Autor Wątek: Boję się ciemności  (Przeczytany 4709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gist

• Nowy użytkownik
  • *
Boję się ciemności
« dnia: Lipiec 06, 2010, 17:21:10 »
 Bardzo boję się ciemności, demonów, duchów, nocy, strychów, piwnic, kotów, kogutów. Kiedyś nie miałam takich problemów. Czytałam straszne historie, oglądałam horrory, których bał się mój tata, a ja nie. Teraz kiedy zasypiam muszę mieć zasłonięte stopy, dłonie, uszy, a kiedy w pokoju jest mucha także usta. Śpie oczywiście przy zapalonym świetle, wchodząc na łóżko szybko na niego wskakuje bo boje się że coś mnie złapie za noge. Mam już tego dosyć. 29 sierpnia jade na kolonie...Nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Rodzice mówią że przesadzam, nie chcą mnie zapisać na terapie.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Odp: Boję się ciemności
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2010, 18:26:16 »
Witaj na forum :)
Odwiedź psychologa lub psychiatrę. Najpierw musisz dowiedzieć się dokładnie co Ci jest. Porozmawiaj z rodzicami spokojnie że Cie to męczy i chcesz dowiedzieć się co Ci jest. Nie zakładaj od razu najgorszego. Może wystarczy Ci rozmowa z psychologiem. Nigdy nie  bałem się takich rzeczy jak piszesz. Może ktoś ma tu większe doświadczenia z tym co piszesz. I napisze swoje doświadczenia i Ci doradzi.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2010, 19:08:36 »
A jak długo Cię to męczy? Od miesięcy, lat?

Offline gist

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:40:00 »
męczy mnie to od 2 lat. Rozmawiałam z rodzicami  ale oni twierdzą że po prostu przesadzam. Naprawde chce pójść do w końcu do kogos kto mi pomoże :(

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:58:01 »
No jeżeli nie skończyłaś 18 lat, to z tego co wiem potrzebujesz zgody rodziców, by iść do psychiatry. Nie wiem jak to jest w przypadku psychologa.

Zresztą no jakoś chyba uda Ci się rodziców przekonać. Przecież to nie jest jakiś wielki problem, by poświęcili odrobinę czasu i poszli z Tobą do psychologa/psychiatry.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 22:02:16 wysłana przez Lon Luvois Fuller »

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Śląsk
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2010, 08:53:01 »
Ja mam troszke podobnie do ciebie choc nie do konca. Tez boje sie ciemnosci ale tylko wtedy jak jestem sama w domu i jak mam spedzic sama noc to musze miec telewizor załaczony lub mala lampke inaczej nie zasne natomiat jak nie jestem w domu sama to strasznie mi przeszkadza zapalone swiatlo czy nawet telewizor i musi byc wylaczone wszystko..... Dziwne to jest. Tez mam czasami chore jazdy chowajac nogi czy rece pod kołdre ale wystarczy ze sie skarce w duchu i jest ok musisz sam sobie zwracac uwage a moze ci sie uda. Ja to ogolnie olewam bo tlumacze sobie ze jestem dorosla i nie moge sie tak zachowywac i wtedy lęk maleje.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2010, 20:56:50 »
A jak myslisz co było przyczyną tego, że zaczęłaś się bać ciemności, nocy, duchów strachów etc.
No i nie rozumiem dlaczego rodzice nie chcą żebyś poszła na terapię... ::)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.