Autor Wątek: Kłaniam się.  (Przeczytany 2947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karasov

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Grupa k/Grudziądza
Kłaniam się.
« dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:19:22 »
 Witam, wrześniowy powrót do szkoły spowodował że jednak skierowałem swoje kroki na to forum.  Zauważyłem duży wątek do powitań, ale mieć swój temat - to jest dopiero coś!

Teraz coś o sobie: Mam na imię Konrad od 2 września jestem uczniem klasy maturalnej, mieszkam w niewielkiej wsi nieopodal miasta Grudziądza. 
Interesuję się historią (wręcz opętańczo o czym za moment), moimi ulubionymi zagadnieniami z rzeczonej historii jest XVII wieczna Rzeczpospolita i XIX wieczne Imperium Rosyjskie. Po za tym interesuję się polityką, jej niuansami, prądami itp. Lubię również jak za pewne lwia część mężczyzn motoryzację i wędkarstwo. :) 

W wolnych chwilach najczęściej sięgam po książki, uwielbiam fantastykę z A.Sapkowskim na czele jak i J. Piekarą, podobają mi się też fantastyko-thrilery J. Komudy, jak i bardzo cenie sobie kryminały A.Christie (szczególnie z pociesznym detektywem H. Poirotem), C.Link i S.Larssona. Oprócz książek, często rower, muzyka (Depeche mode, David Bowie, Classix nouveaux, Jacek Kaczmarski, Jacek Kowalski, Tadeusz Nalepa, Grzegorz Turnau, Marek Grechuta, Marcus Miller), gry komputerowe, degustacja piwa.

Teraz coś o swojej osobowości: Różne wydarzenia w przeszłości, kompleksy, przykrości etc. Spowodowały moje delikatne usunięcie się z głównego nurtu. Pociechę znajdowałem w książkach, alkoholu, a do pewnego momentu znane pod nazwą "dopalacze" specyfiki. Dzisiaj jest już znacznie lepiej, główne problemy tego pierwszego okresu depresyjnego zwalczyłem. Ale i tak zmienił się mój pogląd na świat.  Duży wpływ ma tutaj właśnie to "opętańcze" pojmowanie historii, po prostu uważam że nie pasuję do tych czasów.

No, to w miarę wytłuściłem co i jak, jeśli ktoś wytrwał i przeczytał całość to jest mi niezmiernie miło. Pozdrawiam. ;)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Kłaniam się.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:42:50 »
Ja pasuje do sredniowiecza :D Witaj na forum :D

Offline fobka

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:49:00 »
Witaj :)

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:53:52 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:12:38 »
Witaj.

Props za flagę Gadsdena w sygnaturze. :]

Offline Karasov

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:24:50 »

Props za flagę Gadsdena w sygnaturze. :]

Niektórzy mają czerwone flagi z sierpem i młotem, a niektórzy flagi Gadsdena. ;) Ruch wolnościowy i jego założenia, pokrywają się co nie co, z moją delikatną aspołecznością no i oponuję on z najgorszym przekleństwem czyli komunizmem, nie biorącym pod uwagę jednostki, co dla mnie jest rzecz jasna niedopuszczalne.   : )

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:38:37 »
oponuję on z najgorszym przekleństwem czyli komunizmem

Pażijom uwidzim jak trafisz na rynek pracy i zobaczysz co to kapitalizm

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:40:17 »
Ja pasuje do sredniowiecza  Witaj na forum

ja tyż :D
turnieje rycerskie i te sprawy :-*
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:42:09 »
no i oponuję on z najgorszym przekleństwem czyli komunizmem, nie biorącym pod uwagę jednostki, co dla mnie jest rzecz jasna niedopuszczalne.   : )

W pełni popieram.  ^^

Offline Karasov

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:44:21 »

Pażijom uwidzim jak trafisz na rynek pracy i zobaczysz co to kapitalizm

Polski kapitalizm jest  kapitalizmem kulejącym, pełnym rozwiązań z dawnego ustroju, toteż rozumiem twoje zażenowanie nim. ;)

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:56:44 »

Polski kapitalizm jest  kapitalizmem kulejącym, pełnym rozwiązań z dawnego ustroju, toteż rozumiem twoje zażenowanie nim. ;)

Polski kapitalizm jest kapitalizmem pełnym, gdzie państwo nie pomaga obywatelowi, albo obywatel sobie radzi albo niech zdycha i w istocie się ludzie wieszają. W poprzednim systemie takich rozwiązań nie było, Polska miała firmy, produkowała komputery a od zcasów zmian się wszystko tylko zamyka, z narodu o zapewnionym bycie staliśmy się pozbawionym podstaw do życia z bardzo wysokim bezrobociem ofiara terapii szokowej.

Dla przykładu w krajach rozwinietych jest kapitalizm socjalny, państwo płaci bezrobotnym, funduje studia i szkolenia, a pracodawcy za zatrudnienie długotrwałego bezrobotnego płaci granty. Ale nic pewne w świadczeniach socjalnych nie jest w niektórych stanach USA też tak było i sie skończyło. Ale co tu gadać z kimś kto jeszcze ma dzieciństwo :P

Offline Karasov

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:13:38 »

Polski kapitalizm jest kapitalizmem pełnym, gdzie państwo nie pomaga obywatelowi, albo obywatel sobie radzi albo niech zdycha i w istocie się ludzie wieszają. W poprzednim systemie takich rozwiązań nie było, Polska miała firmy, produkowała komputery a od zcasów zmian się wszystko tylko zamyka, z narodu o zapewnionym bycie staliśmy się pozbawionym podstaw do życia z bardzo wysokim bezrobociem ofiara terapii szokowej.

Dla przykładu w krajach rozwinietych jest kapitalizm socjalny, państwo płaci bezrobotnym, funduje studia i szkolenia, a pracodawcy za zatrudnienie długotrwałego bezrobotnego płaci granty. Ale nic pewne w świadczeniach socjalnych nie jest w niektórych stanach USA też tak było i sie skończyło. Ale co tu gadać z kimś kto jeszcze ma dzieciństwo :P

Kapitalizm polski nie jest kapitalizmem pełnym, ponieważ zawiera elementy fiskalnego przymusu. Takie jak państwowy przymusowy system emerytalny, państwowy przymusowy system służby zdrowia. To że za poprzedniego ustroju produkowano w Polsce jakieś produkty (jak to określiłeś komputery), a teraz już się tego nie robi, pokazuję tylko jak nie sprawdzone one były, no skoro nie utrzymały się na wolnym rynku, patologiczno-biurokratyczny system ówczesnych przedsiębiorstw państwowych również nie pomógł w gładkim przejściu do nowego ustroju. Z resztą najdobitniej ukazuję to porównanie płac i PKB na przestrzeni 30-40 lat. Nie widzę nic złego w minimalnej pomocy socjalnej, jeśli jednak nie idzie ona w parze z ograniczaniem wolnego rynku, poprzez wysokie podatki, akcyzy, zezwolenia, opłaty. Co w efekcie zniechęca pracodawców do zatrudniania nowych pracowników. A co do zarzutu o wiek, uwierz mieszkam na wsi, mam oboje rodziców ciężko chorych (między innymi - nowotwór krwi), wiem co to życie, wiem również co to użeranie się z państwową służbą zdrowia, na którą tak czy siak płaci się składki, zamiast przeznaczyć je na porządnego prywatnego lekarza.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:56:22 »
Państwa jak wiemy kradną odkąd powstały podatki i zawsze to było na przymus  :)) I wszystkie państwa kradną i szczególnie wtedy jak sie pogarsza, ubywa miejsc pracy i wpływów z podatków, kasa na górze sie musi zgadzać niestety  <ei29nuda>

Offline Karasov

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2013, 21:00:56 »
Państwa jak wiemy kradną odkąd powstały podatki i zawsze to było na przymus  :)) I wszystkie państwa kradną i szczególnie wtedy jak sie pogarsza, ubywa miejsc pracy i wpływów z podatków, kasa na górze sie musi zgadzać niestety  <ei29nuda>

Ano szczera prawda, dlatego rozchodzi się żeby nie kradło, chyba wszystkim o to chodzi. Podatek jest stary jak świat, więc niech będzie chociaż jeden i niski, jest to możliwe, co pokazuję ostatni przykład obniżenia podatków dla drobnych przedsiębiorców w Chinach i zbawienny wpływ tego wydarzenia na ich PKB i zatrudnienie. I dobrze stwierdziłeś, że niestety źle rządzone państwa podnoszą podatki wtedy jaki się pogarsza, co nakręca spirale beznadziei.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2013, 21:15:34 »
Korporacje i Państwo to jedna mafia,w gospodarce globalnej niskie podatki są tylko tam gdzie korporacje i tam tez jest dobrobyt, a potem wszystko znika a ludzie zostaja na lodzie tak było w Irlandii i tak jest i w Chinach, rozkręcą im gospodarke, obnizom podatki a potem dla korporacji sie zrobi drogo płacic za siłe robocza i uciekną, a Cińczykom zostanie słuchanie że tonacy budżet państwa potzrebuje pieniedzy, trzeba podwyższać podatki, ciąć świadczenia socjalne itd. i będzie jak wszedzie  :))

"Chomsky może być traktowany jako krytyk teorii naturalnego "wolnego" rynku. Zdaniem Chomsky'ego oficjalna doktryna wolnorynkowa istnieje tylko w akademickich teoriach i nie ma odzwierciedlenia w realiach; w rzeczywistości konkurencyjność rynku jest ograniczona przez dominację korporacji, które są organizacjami o charakterze totalitarnym[12]."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky

profesor ma rację niestety, jak wogóle może byc wolny rynek jak państwo ma surowce do produkcji, ustala co można, co nie można i ile sie oddaje od tego co sie zarobi, nagle sie wszyscy aniołami zrobia, ehhh  <jabol2>