Autor Wątek: Leczenie nerwicy  (Przeczytany 6222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasja

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Leczenie nerwicy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2009, 15:52:25 »
leczenie zaczęłam w wieku 26 lat po kilku wizytach na pogotowiu, kiedy zrobiono mi już mnóstwo badań i stwierdzono że jest ok. ataki przychodzą kiedy chcą a w szczególności kiedy się ich nie spodziewamy.
zaczynaja sie fizyczne objawy takie jak drętwienie kończyn, mrowienie ciała, ból całego ciała, mdłości, zawroty i ból głowy, duszenie w klatce i wraznie że sie umiera, szczególnie w autobusie, kosciele gdy jestem w tłumie ale równiez kiedy jestem sama.Na pogotowiu lądowałam juz tyle razy że szkoda mówić. A w dodatku mam trudna prace z której nie mogę zrezygnować.
w maju miałam silny nawrót nerwicy i biorę leki, i bedę je brała mimo że inni uważają to za błąd. ja wolę brać leki i żyć w miarę normalnie, niż budzic si,ę kazdego ranka i myślec kiedy ONA znowu mnie dopadnie.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2009, 20:15:23 »
Nie leczę nerwicy bo mam teraz znacznie spokojniejsze życie niż kiedyś i stresów jest mniej. Poza tym jestem przeciwnikiem wprowadzania do organizmu substancji chemicznych. Jeśli sie tylko da, to ich unikam. Staram się eliminować przyczyny nerwicy niż jej skutki.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Pan_S

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2009, 20:09:34 »
Ja leczę się od ok. 9 lat. Chodzę zarówno do psychiatry jak i do psychologa. Psychiatra zapisuje mi leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Psycholog prowadzi indywidualną psychoterapię. Od 3 sierpnia tego roku uczestniczę także w terapii grupowej.

Jesli chodzi o skuteczność to jest różnie. Dawniej leki bardzo mi pomagały, teraz niestety już nie. Psychoterapia indywidualna dała pewne efekty, widac wyraźny postęp ale wciąż nie osiągnąłem stanu, w którym mógłbym na codzień sprawnie funkcjonować. Terapia grupowa póki co pogorszyła mój stan, ale podobno jest to normalne. Pozytywne efekty terapii grupowej mają byc ponoć widoczne dopiero kilka miesięcy po jej zakończeniu.

kamyl99403, życzę Ci powodzenia. Bardzo dobrze robisz, że szukasz pomocy u psychologa i psychiatry.

Offline kasja

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2009, 20:57:56 »
czy ktoś z was stosował kiedys lek afobam?

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2009, 15:34:19 »
Brałem, ale pod inną nazwą handlową - xanax. Później się wypowiem, ale w odpowiednim wątku ;)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2009, 15:02:18 »
czy ktoś z was stosował kiedys lek afobam?

Ja brałam. Przez dwa tygodnie ;). Nic złego mi się nie stało :P. Lęki się nieco uspokoiły ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline kasja

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2009, 21:15:59 »
ja bez leków nie daje rady,,nie mogę usunąć przyczyn nerwicy muszę z tym żyć ,chemia nie zawsze jest zła

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2009, 00:03:27 »
Alprazolam to lek z rodziny benzodiazepinów, on uzależnia, więc nie możesz go brać ciągle. Lepiej znajdź sobie jakiś dobry antydepresant. Na efekty trzeba trochę dłużej poczekać, ale przynajmniej nie trafia się z deszczu pod rynnę.
Co do samego leku, to brałem go w postaci "Xanaxu" i nie działał na mnie zbyt mocno. Z tym, że to raczej moja specyfika, bo alprazolam zgodnie uważany jest za jeden z najlepszych leków przeciwlękowych, zarówno ze względu na siłę działania jak i to, że nie "zamula" zbyt mocno. Jest to chyba najczęściej zapisywany fobikom lek przeciwlękowy, ale jest to - jak pisałem wcześniej - uzależniający lek doraźny, którego nie stosuje się dłużej niż 2-3 tygodnie. Ja tego typu leków używam tylko jak muszę, czyli raz na kilka tygodni. Benzo nie leczą, od tego są SSRI i inne antydepresanty ;)

Offline MP

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:51:21 »
O tak, masz rację Kasja - z nerwicą trzeba nauczyć się żyć. Nie ma innego wyjścia ::)
dokładnie!
coś na zasadzie "ja i moje życie sobie" a "objawy" sobie, to trudne, ale możliwe

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2010, 10:34:13 »
Cytuj (zaznaczone)
coś na zasadzie "ja i moje życie sobie" a "objawy" sobie, to trudne, ale możliwe

Trudne ale da się zrobić ;)
Ja tak żyje już kilka lat :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Wesoły Sen

• Czerwienię się? Czy to erytrofobia?
  • Legendarny użytkownik
  • Nie poprostu jestem kwa Indianinem :D
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2012, 23:57:43 »
Xanax - 6 miesięcy
SSRI (Escitalopram-Lexapro) - tydzień :D
Krople Uspokajające - póltora roku do dzisiaj :D

I powiem tyle że objawy nerwicowe u mnie to napięcie, ciągły stres, nieprzyjemne stany emocjonalne, aż wreszcie uginanie się nóg, zatrzymywanie akcji serca, ziębnięcie ciała, płacz, natrętne ruchy żeby dolegliwości ustąpiły, szok ile człowiek rzeczy robił żeby poczuć się pseudo-dobrze.
Nerwicę trzeba leczyć, stosuję krople ziołowe a one dają bardzo dużo, odkąd zacząłem się leczyć dostrzegłem dopiero jak wiele tych patologicznych reakcji było i jak bardzo niszczyły one radość i spokój w życiu. Uważam że nerwicę trzeba leczyć, szkoda poprostu życia na cierpienie, denerwowanie się, lęki, wyładowywanie napięcia itd.
Naprawde bardzo dużym błędem jest pozostawianie nerwicy samej sobie i brnięcie w reakcje nerwicowe, napięcie, pocenie się nadmierne, wymiotowanie z emocji, wirowanie w głowie z lęku, poczucie że się nie da rady, że się odleci, czy wreszcie poczucie że się umrze, biegunki z emocji, ja to wszystko przechodziłem dopiero gdy wziąłem pierwszy lek Xanax wszystko to minęło mogłem spokojnie patrzeć na to co mnie otacza bez tych wszystkich objawów.
Moim zdaniem jak ktoś nie leczy nerwicy to poprostu nie wie że możńa żyć inaczej, nie zdjae sobie sprawy ze skali objawżów i nieprzyjemności jakie nerwica powoduje w życiu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 02:35:33 wysłana przez Thomas2 »
"Powinniśmy uświadamiać człowieka o siłach leczących natury, żeby uzmysłowił sobie swoja ignorancję względem darów natury, które czynią go żywym i zdrowym" - Pliniusz Starszy 1 w. n.e.

Vis medicatrix naturae

Alternatywne metody psychoterapii (joga, hipnoterapia, medytacje, afirmacje)
Silne tabletki ziołowe na depresję, uspokojenie i schizofrenię
Susze ziołowe do naparów
Dietoterapia w zaburzeniach psychicznych
"Bóg nie umieściłby na ziemi choroby gdyby nie stworzył na nią lekarstwa" - Paracelsus 1541r. n. e.

Powiedz nie narkotykom na receptę i skutkom ubocznym leków!!!

Ziołolecznictwo jest uznaną formą terapi przez Światową Organizację Zdrowia

Powiązane wątki

Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
5252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 13, 2010, 16:56:28
wysłana przez Julia
5 Odpowiedzi
4132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 30, 2011, 16:32:26
wysłana przez Janne
2 Odpowiedzi