Autor W─ůtek: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)  (Przeczytany 30906 razy)

0 u┼╝ytkownik├│w i 1 Go┼Ť─ç przegl─ůda ten w─ůtek.

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
  • Wiadomo┼Ťci: 4540
  • P┼ée─ç: M─Ö┼╝czyzna
Wenlafaksyna ( Alventa,   Venlafaxinum, Axyven, Efectin ER, Faxigen XL, Faxolet ER, Jarvis, Lafactin, Prefaxine, Symfaxin ER, Velafax, Velafax XL, Velaxin, Velaxin ER , Venlectine   )

Lek przeciwdepresyjny nale┼╝─ůcy do grupy selektywnych inhibitor├│w wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny (SNRI).
Lek zosta┼é wprowadzony do u┼╝ycia pod koniec lat 90. XX wieku i zaliczany jest do tak zwanej III generacji lek├│w przeciwdepresyjnych. Ze wzgl─Ödu na wybi├│rcze dzia┼éanie lek ten wykazuje skuteczno┼Ť─ç w po┼é─ůczeniu ze zmniejszon─ů ilo┼Ťci─ů dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych typowych dla lek├│w poprzednich generacji.

Mechanizm działania:
Mechanizm dzia┼éania wenlafaksyny polega na wybi├│rczym hamowaniu wychwytu zwrotnego neuroprzeka┼║nik├│w: noradrenaliny oraz serotoniny w szczelinie synaptycznej. Efektem jest nasilenie przewodnictwa impuls├│w elektrycznych w po┼é─ůczeniach mi─Ödzyneuronalnych w okre┼Ťlonych obszarach m├│zgu.

Więcej szczegółów i źródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/Wenlafaksyna

Pod wiadomo┼Ťci─ů doda┼éem ulotk─Ö leku Lafactin w formacie PDF. Uwaga !!!  ulotka tutaj nie mo┼╝e by─ç podstaw─ů do dawkowania leku zawsze czytaj ulotki we w┼éasnych zapisanych lekach. Jest to tylko informacja o leku.
« Ostatnia zmiana: Grudzie┼ä 25, 2011, 20:44:36 wys┼éana przez Lon Luvois Fuller »
"Jest na ┼Ťwiecie taki rodzaj smutku, kt├│rego nie mo┼╝na wyrazi─ç ┼ézami. Nie mo┼╝na go nikomu wyt┼éumaczy─ç. Nie mog─ůc przybra─ç ┼╝adnego kszta┼étu, osiada ciasno na dnie serca jak ┼Ťnieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Offline trash

• Profesor
  • Wiadomo┼Ťci: 1883
Odp: Wenlafaksyna(Efectin, Venlectine, Velafax, Symfaxin, Velaxin oraz inne)
« Odpowied┼║ #1 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:09:47 »
Dawno dawno temu, kiedy jeszcze troch─Ö chcia┼éo mi si─Ö ┼╝y─ç, po do┼Ť─ç d┼éugim miotaniu si─Ö poszed┼éem  do psychiatry. Przepisa┼é mi w┼éa┼Ťnie wenlafaksyn─Ö i to by┼é chyba najgorszy strza┼é z mo┼╝liwych. Na pocz─ůtku wielkie ┼║renice, takie ni to pobudzenie ni znu┼╝enie co┼Ť jak pocz─ůtek zwa┼éy po fecie niezbyt przyjemnie, potem by┼éo ju┼╝ tylko gorzej straszna agresja, wszechogarniaj─ůca k**wica . Bra┼éem to ledwo 2-3 tygodnie sko┼äczy┼éo si─Ö na szcz─Ö┼Ťcie tylko na po┼éamanych drzwiach od szafki i obola┼éej r─Öce od nap***alania w ┼Ťcian─Ö i kilkudniowym pija┼ästwie co by odreagowa─ç wenlafaksynowy sza┼é  <ptak> Zdecydowanie lek nie dla mnie.

Offline Lon Luvois Fuller

• V.I.P
  • Wiadomo┼Ťci: 4922
« Odpowied┼║ #2 dnia: Lipiec 29, 2010, 13:22:14 »
Ja bra┼éem przez miesi─ůc Effectin Er, chyba 75mg o przed┼éu┼╝onym uwalnianiu. Wra┼╝enia mam zupe┼énie inne ni┼╝ trash - nie by┼éo ┼╝adnych objaw├│w niepo┼╝─ůdanych. No mo┼╝e jedynie problemy ┼╝o┼é─ůdkowe, gdy miesza┼éem j─ů z alkoholem.
Szybko z niej zrezygnowa┼éem, bo nic szczeg├│lnego nie czu┼éem, a by┼éa do┼Ť─ç droga - 50 z┼é za opakowanie po obni┼╝ce na przewlek┼ée.

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
« Odpowied┼║ #3 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:52:23 »
Zobaczymy jak to będzie u mnie zacznę brać od niedzieli. Mam rozpiskę stopniowo aż do dawki 1 rano 1 popołudniu i 2 wieczorem czyli 150 mg na dobę. Czas pokaże jak to na mnie zadziała.
"Jest na ┼Ťwiecie taki rodzaj smutku, kt├│rego nie mo┼╝na wyrazi─ç ┼ézami. Nie mo┼╝na go nikomu wyt┼éumaczy─ç. Nie mog─ůc przybra─ç ┼╝adnego kszta┼étu, osiada ciasno na dnie serca jak ┼Ťnieg podczas bezwietrznej nocy."
Haruki Murakami

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
« Odpowied┼║ #4 dnia: Sierpie┼ä 07, 2010, 08:34:26 »
A wi─Öc dzi┼Ť 6 dzie┼ä jak bior─Ö. Praktycznie brak apetytu na ┼Ťniadanie m─Öcz─Ö jedn─ů skibk─Ö chleba 30 minut na obiad ma┼éo co i wieczorem to samo. Schudn─Ö chyba a nie mam ju┼╝ z czego <hahaha>
┼Üpi─Ö kr├│cej ni┼╝ po Mirzatenie ale jestem bardziej wypocz─Öty. Z efekt├│w ubocznych straszna sucho┼Ťc w ustach jeszcze no i kape─ç :P
I czasem troch─Ö trz─Ösie i k┼éopoty ┼╝o┼é─ůdkowe. A samopoczucie na razie niestabilne ale to dopiero pocz─ůtek wi─Öc nie oceniam.
Haruki Murakami

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
« Odpowied┼║ #5 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 11:49:25 »
Schud┼éem 5.5 kg masakra :/  Apetyt troszk─Ö si─Ö poprawi┼é ale bez rewelacji. K┼éopoty ze snem si─Ö pojawi┼éy my┼Ťli S w sumie si─Ö nie zmniejszy┼éy mo┼╝e troch─Ö. Samopoczucie raczej stabilne ale na niskim poziomie s┼éabe.
Jeszcze czekam bo co mi pozostaje.
Haruki Murakami

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny u┼╝ytkownik
  • Wiadomo┼Ťci: 3413
  • P┼ée─ç: Kobieta
  • nie ma mnie...
« Odpowied┼║ #6 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 12:47:56 »
A wi─Öc jakie┼Ť zmiany nast─ůpi┼éy,to ok,wi─Öc poczekaj jeszcze. ;D :D ;) <przytul> <g┼éaszcze>
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uwa┼╝aj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia si─Ö
I wypacza
Ty odlatujesz zn├│w daleko
Najdalej
I musisz wszystko straci─ç
By siebie zobaczy─ç..."

• V.I.P
« Odpowied┼║ #7 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 13:47:32 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
« Odpowied┼║ #8 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 15:20:02 »
Cytuj (zaznaczone)

Paroksetyna, sertralina, moklobemid :P

Bra┼éem to wszystko co piszesz :) Najlepiej dzia┼éa┼éa paroksetyna ale po czasie straci┼éa swoje dzia┼éanie. Nie wiem po jakim czasie mo┼╝na wr├│ci─ç  do tych lek├│w co si─Ö bra┼éo. Zreszt─ů nie b─Öd─Ö  poucza┼é psychiatry ;)
Haruki Murakami

• V.I.P
« Odpowied┼║ #9 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 15:29:16 »
Cytat: Obcy
Brałem to wszystko co piszesz

Moklobemid te┼╝? A co o nim s─ůdzisz?

Nie wiem po jakim czasie mo┼╝na wr├│ci─ç  do tych lek├│w co si─Ö bra┼éo.

No tego chyba nikt tak do ko┼äca nie wie. Gdzie┼Ť chyba czyta┼éem, ┼╝e po roku mo┼╝na pr├│bowa─ç.

Online Obcy

• bezkszta┼étne co┼Ť
  • Administrator
« Odpowied┼║ #10 dnia: Sierpie┼ä 29, 2010, 16:29:09 »

Moklobemid te┼╝? A co o nim s─ůdzisz?

Głupia sprawa to dostałem od pierwszego psychiatry z czego zrezygnowałem z psychiatry i leków. Za długo tego nie brałem więc może nie zaczęło jeszcze działać.
Haruki Murakami

Offline qabriel

• Ekspert
  • Wiadomo┼Ťci: 772
« Odpowied┼║ #11 dnia: Wrzesie┼ä 08, 2010, 12:49:07 »
Bra┼éem Effectin 150Mg dziennie. Koszmar po prostu, podobnie jak u trasha. Kur**ca niesamowita, najbardziej b┼éaha sprawa mnie denerwowa┼éa. Niesamowite natr─Öctwa, wszystko mnie sw─Ödzia┼éo, wszystko musia┼éem poprawia─ç, do tego tiki nerwowe. Z fizycznych objaw├│w du┼╝e ┼║renice i szcz─Öko┼Ťcisk jak po fecie. To wszystko na st├│we efekt wychwytywania noradrenaliny przez wenlafaksyne. Wida─ç jestem nadwra┼╝liwy na ni─ů. Pozosta┼éem przy paroksetynie, p├│ki co nic lepiej od niej na mnie nie dzia┼éa, no ale ka┼╝dy musi znale┼║─ç sw├│j lek, wenla wielu osobom pomaga, ja do nich na pewno nie nale┼╝─Ö

Offline Chi

• Profesor
  • Wiadomo┼Ťci: 1805
  • P┼ée─ç: Kobieta
  • Sprzedawca marze┼ä
« Odpowied┼║ #12 dnia: Wrzesie┼ä 09, 2010, 12:02:35 »
Dziwi─ů mnie Wasze opisy i skutki uboczne Waszych lek├│w. Ja jad─Ö na antydepresnatach z przerw─ů 3 rok i nie narzekam. ┼Üpi─Ö jak zabita, nie zmienia mi apetytu, a wr─Öcz nawet hamuj─ů agresj─Ö, bo bez nich czasem zdarza┼éo mi si─Ö wpada─ç w sza┼é. Teraz w sumie wszystko mi zwisa i powiewa. Owszem odczuwa┼éam skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie brania, ale p├│┼║niej wszystko si─Ö unormowa┼éo. No a za┼╝ywam escitalopramum. Pod urocz─ů nazw─ů Mozarin. Generalnie jestem zadowolona.
Ka┼╝dego dnia zwierz─Öta ze schroniska czekaj─ů na Twoj─ů pomoc. Wystarczy tylko wej┼Ť─ç na ni┼╝ej podan─ů stron─Ö kilkn─ůc w sybol pustej miski.
70 klikni─Ö─ç, to poprawa warunk├│w bytu jednego zwierzaka ze schroniska. Nie st├│j, nie czekaj, pom├│┼╝ http://www.pustamiska.pl

• V.I.P
« Odpowied┼║ #13 dnia: Wrzesie┼ä 09, 2010, 13:11:01 »
Ej, bo to r├│┼╝nie jest z tymi skutkami ubocznymi.

Offline qabriel

• Ekspert
  • Wiadomo┼Ťci: 772
« Odpowied┼║ #14 dnia: Wrzesie┼ä 09, 2010, 14:04:02 »
Skutk├│w ubocznych i odstawiennych nie mia┼éem nigdy po ┼╝adnym leku a bra┼éem ich duu┼╝o i w r├│┼╝nych konfiguracjach, st─ůd by┼éo moje zdziwienie gdy ┼éapa┼éem jazdy po Wenlafaksynie, wida─ç noradrenalina nie jest moim problemem i nie musz─Ö ingerowa─ç w jej poziom, swoj─ů drog─ů zaciekawi┼é mnie escitalopram, chyba zbajeruj─Ö moj─ů psychiatr─Ö...

Powi─ůzane w─ůtki

Temat / Zacz─Öty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomo┼Ť─ç
278 Odpowiedzi
12559 Wy┼Ťwietle┼ä
Ostatnia wiadomo┼Ť─ç Lipiec 23, 2012, 19:18:13
wysłana przez Jacksons
26 Odpowiedzi
21893 Wy┼Ťwietle┼ä
Ostatnia wiadomo┼Ť─ç Lipiec 04, 2014, 05:22:21
wysłana przez khaleesi
Inne kraje

Zacz─Öty przez hypothermi « 1 2 » Na ka┼╝dy temat