Autor Wątek: moja nietypowa fobia  (Przeczytany 9143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
moja nietypowa fobia
« dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:32:45 »
moja fobia/lęk polega natym ze nienawidzę ludzkiego mózgu. od kąd zaczełam o nim bardziej czytac i sie dowiadywac
różnych rzeczy stało się to koszmarem.patrze na obazki i zle mi się to kojarzy.wiem ze mam zaburzenia funkcji mózgu
tzn.byłam u neurologa który stwierdził u mnie rozregulowanie półkul mózgowych. tak myslę ze mój mózg poprostu
nie wytrzymał. najgorsze jest to ze wiem ze jestem chora tzn nie jest to choraoba tylko zaburzenie.
nie wiem gdzie mam pomocy szukac czy juz do konca życia będę kaleką? czy wyrabiac dokumenty o niepełnosprawnosc?
poradzcie co mam robić? może się na tym znacie.

Offline nika

• V.I.P
Odp: moja nietypowa fobia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2010, 11:42:18 »
tak myslę ze mój mózg poprostu
nie wytrzymał.

Sądzisz, że przez to, że za bardzo interesowałaś się ludzkim mózgiem Twój własny odmówił posłuszeństwa? To raczej niemożliwe ;). Ja też interesuję się budową mózgu. cały czas uczę się tego jak on funkcjonuje etc. I im więcej go poznaję tym bardziej mnie on fascynuje :).  Nie wydaje mi się żebym przez to miała jakieś problemy ze swoim własnym mózgiem ;). Chociaż może... kto tam wie, nigdy nie byłam badana neurologicznie, chociaż znajomi neurolodzy już by coś pewnie zauważyli ;D.

czy wyrabiac dokumenty o niepełnosprawnosc?

Na to pytanie to już musi Ci lekarz neurolog odpowiedzieć bo tutaj na forum to trudno określić co dokładnie dolego Twojemu mózgowi ;).
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:00:04 »
 Kiedys natknęlam sie na fajne zdanie, specjalnie dla Ciebie, Nika w sprawie pracy nad zrozumieniem pracy mózgu:

"Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wtedy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak."  ;)
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:03:15 »
Kia świetne - dziękuję ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:46:05 »
ja poprostu byłam prywatnie u neurologa. po badaniu stwierdziłmi rozregulowanie półkul mozgowych.
powiedział mi że ja jestem praworęczna towykorzystuję połkule  lewą.ale to chyba nie jest takie proste.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:58:46 »
Nie wiem co lekarz miał na myśli mówiąc Ci, że masz rozregulowane półkule mózgowe bo z taką diagnozą się jeszcze nie spotkałam  :/.
Być może źle zrozumiałaś lekarza i badanie, które miało na celu ustalić dominację półkulową. Jemu chodziło pewnie o to, że masz skrzyżowaną lateralizację co oczywiście nie jest chorobą!!! Ja też mam skrzyżowaną lateralizację i czuję się z tym świetnie ;D <nihil> <ptak>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:03:14 »
O Nika, widzę, żeś ekspert :P To powiedz mi, czy da się naprawić hipokamp? :D

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:07:15 »
to badanie było bardzo szybkie. on powiedział jest pewne rozregulowanie. mój mózg czegos tam nie łapie.
jego słowa tyle zapamiętałam.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:17:47 »
To powiedz mi, czy da się naprawić hipokamp?

A dlaczego i czym zepsułeś tan hipokamp? ;>

to badanie było bardzo szybkie.

Ale jak wyglądało to badanie? ::)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:18:52 »
Nika, to ja tu zadaje pytania :P

Offline kia

• Sorento;-)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:29:03 »
to badanie było bardzo szybkie. on powiedział jest pewne rozregulowanie. mój mózg czegos tam nie łapie.
jego słowa tyle zapamiętałam.

Ewita, przy depresji , fobii czy kazdym innym zaburzeniu czy chorobie o podlozu psychicznym jest rozregulowanie funcji mózgu, takze nic wyjątkowego

Ten Fluanxol ma dzialanie raczej aktywizujące.

(...)czy da się naprawić hipokamp? :D

Lon z tego co czytalam to leki p/depresyjne powodują regenerację neuronow w hipokampie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 13:35:01 wysłana przez kia »

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2010, 13:59:02 »
jak wyglądało badanie? w ostatniej fazie kazał mi on zamknac oczy i prawa reka dotknać nosa. a potem cyyba lewą.
tyle zapamietałam.

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:00:40 »
ja czuje sie z tymi półkulami do d.....

Offline kia

• Sorento;-)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:07:57 »

Offline ewita

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:18:45 »
trochę mnie przeraziło to o śpaczce. czuje ze musze isc na tomograf komputerowy.