Autor Wątek: Alternatywne metody psychoterapii (joga, hipnoterapia, medytacje, afirmacje)  (Przeczytany 4231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
Odp: Alternatywne metody psychoterapii (joga, hipnoterapia, medytacje, afirmacje)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:14:51 »
Na pewno afirmacje nie powinny być zbyt daleko od stanu faktycznego i z tym chyba wszyscy się zgadzamy.

Ja uważam, że najlepiej rzeczywistość obserwować, wyciągać wnioski i działać, a do tego najlepiej służy medytacja uważności i doświadczenie. Dzięki medytacji uważności można odciąć się od emocjonalnej ocenności własnych działań. Przy czym poprzez medytacje uważności nie rozumiem już tylko pewnego rytuału, podczas którego zastygamy w wygodnej pozycji, skupiamy się na oddechu i obserwujemy napływające myśli, ale również skupienie się na świecie zewnętrznym w każdej chwili naszego życia. Mocno nie służy temu niestety moja praca, która jest wyjątkowo nudna i przez co często ponownie popadam w introwertyzm, który bardzo lubie, ale który odciąga mnie od skupienia na świecie rzeczywistym, "tu i teraz". Niemniej, w razie potrzeby - potrafię już coraz szybciej i sprawniej zmieniać obiekty skupienia, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Offline JOY OF SATAN

• Legendarny użytkownik
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Alternatywne metody psychoterapii (joga, hipnoterapia, medytacje, afirmacje)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:23:55 »
jesli ktos ma doły albo z natury jest skłonny do czarnowidztwa to skupianie sie na swiecie wokół niego doprowadzi go na dach budynku z którego bedzie mógł skoczyc...własnie po to sa afirmacje żeby ten sam świat wokół siebie widziec w jasniejszych kolorach
z włąsnego doświadczenia wiem że afirmacje pomogły mi przede wszystkim przestac narzekac cały czas na wszystko dookoło, dzieki czemu nie skupiam sie na negatywnych rzeczach ale z drugiej strony ciagle jeszcze daleko do bycia osoba nastawiona pozytywnie do zycia :/
wszystko zalezy od tego w jak głebokim gównie sie siedzi i nie mówie tylko o mojej sytuacji ale globalnej w tym momencie recesja, bezrobocie itp...we wszystkim jest limit i równiez w tym na ile afirmacjami zmienimy postrzeganie swiata
Not giving a f..k improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a f..k. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a f..k about most daily activities...Start not giving a f..k today because seriously, who gives a f..k?

• V.I.P
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:31:00 »
Ja cały czas mam na myśli fobię społeczną, a nie depresję. Depresji nigdy nie miałem, więc do tego się nie odnosze.

Offline Tuchen

• (^..^)ノ
  • Profesor
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:34:32 »
jesli ktos ma doły albo z natury jest skłonny do czarnowidztwa to skupianie sie na swiecie wokół niego doprowadzi go na dach budynku z którego bedzie mógł skoczyc...
...
 <chlip>

Offline JOY OF SATAN

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:38:06 »
Ja cały czas mam na myśli fobię społeczną, a nie depresję. Depresji nigdy nie miałem, więc do tego się nie odnosze.
i fobia społeczna i depresja u swoich podstaw ma złe postrzeganie świata zewnetrznego poprzez skłonność do negatywnego myslenia, oraz nadwrażliwość na reakcje ludzi przez co równiez odbieramy je jako krytyke nas samych która po dłuższym czasie utwierdza nas w przekonaniu że jestesmy mało warci
a co do depresji to cieżko mi sobie wyobrazic człowieka zmagajacego sie z fobia społeczna, który na jakimś etapie nie przeżywa przynajmniej jednego epizodu depresji czy bardziej uogólnionego poczucia marazmu i bezsilności...:/
i w jednym i w drugim przypadku afirmacje sa dobrym pomysłem

Posty połaczone: Styczeń 23, 2014, 14:05:16
...
 <chlip>
może jakies afirmacje pomogą... <głaszcze>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 14:05:16 wysłana przez fobka, Powód: Połączono podwójny post »
Not giving a f..k improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a f..k. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a f..k about most daily activities...Start not giving a f..k today because seriously, who gives a f..k?

• V.I.P
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2014, 13:55:46 »
Cytat: Walking
i fobia społeczna i depresja u swoich podstaw ma złe postrzeganie świata zewnetrznego poprzez skłonność do negatywnego myslenia

Moim zdaniem u podstaw fobii społecznej leży nadmierne skupianie się na tym, co inni myślą o nas, jak nas oceniają. I sporym błędem jest myślenie, że chodzi tu wyłącznie o to, że skupiamy się na negatywnym odbiorze. Skupiamy się również na pozytywnym(co może wywołać tzw. "wyrzuty sumienia" i inne gówna), w sytuacji, kiedy zarówno jeden jak i drugi powinien być dla nas zauważalny(bo inaczej to już autyzm), ale w gruncie rzeczy obojętny(z emocjonalnego punktu widzenia).

Możemy se tak w nieskończoność teoretyzować i choć wartość opisowa jakaś tych naszych wypocin jest, to jednak czuje, że za dużo energii tracę na coś, co w moim umyśle działa już intuicyjnie i do czego tłumaczeń teoretycznych ja nie potrzebuje.

Offline JOY OF SATAN

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2014, 14:41:16 »
Moim zdaniem u podstaw fobii społecznej leży nadmierne skupianie się na tym, co inni myślą o nas, jak nas oceniają. I sporym błędem jest myślenie, że chodzi tu wyłącznie o to, że skupiamy się na negatywnym odbiorze.
ja po sobie wiem że cięzko jest mi sie skupić na pozytywnym bo zawsze widzę nawet sukces przez pryzmat nie tego co wyszło dobrze ale tego co mozna było zrobic lepiej...pomimo że istnieje pozytywna ocena to ludzie z fobia traktuja to jako ''tym razem się udało'' i zamiast budowac w nas poczucie własnej wartości dokłada to tylko stresu i nadmiernych oczekiwań

Możemy se tak w nieskończoność teoretyzować i choć wartość opisowa jakaś tych naszych wypocin jest, to jednak czuje, że za dużo energii tracę na coś, co w moim umyśle działa już intuicyjnie i do czego tłumaczeń teoretycznych ja nie potrzebuje.

to bardzo dobrze że jest to u ciebie juz intuicyjne tym bardziej jesli pomaga, a ja nie prubuje Cie przekonywac czyja strona teoretyczna jest lepsza przedstawiam tylko swoje własne doswiadczenie :)

btw kto wpadł na pomysł srania w tandemie??   <rotfl>

• V.I.P
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2014, 15:57:52 »
Cytat: walking
ja nie prubuje Cie przekonywac czyja strona teoretyczna jest lepsza przedstawiam tylko swoje własne doswiadczenie

Trzeba często swój światopogląd konfrontować, aktualizować, więc cieszę się, że nie każdy mi przyklaskuje ;)

Cytat: walking
btw kto wpadł na pomysł srania w tandemie??   

Ruski w Soczi :D

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2014, 18:04:12 »
Rzeczywistość to sa fakty jakie nas otaczają. Natomiast to jak postrzegamy i interpretujemy te fakty to indywidualna kwestia. Afirmacje sa po to by rzeczy postrzegać lepiej, w lepszym swietle. Nikt chyba nie patrzy na świat bez oceny, wyrabiania zdania, itd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 18:12:18 wysłana przez Wesoły Sen »

https://youtu.be/jG_JZMpdTBg?t=3m16s
Oto co w USA można usłyszeć w telewizji w biały dzień.

Offline mrowka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2015, 21:20:54 »
Pozytywna afirmacja wyglada np tak "mam w sobie energię by się starać i chcę się starać mimo niepowodzeń tylko tak mogę coś osiągnąć"
A że nieprofesjonalne afirmacje sa za darmo w internecie i więcej mogą zaszkodzić jak pomóc to prawda.

no ja jestem zdania, ze do wszystkiego jak podchodzisz źle, od końca, to nic nie osiągniesz, a poza tym na jednego może zadziałać jedno a na drugiego coś innego.

od jakiegoś czasu zaczęłam ćwiczyć medytację, muszę powiedzieć, ze zaczyna pomagać (ale nie wiem czy to nie efekt placebo), nawet odważyłam się znowu pisać na forum:)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona - A. Einstein

24.07

Offline alicja.miekina

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 18, 2015, 14:34:14 »
ja z alternatywnych metod leczenia do uprawiałam (chyba tak mogę napisać) tylko medytację! Było super szczególnie jak całkowicie oczyściłam umysł  i całe napięcie ze mnie zeszło, aczkolwiek momentami bardzo muliło mnie w żołądku, jak na wymioty więc z czasem przez to przestałam siadać wieczorami ze skrzyżowanymi nogami...

... a ostatnio z kolei zainteresowałam się akupunktura, słyszałam od znajomych ze bardzo pomaga, znajomej na ból pleców, a koledze na migreny (faceci jak widać też je mają) no i zastanawiam się czy nie skorzystać z tego typu terapii. Mój problem to migreny a moja wątroba szybko wysiądzie jak będe tyle tabletek brać, które wcale nie są tanie (1 szt 30 zł ;//)

i pytanie czy ktoś z was korzystał z akupunktury?
Polecacie?

Offline JOY OF SATAN

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2015, 14:41:31 »
a na co sie leczysz? medytacja stosuje i afirmacje uwazam ze i jedno i drugie pomaga, ale to zalezy od przyłożenia się...
co do akupunktury to ściema tak jak i aury i inne anielskie metody...

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 18, 2015, 14:52:09 »
na bóle akupunktura jest bardzo dobra pomaga nawet w zaawansowanym bólu, z tym że efekt nie trwa wiecznie co około 2 tygodnie zabieg trzeba powtarzać.

https://youtu.be/jG_JZMpdTBg?t=3m16s
Oto co w USA można usłyszeć w telewizji w biały dzień.