Autor Wątek: Witam:)  (Przeczytany 1431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek_44

• Nowy użytkownik
  • *
Witam:)
« dnia: Październik 03, 2013, 00:28:28 »
Witam Wszystkich!

Mam na imię Przemek (wiek 44 l.) od lat cierpię na fobię społeczną , wtórną od niej agorafobię i zespół lęku uogólnionego..Mam kłopoty z przebywaniem w miejscach publicznych, sklepy, kina , kościół , instytucje itd Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zaburzenie osobowości typu "unikającego"..Przez wiele lat byłem uzależniony od benzodiazepin, teraz leczę się uczestnicząc w psychoterapii indywidualnej (behawioralno-poznawczej) Zarejestrowałem się tutaj po to, bo szukam informacji na temat swojej choroby i sposobów jej leczenia, kontaktu z ludźmi, którzy mają podobne problemy i przeżywają to samo.[pozdr
Mój blog bierze udział w konkursie na blog roku 2014 w kat. "Życie i społeczeństwo"

Jeśli chcesz zagłosować na niego wyślij proszę SMS na numer 7122 (koszt 1,23 zł) wpisując w treści C11753 (numer wpisujemy bez spacji!)

Blog o uzależnieniu od leków uspokajających (benzodiazepin).

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Witam:)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2013, 00:32:34 »
Witaj na forum, też mam agorafobię, zdażało mi się chodzic jak paralityk przy ścianach i biegać na czerwonych światłach  <glupek2>

Witaj na forum  :D
a
Czytam bloga ja benzodiazepiny tez odstawiałem z redukcją 0,5mg co 3 dni i osłonowo Lexapro, dzielenie tabletek nie pomagało jak nie wziełem na czas to nie mogłem oddechu złapać, dopiero Lexapro to złagodziło i dało odstawić, potem były krople ziołowe a teraz sporadycznie tabletki ziołowe jak Siledin :P

14 lat  :o mi lekarka po 6 miesiacach powiedziała że więcej mi Alprazolamu nie przepisze bo to koniec bedzie ze mną, zmienie sie w znarkomaniałe sklerotyczne ząbi i rzuciłem pom pół roku ćpania

Podreczniki do psychologii radzą żeby przyjąc do wiadomości że to co sie czuje to nie to co ma miejsce, agorafobia ma motyw ukryty którym jest strach przed smiercią, objawy somatyczne które czujemy sprawiaja że boimy się że to bedzie koniec ze strachu. Tymczasem możemy taką szeroka ruchliwą ulica pełną ludzi przejść 100 tysiecy razi i nic oprucz strachu  :D

Wiele ziół rozluźnia różne części ciała i pewnie choć raz kazdy sie zdążył przekonac jak mu pani pielęgniarka dała wyciag z ziół na bul brzucha w szkole wynikajacy ze skurczy  <nihil>
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 01:07:05 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2013, 03:40:44 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2013, 15:17:22 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2013, 15:25:01 »
Witaj :)

Offline Blitzkrieg

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2013, 17:31:35 »
Hejka :)
"Laugh and the world laughs with you, weep and you weep alone" -Oldboy

Offline Agnieszka22

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2013, 17:35:18 »
cześć :)

Offline Przemek_44

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2013, 00:39:07 »
Cześć  :)

No tak agorafobia to sama "przyjemność"  :(, teraz to i tak znacznie lepiej, ale kilka lat temu to bywało tak,że jak poszedłem wieczorem na spacer to po przejściu 100-150 m potrafiło mnie tak "ścisnąć" (lęk), że nogi robiły mi się tak sztywne , że aż bolały, to samo ból w pachwinach, podbrzuszu, a przed oczami derealizacja (poczucie nierealności), zawroty głowy i z tego wszystkiego obawa ,że sam nie dam rady wrócić do domu, a że ważę ok 104 kg (wzrost 184) to nikt mnie na plecy nie weźmie  :) no i takie gówniane lęki ,też chodziłem  blisko ogrodzenia..Wesoły Sen , masz świetną lekarkę ! możesz być jej wdzięczny, benzodiazepiny są świetne do szybkiej redukcji lęku, są naprawdę skuteczne, ALE...nie można ich stosować regularnie dłużej ,niż 2 -4 tygodnie, bo się rozwija uzależnienie..Twoje lekarka ma  olej  w głowie i nie wpakowała Cię w dodatkowy kłopot, mnie lekarz w ogóle nie ostrzegł :( No i 14 lat wyjęte z życiorysu, bo te leki jedynie "zatrzymują" chorobę,a nie leczą, myślisz,że już dawno jest OK, a tu się okazuje,że po odstawieniu wszystko wraca :( no i trzeba zaczynać leczenie na nowo.
pozdr
Mój blog bierze udział w konkursie na blog roku 2014 w kat. "Życie i społeczeństwo"

Jeśli chcesz zagłosować na niego wyślij proszę SMS na numer 7122 (koszt 1,23 zł) wpisując w treści C11753 (numer wpisujemy bez spacji!)

Offline Przemek_44

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2013, 00:40:02 »
Oki, dzięki za informacje o lekach ziołowych, poczytałem sobie to i owo, może kiedyś skorzystam, bo już nic z "twardych" leków uspokajających brać nie zamierzam , ani nie mogę (poza hydroksyzyną), no a do psychologa chodzę regularnie ,więc liczę ,że jakoś może będzie:)

pozdr :)

Blog o lekomanii, moim uzależnieniu od benzodiazepin.

Offline khaleesi

• "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
  • Despertarme un día más por ti! ♥
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2013, 15:22:18 »
witaj :D