Autor Wątek: Moja historia  (Przeczytany 1109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 19dk91

• Nowy użytkownik
  • *
Moja historia
« dnia: Październik 20, 2013, 14:40:42 »
Może ta historia może zabrzmieć nietypowo, no ale cóż...  :/

Zaczęło się to wiosną tego roku. Zostałem dwukrotnie ofiarą przemocy psychicznej, ukrywałem to przez pewien czas. Po tym wydarzeniu zacząłem bać się szkoły. Kiedy już miałem pójść do niej często się zwalniałem do domu po kilku lekcjach. W końcu "wymiękłem" przed rodzicami i powiedziałem im o problemie. Oni zareagowali, była głośna afera w szkole. Potem się w miarę poprawiło, nie było problemów, ale ciągle się bałem i dalej boję (teraz rzadziej) pójścia do szkoły, bo myślę, że znowu się coś złego wydarzy. <chlip>

Straciłem zaufanie do ludzi, ograniczyłem kontakty z kumplami do rozmów w szkole, praktycznie nie wychodzę z domu. Boję się, że spotkam jedną z tych osób, które tej przemocy na mnie dokonali i będą zaczepiać słownie. :'(

I teraz pytanie do was - czy to jest już fobia?

Offline Wolfy

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Moja historia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2013, 18:46:46 »
Na pewno jest to rodzaj jakiejś fobii, czy społeczna, nie wiem. W każdym bądź razie jeśli posiadasz teraz jakiekolwiek lęki, które uniemożliwiają Ci normalne życie powinieneś udać się do psychologa.

Offline 19dk91

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2013, 19:33:31 »
Do psychologa to ja uczęszczam już od maja. ;)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2013, 20:48:00 »
Zaczyna być bo traktujesz wszystkich jedna miarą. Po to jest dyrektor w szkole, nauczyciele, policja zeby zgłaszać problemy, niestety szkoła to jest miejsce gdzie wszyscy czują stres, niektórzy bronią siebie atakując innych i vot potem historie. Nie powinieneś się bac ludzi, raczej zachować dystans. Że sie jedna patologiczna jednostka znajdzie, trudno, nieznaczy to że wszyscy inni sa źli i nikt nie pomoże. Po to jest dyrektor, wychowawca, policja i sady, rodzice, żeby sprawy załatwiać. Gdybyśmy załatwiali sprawy odwetami to liczba ludnosci by spadła dyrastycznie :P Jak zobaczysz te osoby to nie zwracaj uwagi na nie, odwróć głowę, jesli się zaczna zgłaszaj sprawę do wychowawcy i rodziców.

FarCry

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2013, 23:20:14 »
Czego Ty się człowieku tak na prawdę boisz?.