Autor W膮tek: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)  (Przeczytany 28166 razy)

0 u偶ytkownik贸w i 1 Go艣膰 przegl膮da ten w膮tek.

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
  • Wiadomo艣ci: 4467
  • P艂e膰: M臋偶czyzna
Wenlafaksyna ( Alventa,   Venlafaxinum, Axyven, Efectin ER, Faxigen XL, Faxolet ER, Jarvis, Lafactin, Prefaxine, Symfaxin ER, Velafax, Velafax XL, Velaxin, Velaxin ER , Venlectine   )

Lek przeciwdepresyjny nale偶膮cy do grupy selektywnych inhibitor贸w wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny (SNRI).
Lek zosta艂 wprowadzony do u偶ycia pod koniec lat 90. XX wieku i zaliczany jest do tak zwanej III generacji lek贸w przeciwdepresyjnych. Ze wzgl臋du na wybi贸rcze dzia艂anie lek ten wykazuje skuteczno艣膰 w po艂膮czeniu ze zmniejszon膮 ilo艣ci膮 dzia艂a艅 niepo偶膮danych typowych dla lek贸w poprzednich generacji.

Mechanizm dzia艂ania:
Mechanizm dzia艂ania wenlafaksyny polega na wybi贸rczym hamowaniu wychwytu zwrotnego neuroprzeka藕nik贸w: noradrenaliny oraz serotoniny w szczelinie synaptycznej. Efektem jest nasilenie przewodnictwa impuls贸w elektrycznych w po艂膮czeniach mi臋dzyneuronalnych w okre艣lonych obszarach m贸zgu.

Wi臋cej szczeg贸艂贸w i 藕r贸d艂o :http://pl.wikipedia.org/wiki/Wenlafaksyna

Pod wiadomo艣ci膮 doda艂em ulotk臋 leku Lafactin w formacie PDF. Uwaga !!!  ulotka tutaj nie mo偶e by膰 podstaw膮 do dawkowania leku zawsze czytaj ulotki we w艂asnych zapisanych lekach. Jest to tylko informacja o leku.
« Ostatnia zmiana: Grudzie艅 25, 2011, 20:44:36 wys艂ana przez Lon Luvois Fuller »
"Jest na 艣wiecie taki rodzaj smutku, kt贸rego nie mo偶na wyrazi膰 艂zami. Nie mo偶na go nikomu wyt艂umaczy膰. Nie mog膮c przybra膰 偶adnego kszta艂tu, osiada ciasno na dnie serca jak 艣nieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Offline trash

• Profesor
  • Wiadomo艣ci: 1794
Odp: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)
« Odpowied藕 #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:09:47 »
Dawno dawno temu, kiedy jeszcze troch臋 chcia艂o mi si臋 偶y膰, po do艣膰 d艂ugim miotaniu si臋 poszed艂em  do psychiatry. Przepisa艂 mi w艂a艣nie wenlafaksyn臋 i to by艂 chyba najgorszy strza艂 z mo偶liwych. Na pocz膮tku wielkie 藕renice, takie ni to pobudzenie ni znu偶enie co艣 jak pocz膮tek zwa艂y po fecie niezbyt przyjemnie, potem by艂o ju偶 tylko gorzej straszna agresja, wszechogarniaj膮ca k**wica . Bra艂em to ledwo 2-3 tygodnie sko艅czy艂o si臋 na szcz臋艣cie tylko na po艂amanych drzwiach od szafki i obola艂ej r臋ce od nap***alania w 艣cian臋 i kilkudniowym pija艅stwie co by odreagowa膰 wenlafaksynowy sza艂  <ptak> Zdecydowanie lek nie dla mnie.

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
  • Wiadomo艣ci: 4870
« Odpowied藕 #2 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:22:14 »
Ja bra艂em przez miesi膮c Effectin Er, chyba 75mg o przed艂u偶onym uwalnianiu. Wra偶enia mam zupe艂nie inne ni偶 trash - nie by艂o 偶adnych objaw贸w niepo偶膮danych. No mo偶e jedynie problemy 偶o艂膮dkowe, gdy miesza艂em j膮 z alkoholem.
Szybko z niej zrezygnowa艂em, bo nic szczeg贸lnego nie czu艂em, a by艂a do艣膰 droga - 50 z艂 za opakowanie po obni偶ce na przewlek艂e.

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
« Odpowied藕 #3 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:52:23 »
Zobaczymy jak to b臋dzie u mnie zaczn臋 bra膰 od niedzieli. Mam rozpisk臋 stopniowo a偶 do dawki 1 rano 1 popo艂udniu i 2 wieczorem czyli 150 mg na dob臋. Czas poka偶e jak to na mnie zadzia艂a.
"Jest na 艣wiecie taki rodzaj smutku, kt贸rego nie mo偶na wyrazi膰 艂zami. Nie mo偶na go nikomu wyt艂umaczy膰. Nie mog膮c przybra膰 偶adnego kszta艂tu, osiada ciasno na dnie serca jak 艣nieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
« Odpowied藕 #4 dnia: Sierpie艅 07, 2010, 08:34:26 »
A wi臋c dzi艣 6 dzie艅 jak bior臋. Praktycznie brak apetytu na 艣niadanie m臋cz臋 jedn膮 skibk臋 chleba 30 minut na obiad ma艂o co i wieczorem to samo. Schudn臋 chyba a nie mam ju偶 z czego <hahaha>
艢pi臋 kr贸cej ni偶 po Mirzatenie ale jestem bardziej wypocz臋ty. Z efekt贸w ubocznych straszna sucho艣c w ustach jeszcze no i kape膰 :P
I czasem troch臋 trz臋sie i k艂opoty 偶o艂膮dkowe. A samopoczucie na razie niestabilne ale to dopiero pocz膮tek wi臋c nie oceniam.
Haruki Murakami

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
« Odpowied藕 #5 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 11:49:25 »
Schud艂em 5.5 kg masakra :/  Apetyt troszk臋 si臋 poprawi艂 ale bez rewelacji. K艂opoty ze snem si臋 pojawi艂y my艣li S w sumie si臋 nie zmniejszy艂y mo偶e troch臋. Samopoczucie raczej stabilne ale na niskim poziomie s艂abe.
Jeszcze czekam bo co mi pozostaje.
Haruki Murakami

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny u偶ytkownik
  • Wiadomo艣ci: 3401
  • P艂e膰: Kobieta
  • nie ma mnie...
« Odpowied藕 #6 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 12:47:56 »
A wi臋c jakie艣 zmiany nast膮pi艂y,to ok,wi臋c poczekaj jeszcze. ;D :D ;) <przytul> <g艂aszcze>
"Wszystkie te szmery
W Twojej g艂owie
Uwa偶aj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia si臋
I wypacza
Ty odlatujesz zn贸w daleko
Najdalej
I musisz wszystko straci膰
By siebie zobaczy膰..."

• V.I.P
« Odpowied藕 #7 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 13:47:32 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
« Odpowied藕 #8 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 15:20:02 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Bra艂em to wszystko co piszesz :) Najlepiej dzia艂a艂a paroksetyna ale po czasie straci艂a swoje dzia艂anie. Nie wiem po jakim czasie mo偶na wr贸ci膰  do tych lek贸w co si臋 bra艂o. Zreszt膮 nie b臋d臋  poucza艂 psychiatry ;)
Haruki Murakami

• V.I.P
« Odpowied藕 #9 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 15:29:16 »
Cytat: Obcy
Bra艂em to wszystko co piszesz

Moklobemid te偶? A co o nim s膮dzisz?

Nie wiem po jakim czasie mo偶na wr贸ci膰  do tych lek贸w co si臋 bra艂o.

No tego chyba nikt tak do ko艅ca nie wie. Gdzie艣 chyba czyta艂em, 偶e po roku mo偶na pr贸bowa膰.

Offline Obcy

• bezkszta艂tne co艣
  • Administrator
« Odpowied藕 #10 dnia: Sierpie艅 29, 2010, 16:29:09 »

Moklobemid te偶? A co o nim s膮dzisz?

G艂upia sprawa to dosta艂em od pierwszego psychiatry z czego zrezygnowa艂em z psychiatry i lek贸w. Za d艂ugo tego nie bra艂em wi臋c mo偶e nie zacz臋艂o jeszcze dzia艂a膰.
Haruki Murakami

Offline qabriel

• Ekspert
  • Wiadomo艣ci: 771
« Odpowied藕 #11 dnia: Wrzesie艅 08, 2010, 12:49:07 »
Bra艂em Effectin 150Mg dziennie. Koszmar po prostu, podobnie jak u trasha. Kur**ca niesamowita, najbardziej b艂aha sprawa mnie denerwowa艂a. Niesamowite natr臋ctwa, wszystko mnie sw臋dzia艂o, wszystko musia艂em poprawia膰, do tego tiki nerwowe. Z fizycznych objaw贸w du偶e 藕renice i szcz臋ko艣cisk jak po fecie. To wszystko na st贸we efekt wychwytywania noradrenaliny przez wenlafaksyne. Wida膰 jestem nadwra偶liwy na ni膮. Pozosta艂em przy paroksetynie, p贸ki co nic lepiej od niej na mnie nie dzia艂a, no ale ka偶dy musi znale藕膰 sw贸j lek, wenla wielu osobom pomaga, ja do nich na pewno nie nale偶臋

Offline Chi

• Profesor
  • Wiadomo艣ci: 1805
  • P艂e膰: Kobieta
  • Sprzedawca marze艅
« Odpowied藕 #12 dnia: Wrzesie艅 09, 2010, 12:02:35 »
Dziwi膮 mnie Wasze opisy i skutki uboczne Waszych lek贸w. Ja jad臋 na antydepresnatach z przerw膮 3 rok i nie narzekam. 艢pi臋 jak zabita, nie zmienia mi apetytu, a wr臋cz nawet hamuj膮 agresj臋, bo bez nich czasem zdarza艂o mi si臋 wpada膰 w sza艂. Teraz w sumie wszystko mi zwisa i powiewa. Owszem odczuwa艂am skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie brania, ale p贸藕niej wszystko si臋 unormowa艂o. No a za偶ywam escitalopramum. Pod urocz膮 nazw膮 Mozarin. Generalnie jestem zadowolona.
Ka偶dego dnia zwierz臋ta ze schroniska czekaj膮 na Twoj膮 pomoc. Wystarczy tylko wej艣膰 na ni偶ej podan膮 stron臋 kilkn膮c w sybol pustej miski.
70 klikni臋膰, to poprawa warunk贸w bytu jednego zwierzaka ze schroniska. Nie st贸j, nie czekaj, pom贸偶 http://www.pustamiska.pl

• V.I.P
« Odpowied藕 #13 dnia: Wrzesie艅 09, 2010, 13:11:01 »
Ej, bo to r贸偶nie jest z tymi skutkami ubocznymi.

Offline qabriel

• Ekspert
  • Wiadomo艣ci: 771
« Odpowied藕 #14 dnia: Wrzesie艅 09, 2010, 14:04:02 »
Skutk贸w ubocznych i odstawiennych nie mia艂em nigdy po 偶adnym leku a bra艂em ich duu偶o i w r贸偶nych konfiguracjach, st膮d by艂o moje zdziwienie gdy 艂apa艂em jazdy po Wenlafaksynie, wida膰 noradrenalina nie jest moim problemem i nie musz臋 ingerowa膰 w jej poziom, swoj膮 drog膮 zaciekawi艂 mnie escitalopram, chyba zbajeruj臋 moj膮 psychiatr臋...

Powi膮zane w膮tki

Temat / Zacz臋ty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomo艣膰
278 Odpowiedzi
12218 Wy艣wietle艅
Ostatnia wiadomo艣膰 Lipiec 23, 2012, 19:18:13
wys艂ana przez Jacksons
6 Odpowiedzi
2721 Wy艣wietle艅
Ostatnia wiadomo艣膰 Kwiecie艅 24, 2014, 19:59:48
wys艂ana przez diala
26 Odpowiedzi
20205 Wy艣wietle艅