początku objawów.