Autor Wątek: ludzie uwaźają, że jestem dziwna...  (Przeczytany 1638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dubsteploff

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Międzyrzec Podlaski
ludzie uwaźają, że jestem dziwna...
« dnia: Marzec 30, 2014, 19:42:48 »
zaczynam od początku
Zawsze byłam bardzo nieśmiała lecz nikt nie zwracał na to większej uwagi. Gdy do domu przyjeżdżał jakiś gość biegłam szybciutko do swojego pokoju i zamykałam się w nim na wiele godzin.
Mój ojciec był alkoholikiem i byłam świadkiem wielu kłótni ponieważ nie bił mamy przy mnie i byłam tak jakby tarczą.
W przedszkolu nie umiałam bawić się z innymi dziećmi bo się wstydziłam.
W podstawówce nie miałam wielu kolegów i koleżanek bo zawsze byłam "dziwna". Taka wycofana.
Byłam obrażana i poniżana do tego rodzice nigdy we mnie nie wierzyli.
Teraz, po 10latach sytuacja się odrobinę zmieniła. Mój tata ma raka płuc, brat depresję a drugi brat niedawno wyszedł z więzienia co jeszcze bardziej mnie przybija. Mama nie widzi nikogo poza moim chorym bratem. Ale mniejsza o to
Moim największym problemem jest kontakt z innymi ludźmi. Boje się dzwoniącego telefonu, ludzi zaczepiających mnie na ulicy, nauczyciela wzywającego do odpowiedzi, korzystania z publicznych toalet oraz jedzenia w miejscach publicznych.
Dzisiaj miałam taką sytuację. Wstaje z łóżka, ide do wc, drżenie rąk, serce bije baaardzo szybko, duszności i paniczny strach. Powód? Wojtek przyjeżdża. Na szczęście nie miał busa i nie przyjechał. Ale ja takie sytuacje mam prawie codziennie. Boje sie wejść w tłum albo nawet przejść obok kogoś.
Moim wybawieniem okazała się muzyka dlatego składam papiery do lo muzycznego;)

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: ludzie uwaźają, że jestem dziwna...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2014, 19:47:37 »
Współczuje Ci i zycze powodzenia:) dobrze ze masz w tej sytuacji pasje, która jest odskocznia od problemów :) równiez uwielbiam muzyke i wiem jak pomocna jest w problemach :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2014, 20:17:09 »
Słuchasz dubstepu? ;D

lula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2014, 20:33:00 »
współczuje ;/ moze faktycznie to hobby stanie sie jakas furtka, bramka, zebys sie mogła odblokowac. mozesz tez poczytac o zmainach sposobu myslenia itd. to bardzo ciezkie, fakt, i nie chce sie w to wierzyć za pierwszym razem, moze za drugim też, ale warto czegoś spróbować. może nawet zacząć od małych kroczków, żeby zamiast skupiać się na ludziach dookoła, skupić się np tylko na odpowiedzi tj być dobrze przygotowanym chociażby, to znaczy lepiej byłoby sobie zdać sprawę, ze tak naprawdę jestesmy bardziej obojętni ludziom niż nam się wydaje, tylko osoby takie jak my mają tendencję do wyłapywania róznych sygnałów i interpretowania ich przeciwko sobie <chociaż nie wiem czy tak jest u Ciebie>

w kazdym razie- powodzenia i trzymaj się  <przytul>

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2014, 21:42:51 »
Zacznij stosować CBT. Myśl pozytywnie o dzwoniących telefonach, swoich kontaktach z ludźmi itd. Powielając schemat negatywnego myslenia utrwalasz się w patologii nerwicy.

Offline Dystymia9

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2014, 19:56:51 »
Witam wszystkich. A co to jest to CBT?

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:51:21 »
Cognitive Behavioral Therapy - Terapia poznawczo behawioralna

Offline Dystymia9

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:58:42 »
A cha :). Ja chodzę na terapię indywidualną. Nie wiem jaka to dokładnie jest, ale na pewno jest poznawcza.