Autor Wątek: Do wszystkich forumowiczów!  (Przeczytany 699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline San-san

• Nowy użytkownik
  • *
Do wszystkich forumowiczów!
« dnia: Maj 03, 2014, 18:47:19 »
Drodzy forumowicze!

Jestem doktorantką  <old> na wydziale humanistycznym takiego tam skromnego uniwerku i moja praca oscyluje wokół dominującego tu tematu. Moi mili, chciałabym was serdecznie prosić o napisanie swoich wrażeń i opinii na pewien temat. Nie mam co prawda fobii społecznej, ale chętnie pomagam osobom, które mają problem w kontaktach z ludźmi. W zasadzie jestem trochę dziwaczką <nihil> i moje pogodne szaleństwo ujawnia się wyraziście w moim sposobie bycia. Mimo, iż często znacznie odstaję od reszty czerpię z tego dumę i motor energetyczny. Mniejsza o to.

Głównym tematem, jaki mnie interesuje jest problematyka INNEGO. Nie mam na myśli nic negatywnego. Inny to figura występująca w filozofii mniej więcej od XX wieku. Ogólnikowo można rzec, że Innym może być zarówno czarownica (lub po prostu osoba uważana za czarownicę), demon  <evil2>, kaleka, obcokrajowiec, różnowierca, ktoś z innego miasta… Istny miszmasz prawda? Rozchodzi się o to, że Inny to po prostu drugi człowiek, którego się przede wszystkim boimy, choćby podświadomie, albo gardzimy nim (niewolnicy, Żydzi podczas II w.św). Innym będzie pewnie dla większości z nas Arab, który chce niechybnie zrobić nam krzywdę. Dla wielu Innym może być murzyn. Czy nawet osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim i przed którą odczuwamy czasem lęk, albo unikamy spoglądania na kogoś takiego. Długo by opowiadać. W każdym razie na całym świecie jedni ludzie boją się innych ludzi. Tak było zawsze i zawsze będzie. Czasem i do pewnego stopnia ten lęk jest zdrowy. To nasz naturalny zwierzęcy odruch. A czasem przybiera taką formę, jaką sami zapewne często odczuwacie.

Moi drodzy, chciałabym, abyście zastanowili się i powiedzieli, czy Wasze lęki przed ludźmi wypływają bardziej z poczucia, ze jesteście Inni, że odstajecie od reszty, że zostaliście odepchnięci poza margines i zepchnięto was do niszy z tabliczką „gorszy”, czy może raczej czujecie, że wy w środku jesteście po prostu sobą, a ludzie z zewnątrz są przerażający, może źli, niebezpieczni (?), że to ludzie wokół są Inni? To najważniejsze pytanie. Ale będę wdzięczna również za odpowiedź do poniższych:

Czy są grupy ludzi, które was nie przerażają? Czy rodzina, a może ludzie od dawna znani są tym ośrodkiem bezpiecznym, czy strach obejmuje wszystkich? Czy mieszkacie w bardzo zaludnionych miejscach, czy np. ktoś mieszka na wsi i swobodnie porusza się tylko w obrębie swojej wsi? Czy gdy przełamujecie czasem strach i staracie się z kimś rozmawiać, to strach rośnie, czy się zmniejsza? Czy znacie i potraficie mówić w językach obcych? Czy ukończyliście już szkołę/ studia? Czy spędzacie dużo czasu z sieci rozmawiając z ludźmi? Czy boicie się także słuchać innych? Wskaż swoją atrakcyjność w punktach od 1-10. Jak długo mniej więcej trwa wasza fobia/ niechęć do ludzi? Czy strach powiązany jest czasem z wrogością? Czy są subkultury, które szczególnie was przerażają? Jakie cechy, najpierw wyglądu, a później zachowania wydają się wam straszne/ niebezpieczne/ alarmujące…? Czy boicie się konkretnych ludzi czy może bliżej nieokreślonego tłumu?

Ok. dość. Trochę się rozpisałam. Będę naprawdę wdzięczna, jeśli odpowiecie mi na te pytania. A może i Wam samym coś to uświadomi? Ankieta oczywiście jest anonimowa. Dziękuję :*

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Do wszystkich forumowiczów!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2014, 19:38:55 »
czy Wasze lęki przed ludźmi
wypływają bardziej z poczucia, ze jesteście Inni,
że odstajecie od reszty, że zostaliście
odepchnięci poza margines i zepchnięto was do
niszy z tabliczką „gorszy”, czy może raczej
czujecie, że wy w środku jesteście po prostu
sobą, a ludzie z zewnątrz są przerażający, może
źli, niebezpieczni (?),

Odpowiedź nr 1.

Czynniki zwiększające lęk społeczny to wielu ludzi, rówieśnicy i konieczność dlugotrwalej współpracy z taką grupą(konieczność grania na wielu frontach i długo).

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2014, 20:07:02 »
Znajdź strony z ankietami i zrób ankietę a nie takie byle co  :P

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2014, 23:26:23 »