Autor Wątek: Jak sobie z tym poradzić ?  (Przeczytany 933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szara

• Nowy użytkownik
  • *
Jak sobie z tym poradzić ?
« dnia: Kwiecień 09, 2013, 18:59:33 »
Witam. Jestem tu nowa i nie mam pojęcia czy prawidłowo zamieszczam tu swoje wypociny. Mimo wszystko postanowiłam, że skieruje się o pomoc do osób, które być może mają te same "symptomy" co ja. Od dziecka byłam bardzo "wycofana" w stosunku do ludzi. Z trudem nawiązywałam jakieś znajomości. Mam takie wrażenie, że jestem na tym świecie przypadkowo i nic mi się nie należy. Zawsze byłam ostatnia. Nie umiem też rozmawiać z ludźmi. Najgorsze jak coś do mnie mówią i patrzą się w oczy.. Wbijam wzrok w ziemie byle, żeby uniknąć kontaktu wzrokowego. Nawet przy wyjściu z psem, omijam ludzi szerokim łukiem. W autobusie też nie mam łatwo. Najgorzej jest jednak w szkole. Mam 18 lat i w tym roku przystępuje do matury, ale nie tutaj tkwi problem. Nie jestem akceptowana przez klasę. Nie wiem czy dobrze użyłam słowa "akceptować", w każdym razie przez klasę jestem traktowana jak powietrze. Ostatnio bywam też wyśmiewana co jeszcze bardziej sprawia, że zamykam się w sobie. Dużo razy zastanawiałam się czym to może być spowodowane. Nie jestem ani biedna ani nie zadbana. Staram się być miła i koleżeńska. Nie jestem może wybitną uczennicą, ale daje sobie radę. Na przerwach cała klasa (16 osób) rozmawia ze sobą, wygłupia się itp. a ja siedzę kilka metrów od nich sama jak palec. Czasami zdaję się na odwagę i podchodzę do kogoś, żeby "zagadać" ale  mieszam się w myślach i gadam głupoty. Ostatnio mieliśmy wolną lekcję i cała klasa oglądała filmy na laptopie jednego z kolegów. Wstydziłam się do nich podejść więc siedziałam sama. Widziałam kontem oka jak obserwowała mnie nauczycielka (pewnie pomyślała, że jestem nienormalna czy coś).. Udawałam, że jestem zajęta czymś innym. Chciałam uciec lub zapaść się pod ziemie. Mam już tego dość! Chciałabym się zmienić ale nie wiem jak. Nie jestem pewna siebie, mam wrażenie, że ludzie mnie obserwują i oceniają. Nie mam powodzenia u chłopaków.. (choć niektórzy uważają, że ja sama od nich uciekam). Nie mam z kim porozmawiać dlatego wyżalam się wam tutaj. Może komuś będzie się chciało to wszystko przeczytać :) A bym zapomniała ! Dodam, że gdy wracam do domu jestem naprawdę normalna. Potrafię się bawić i wygłupiać, ale tylko w towarzystwie dobrze mi znanych osób. Nie będę się bardziej rozpisywać. Jeżeli namieszałam tu trochę to przepraszam ale jestem typowym dyslektykiem, więc proszę być wyrozumiałym :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 19:01:33 wysłana przez Szara »

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:05:26 »
Tu prawie sami tacy jak Ty  :P

Masz typowe objawy fobii społecznej

Offline Szara

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Jak sobie z tym poradzić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2013, 19:09:46 »
Czy ta fobia społeczna jest "uleczalna" ? ;)