Autor Wątek: juz nie wiem co mam robić...  (Przeczytany 1415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ona92

• Nowy użytkownik
  • *
juz nie wiem co mam robić...
« dnia: Listopad 18, 2013, 12:02:40 »
Witam wszystkich!
Do niedawna nie dopuszczałam myśli, że mogę mieć jakąś fobię, ale to co się dzieje staje się dla mnie uciążliwe i nie tylko dla mnie, ale również dla mojego partnera. Od zawsze miałam niską samoocenę, z każdą kobietą się porównywałam i zawsze czułam się brzydsza, czułam się po prostu gorsza we wszystkim. Najbardziej chodzi o wygląd.I tak jest do dzisiaj, tyle tylko, że wszystko się nasiliło. Wstydzę się swojego wyglądu, swojego ciała. Uważam się za brzydką kobietę, która nie zasługuje na nic. Potrafię zapytać mojego partnera o to czemu ze mną jest, czy mnie kocha, dlaczego jest z taką brzydką dziewczyną skoro może być z o wiele ładniejszą.Jego już to denerwuje bo te pytania padają bardzo często czasem po kilka razy. A swój wygląd potrafię analizować bardzo długo, a raczej niedoskonałości. Do tego dochodzi samokrytyka gdy coś mi nie wyjdzie i perfekcjonizm. Nie potrafię zaakceptować siebie, a tak bardzo chciałabym poczuć się pewna siebie, swoich możliwości, swojego wyglądu. Nie pomagają zapewnienia mojego partnera, ze mu się bardzo podobam, nie dociera też do mnie, że nawet mężczyźni się za mną oglądają, wtedy sobie myślę, ze nic interesującego nie ma we mnie bo facet to i tak za każdą się obejrzy. Ja widzę siebie jako grubą, zaniedbaną dziewczynę... :( to już męczy, jestem przez to nerwowa, mniej wychodzę z domu bo po prostu wstydzę się siebie.. :(

Offline Tuchen

• (^..^)ノ
  • Profesor
Odp: juz nie wiem co mam robić...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2013, 16:55:19 »
Hej,
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2016, 09:01:46 wysłana przez Tuchen »

Offline wobbly

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2013, 20:06:03 »
Gdzieś tutaj na forum widziałem temat o dysmorfofobii, poczytaj o tym bo być może cierpisz na tę przypadłość?

Offline ona92

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2013, 06:54:32 »
Piszesz, że coraz rzadziej wychodzisz z domu - masz na myśli wyjścia samotne, zakupy, załatwianie różnych spraw (oficjalny, urzędowy kontakt z ludźmi) czy bardziej spotkania towarzyskie?
Bo ja z tym pierwszym w zasadzie nie mam problemów; jeśli zaś chodzi o spotkania na nieoficjalnym gruncie, to czuję się osaczona ludzkimi spojrzeniami. :>

Jeśli chodzi o jakieś załatwianie urzędowych spraw czy nawet zakupy to wiem, ze muszę wyjść czy tego chcę czy nie jakoś z tym nie mam problemu. Problem jest wtedy gdy wbije sobie w głowę, że nie warto ze mną nigdzie się pokazać...
Szukam przyczyny takiego zachowania, ale to nie jest łatwe.

Gdzieś tutaj na forum widziałem temat o dysmorfofobii, poczytaj o tym bo być może cierpisz na tę przypadłość?

Dysmorfofobia? Czytałam o tym jakiś artykuł, ale nie pomyślałam, ze to o mnie. Czy warto iść z tą przypadłością do psychologa?  Chętnie bym poszła,ale jak sobie pomyśle jaki mam problem to aż wstyd iść z czymś takim. A drugiej strony tłumaczę sobie, że psycholog to jak lekarz, więc zrozumie taka jego praca. Dlatego napisałam na forum, anonimowo zawsze łatwiej

Offline barek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2013, 22:28:19 »
ja też czuję się brzydki, na dodatek jestem sam i to mnie jeszcze bardziej w tym uświadamia, umrę samotnie nikt po mnie nie zapłacze nawet, no może mój pies łzę uroni, pocieszające
nie należę do przystojnych facetów, nigdy tak o sobie nie myślałem, choć ludzie mnie pocieszają ja wiem swoje, żadna dziewczyna nie chciałaby takiego brzydala jak ja. Jestem szczupły ale szpetny i na tym zakończę
Są ludzie, którym szczęście mig­nie tyl­ko na mo­ment, na mo­ment tyl­ko się ukaże po to tyl­ko, by uczy­nić życie tym smut­niej­sze i okrutniejsze.

Offline Maciek1987

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2013, 21:51:59 »
To może wniosę trochę pozytywów do tej dyskusji. Może nigdy nie miałem bardzo niskiej samooceny ale przez jaki

Posty połaczone: Listopad 28, 2013, 22:14:05
Sory, przypadkowo wysłałem przedwczesnie. Wracąjąc do tematu. Mam dla was rade bo mimo ze jak pisałem nigdy nie miałem bardzo niskiej samooceny to mocno ją sobie obniżyłem na własne życzenie, bo się po prostu zapusciłem przez prace, kiepskie jedzenie. Otóż moją receptą było po prostu wzięcie byka za rogi, postanowienie sobie, że wrócę do formy i zrobienie tego. Schudłem 25 kg i jak mozna się domyslić moja samoocena wzrosła. Jesli prawdziwie chcecie mieć lepszą samoocenę to zróbcie to co podoba Wam się w innych. Jesli podziwiacie kogos za schudnięcie to to zróbcie sami, jak za to że umie język - nauczcie się też! A swoją drogą to warto się cieszyć z małych sukcesów i nie nakładać sobię na głowę za dużo, nie każdy musi być najlepszy we wszystkim. Podam przykład o sobie: np. ja uważam że jestem do

Posty połaczone: Listopad 28, 2013, 22:14:08
dosc leniwy, i wkurza mnie to ale mam też cechy jak np, wrażliwosć na innych których często u innych nie widzę i jestem z nich dumny, więc jakos się wyrównuje. NIKT nie lubi wszystkiego w sobie. Ale perfekcjonizm prowadzi do depresji więc nie przesadzajmy. Dobrej nocy:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 22:14:08 wysłana przez andyvdm, Powód: Połączono podwójny post »

dummy

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2013, 22:44:07 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 21:55:08 wysłana przez doll »

Offline Bernadeta

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:07:57 »
Ja tak samo uważam , że z powodu mojego wyglądu jestem gorsza od każdej dziewczyny pod kążdym względem i nie zasługuję na miłość ; / Bardzo duzo czasu spędzam przed lustrem na analizowaniu swojego wyglądu , poprawianiu włosów , makijażu i ciągle mi coś nie pasuje. Najchętniej przeszłabym kilka operacji aby czuć się dobrze w swoim ciele i  byc szczęśliwą . To juz się robi strasznie męczące : <