Autor Wątek: Sposoby na odstresowanie się  (Przeczytany 35573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_smutasek__

• Gość
Sposoby na odstresowanie się
« dnia: Sierpień 21, 2009, 11:52:52 »
Jak wiadomo stres jest nieodłączną częścią naszego życia. Spotykamy się z nim wszędzie ( a już szczególnie My - fobicy ).
Jak radzicie sobie ze stresem ? Co Was uspokaja i wycisza ?

Mnie odstresowuje obecność chłopaka, albo gorąca kąpiel, a wieczorem jakiś film, albo muzyka  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 11:55:29 wysłana przez _smutasek__ »

moriar

• Gość
Odp: Sposoby na odstresowanie się
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2009, 16:48:03 »
  Stres towarzyszy mi niemal na co dzień. Nawet podczas wakacji nie mogę się od niego uwolnić. I z pewnością stres jest jedną z przyczyn, dlaczego jestem taki niski (ach te moje kompleksy ;D). I z tym stresem naprawdę jest ciężko walczyć...szczególne ludziom, którzy mają słabą psychikę, często łapią "dołki" psychiczne i mają niską samoocenę. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jeśli stres da mi się mocno we znaki, to nie jestem w stanie sobie z nim poradzić.

Tylko skutki lekkich sytuacji stresowych jestem w stanie załagodzić. Z pewnością działa na mnie muzyka( najlepiej spokojna), jakaś komedia(w takich przypadkach raczej nie preferuję innych filmów, najlepiej jest poprawić sobie humor). Dobrze się również czuję, gdy pójdę nad rzekę, gdzie nie ma ludzi...to moje ulubione miejsce, gdzie mogę sie znakomicie wyciszyć i przemyśleć pewne sprawy.

Jednak stres jest, był i będzie obecny w naszym życiu...i nie ma na niego skutecznej recepty. Nigdy nie wyeliminujemy go całkowicie ze swojego życia. Cóż - taka już natura człowieka - jeden u drugiego musi wywoływać stres.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2009, 20:44:48 »
Mnie czasem odstresowuje muzyka która musi być głośna. Wyczerpująca jazda na rowerze czy spacer z psem te czynności czasem mi pomagają :)
Generalnie stres działa na mnie źle niszczy mnie :(
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:19:47 »
Napewno wysiłek fizyczny mnie odstresowuje. To jest nawet udowodnione naukowo- Wysilek fizyczny zabija adrenalinę czym poprawia samopoczucie, oczywiscie:) Dziala na mnie ulubiona muzyka (sluchając jej na mp3), taka w stylu r'n'b polska, z przekazem slownym ktory na mnie dziala:) Np Marika- tysiąc rzeczy:) co jeszcze hm...jakąs dobra książka psychoterapeutyczna, rozmowa z przyjaciółką moją naukochańszą bez której świata nie widzę, przytulanie sie do kotów (nawet sam widok kota) ;-) chyba będzie na tyle:)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:13:18 »
Jak dla mnie najlepszym sposobem na odstresowanie się jest wysiłek fizyczny ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2009, 17:47:06 »
Piona Nika:D!!

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2009, 20:48:09 »
 ;D

Jest jeszcze jeden fajny sposób na odstresowanie się: idzie się w góry, siada na szczycie i patrzy przed siebie - takie widoki uspokajają i odstresowują - przynajmniej mnie :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:03:22 »
Byłam jedyny raz w górach, w te wakacje i dlatego przyznaję Ci rację NIKA!!!! To jest jeden z najskuteczniejszych sposobów na odstresowanie się. Przede wszystkim tak działa krajobraz a również to,że będąc tam ma się świadomośćże świat miasta, ruchu, itd, jest tak daleko....spokój:) jak w naszych marzeniach:)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:31:19 »
Byłam jedyny raz w górach

A w jakich to górach byłaś? Pochwal się ;D

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:59:20 »
To może ja się pierwszy pochwalę :)
Byłem dwa razy w Tatrach. Raz jako opiekun grupy dzieci które pojechały w gory w ramach akcji zorganizowanej w okresie wakacyjnym przez proboszcza naszej parafii. Drugi raz wybrałem się sam zauroczony krajobrazem naszych pięknych gór. Wybralem się  pieszo z Kuźnic na Kasprowy Wierch i drugiego dnia na Giewont. Podziwialem piękne widoki roztaczające się z tego szczytu ::)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Joasia

• Kreatywna
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2009, 17:42:41 »
W Tatrach NAszych pięknych byłam. Na piechotkę cała wyprawa na Giewont i z powrotem, przez Kasprowy Wierch. Cała podróż zajęła nam równie 12 godzin:D a pogoda była fantastyczna:D Zagięły mnie ceny na Kasprowym Wierchu haha, 9 zł piwo Boże:D oczywiście nie piłam hhihi, tylko mówię:) oprócz tego byłam również pieszo na Gubałówce:)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2009, 22:55:26 »
O Tatry  ;D w istocie bardzo piekne miejsce :)
Ale dla mnie najpiękniejsze na świecie są Karkonosze :). A Karpacz to najpiękniejsze miasteczko na świecie i gdybym mogła to bym się tam przeprowadziła.

A ceny w górach - no cóż są wysokie ;)

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:11:15 »
Górale tak zarabiają na ceprach ;D
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:31:11 »
Górale tak zarabiają na ceprach ;D

No cóż - jakoś musimy sobie radzić :P ;D ;D ;D

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2009, 16:48:23 »
 :o ;D ;D ;D