Autor Wątek: Joga/medytacja/Chi Gong/ćwiczenia oddechowe/rebirthing  (Przeczytany 574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline schizo

• Nowy użytkownik
  • *
Joga/medytacja/Chi Gong/ćwiczenia oddechowe/rebirthing
« dnia: Wrzesień 15, 2015, 22:47:49 »
 :) Próbował ktoś czegoś takiego jak: joga/medytacja/Chi Gong/ćwiczenia oddechowe/rebirthing? Kultura dalekiego wschodu zawiera bogaty przekrój szkół/metod psychofizycznego rozwoju. Zwróćcie szczególną uwagę na zależność między techniką oddychania, a psychiką. Polecam.

http://www.mojadrogadozdrowia.com/index.php/swiadomy-oddech
http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/koncentracja,635,,list.html

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2015, 23:05:32 wysłana przez schizo »
'Towarzyszu podróży, zbudowałeś byt swój zasklepiając jak termit wyloty ku światłu i zwinąłeś się w kłębek w kokonie nawyków, w dławiącym rytuale codziennego życia. I choć przyprawia cię on co dzień o szaleństwo, mozolnie wzniosłeś szaniec z tego rytuału przeciw wichrom, przypływom, gwiazdom i uczuciom. Dość trudu cię kosztuje, by co dnia zapomnieć swej kondycji człowieka. Teraz glina, z której zostałeś utworzony, wyschła i stwardniała. Nikt już się nie dobudzi w tobie astronoma, muzyka, altruisty, poety, człowieka, którzy zamieszkiwali może ciebie kiedyś'.

Offline MATEUSZ89M

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Człowiek jest istotą społeczną.
    • Stol-Bud
Odp: Joga/medytacja/Chi Gong/ćwiczenia oddechowe/rebirthing
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2015, 00:28:12 »
rebirthing byłem raz na takiej sesji w grupie ale sam już ją stosowałem wcześniej bo gdzieś poczytałem i po próbowałem troszeczkę.
Później zdarzało mi się przesadzać z tym ale nic się nie działo ze mną tylko szkoda czasu ogólnie ciekawe  w tym jest takie uczucie jakby przez twoje ciało jakaś energia płynęła dosłownie i lepiej się po tym czułem tylko, że to jest troszkę złudne bo czy np. jeśli bym się tak nie czuł zachciało by mi się nagle oddychać tak głęboko, że świadomością wątpię co by znaczyło, że nie jest to zgodne ze mną a jeśli nawet mam pewne proble.. emocjonalne to pewna forma ucieczki albo bardziej nieświadomego przejmowania się sobą extra full placebo z nutką kundalini cokolwiek to znaczy lecz nie mówi komuś nie spróbuj ale się nie uzależniaj jeśli ci sumiennie ci mówi a po co ci to i nie ma to nic wspólnego z idea chrześcijan a przynajmniej tego co znawcy pisma próbują nam przełożyć jak owo to była by prawda. To tyle jeśli chodzi o rebirthing. Ćwiczenia oddechowe trzeba być mega cierpliwym hm medytacja to co joga oddechowa ale raczej nie po za tym medytujesz każdego dnia gdy np.siedzisz sam w pokoju i chwilę chcesz się odprężyć w ciszy a zagłębianie się w odmiany tej medytacji to samo a przynajmniej w moim wypadku po co mi to a co się tyczy jogi wolę piłkę nożną czy kilka ćwiczeń rozciągających wszystko to kwestia woli. Ogólnie tak wracając do medytacji myślę, żeby się na to otworzyć trzeba mieć własną dużą samoświadomość tylko, że to jest naprawdę ciężka sprawa i są to bardzo dalekie idee akceptacji siebie czyli swoich myśli, emocji i ogólnie całości zarówno tej złej jak i dobrej to trochę taki schiz według moich herezji. A zapytam ci się z ciekawości czy jest PAN ale przewodnik czy użytkuje Pan bardziej prywatnie te metody ze szkoły dalekowschodniej.

Człowiek żyjący ze swoim sumieniem dobrze może lepiej poznać ten świat bo lepiej żyć w zgodzie ze sobą.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Legendarny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Joga/medytacja/Chi Gong/ćwiczenia oddechowe/rebirthing
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2016, 17:56:18 »
Sesja Jogi terapia uśmiechem "Jestem szczęśliwym amuletem"