Autor Wątek: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)  (Przeczytany 35184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
Wenlafaksyna ( Alventa,   Venlafaxinum, Axyven, Efectin ER, Faxigen XL, Faxolet ER, Jarvis, Lafactin, Prefaxine, Symfaxin ER, Velafax, Velafax XL, Velaxin, Velaxin ER , Venlectine   )

Lek przeciwdepresyjny należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny (SNRI).
Lek został wprowadzony do użycia pod koniec lat 90. XX wieku i zaliczany jest do tak zwanej III generacji leków przeciwdepresyjnych. Ze względu na wybiórcze działanie lek ten wykazuje skuteczność w połączeniu ze zmniejszoną ilością działań niepożądanych typowych dla leków poprzednich generacji.

Mechanizm działania:
Mechanizm działania wenlafaksyny polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników: noradrenaliny oraz serotoniny w szczelinie synaptycznej. Efektem jest nasilenie przewodnictwa impulsów elektrycznych w połączeniach międzyneuronalnych w określonych obszarach mózgu.

Więcej szczegółów i źródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/Wenlafaksyna

Pod wiadomością dodałem ulotkę leku Lafactin w formacie PDF. Uwaga !!!  ulotka tutaj nie może być podstawą do dawkowania leku zawsze czytaj ulotki we własnych zapisanych lekach. Jest to tylko informacja o leku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 20:44:36 wysłana przez Lon Luvois Fuller »
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Offline trash

• Profesor
Odp: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:09:47 »
Dawno dawno temu, kiedy jeszcze trochę chciało mi się żyć, po dość długim miotaniu się poszedłem  do psychiatry. Przepisał mi właśnie wenlafaksynę i to był chyba najgorszy strzał z możliwych. Na początku wielkie źrenice, takie ni to pobudzenie ni znużenie coś jak początek zwały po fecie niezbyt przyjemnie, potem było już tylko gorzej straszna agresja, wszechogarniająca k**wica . Brałem to ledwo 2-3 tygodnie skończyło się na szczęście tylko na połamanych drzwiach od szafki i obolałej ręce od nap***alania w ścianę i kilkudniowym pijaństwie co by odreagować wenlafaksynowy szał  <ptak> Zdecydowanie lek nie dla mnie.

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:22:14 »
Ja brałem przez miesiąc Effectin Er, chyba 75mg o przedłużonym uwalnianiu. Wrażenia mam zupełnie inne niż trash - nie było żadnych objawów niepożądanych. No może jedynie problemy żołądkowe, gdy mieszałem ją z alkoholem.
Szybko z niej zrezygnowałem, bo nic szczególnego nie czułem, a była dość droga - 50 zł za opakowanie po obniżce na przewlekłe.

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:52:23 »
Zobaczymy jak to będzie u mnie zacznę brać od niedzieli. Mam rozpiskę stopniowo aż do dawki 1 rano 1 popołudniu i 2 wieczorem czyli 150 mg na dobę. Czas pokaże jak to na mnie zadziała.
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2010, 08:34:26 »
A więc dziś 6 dzień jak biorę. Praktycznie brak apetytu na śniadanie męczę jedną skibkę chleba 30 minut na obiad mało co i wieczorem to samo. Schudnę chyba a nie mam już z czego <hahaha>
Śpię krócej niż po Mirzatenie ale jestem bardziej wypoczęty. Z efektów ubocznych straszna suchośc w ustach jeszcze no i kapeć :P
I czasem trochę trzęsie i kłopoty żołądkowe. A samopoczucie na razie niestabilne ale to dopiero początek więc nie oceniam.
Haruki Murakami

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:49:25 »
Schudłem 5.5 kg masakra :/  Apetyt troszkę się poprawił ale bez rewelacji. Kłopoty ze snem się pojawiły myśli S w sumie się nie zmniejszyły może trochę. Samopoczucie raczej stabilne ale na niskim poziomie słabe.
Jeszcze czekam bo co mi pozostaje.
Haruki Murakami

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:47:56 »
A więc jakieś zmiany nastąpiły,to ok,więc poczekaj jeszcze. ;D :D ;) <przytul> <głaszcze>
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:47:32 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:20:02 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Brałem to wszystko co piszesz :) Najlepiej działała paroksetyna ale po czasie straciła swoje działanie. Nie wiem po jakim czasie można wrócić  do tych leków co się brało. Zresztą nie będę  pouczał psychiatry ;)
Haruki Murakami

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:29:16 »
Cytat: Obcy
Brałem to wszystko co piszesz

Moklobemid też? A co o nim sądzisz?

Cytat: Obcy
Nie wiem po jakim czasie można wrócić  do tych leków co się brało.

No tego chyba nikt tak do końca nie wie. Gdzieś chyba czytałem, że po roku można próbować.

Offline Obcy

• bezkształtne coś
  • Administrator
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:29:09 »

Moklobemid też? A co o nim sądzisz?

Głupia sprawa to dostałem od pierwszego psychiatry z czego zrezygnowałem z psychiatry i leków. Za długo tego nie brałem więc może nie zaczęło jeszcze działać.
Haruki Murakami

Offline qabriel

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2010, 12:49:07 »
Brałem Effectin 150Mg dziennie. Koszmar po prostu, podobnie jak u trasha. Kur**ca niesamowita, najbardziej błaha sprawa mnie denerwowała. Niesamowite natręctwa, wszystko mnie swędziało, wszystko musiałem poprawiać, do tego tiki nerwowe. Z fizycznych objawów duże źrenice i szczękościsk jak po fecie. To wszystko na stówe efekt wychwytywania noradrenaliny przez wenlafaksyne. Widać jestem nadwrażliwy na nią. Pozostałem przy paroksetynie, póki co nic lepiej od niej na mnie nie działa, no ale każdy musi znaleźć swój lek, wenla wielu osobom pomaga, ja do nich na pewno nie należę

Offline Chi

• Profesor
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:02:35 »
Dziwią mnie Wasze opisy i skutki uboczne Waszych leków. Ja jadę na antydepresnatach z przerwą 3 rok i nie narzekam. Śpię jak zabita, nie zmienia mi apetytu, a wręcz nawet hamują agresję, bo bez nich czasem zdarzało mi się wpadać w szał. Teraz w sumie wszystko mi zwisa i powiewa. Owszem odczuwałam skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie brania, ale później wszystko się unormowało. No a zażywam escitalopramum. Pod uroczą nazwą Mozarin. Generalnie jestem zadowolona.
Każdego dnia zwierzęta ze schroniska czekają na Twoją pomoc. Wystarczy tylko wejść na niżej podaną stronę kilknąc w sybol pustej miski.
70 kliknięć, to poprawa warunków bytu jednego zwierzaka ze schroniska. Nie stój, nie czekaj, pomóż http://www.pustamiska.pl

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2010, 13:11:01 »
Ej, bo to różnie jest z tymi skutkami ubocznymi.

Offline qabriel

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:04:02 »
Skutków ubocznych i odstawiennych nie miałem nigdy po żadnym leku a brałem ich duużo i w różnych konfiguracjach, stąd było moje zdziwienie gdy łapałem jazdy po Wenlafaksynie, widać noradrenalina nie jest moim problemem i nie muszę ingerować w jej poziom, swoją drogą zaciekawił mnie escitalopram, chyba zbajeruję moją psychiatrę...