Autor Wątek: Mój problem nie tylko z fobia związany..  (Przeczytany 5341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
Mój problem nie tylko z fobia związany..
« dnia: Lipiec 18, 2014, 16:48:51 »
Nie mam siły się rozpisywały na nowo,wołajcie ten link i to wszystko napisałem ja http://zapytaj.onet.pl/Category/027,004/2,27563561,Jak_wyjsc_z_tego_dolkaProsze_przeczytajcie_calosc.html  <chlip>
Stwierdziłem niedawno,że mam fobie,napiszcie co o tym wszystkim uważacie.Chcę z tego po prostu wyjść i nie wiem ci robic. :> <ei29nuda>
PS:PRZECZYTAJCIE TEZ KOMENTARZE <old>

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Mam smoka i nie zawaham się go użyć
Odp: Mój problem nie tylko z fobia związany..
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:11:51 »

Dlaczego rodzicom lub u psychiatry nie przyznajesz się do tego,ze jesteś gnębiony w szkole ? Przecież, to nie żaden wstyd być samemu przeciwko wszystkim i próbować coś z tym zrobić .
  To nie twoja wina, że czepił się ciebie jakiś szajbus i nie daje tobie spokoju. Sam sobie nie dasz rady, ale przy pomocy rodziców już tak.

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2014, 13:26:09 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 23:57:52 wysłana przez hypothermi »

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2014, 13:37:41 »
To wszystko wina państwowej edukacji, kiedy pod przymusem nadludzie (Ty) muszą dzielić wspólne powietrze z podludźmi. I chodzić razem do samej klasy. >:D
to jest wina tego jak zorganizowany jest świat i miedzy innymi błędnego założenia, że wszyscy jestesmy równi... :/
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2014, 14:30:22 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 23:57:37 wysłana przez hypothermi »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2014, 17:39:30 »
to jest wina tego jak zorganizowany jest świat i miedzy innymi błędnego założenia, że wszyscy jestesmy równi
Jedni są silniejsi, a inni są słabsi. Jeżeli ten silniejszy wykorzystuje swoją pozycje, to ten słabszy musi wykorzystać inne mechanizmy.
Za naszych czasów nikt się nie przejmował przemocą w szkole, a teraz jest zupełnie inaczej.

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2014, 18:13:46 »

Dlaczego rodzicom lub u psychiatry nie przyznajesz się do tego,ze jesteś gnębiony w szkole ? Przecież, to nie żaden wstyd być samemu przeciwko wszystkim i próbować coś z tym zrobić .
  To nie twoja wina, że czepił się ciebie jakiś szajbus i nie daje tobie spokoju. Sam sobie nie dasz rady, ale przy pomocy rodziców już tak.

Odp.:
 Nie jestem w stanie.. Się przyznać,niestety <chlip>

Dalej masz problemy w szkole? Czy już oprawca zniknął? Namów tego kolegę i przenieś się z nim do innej szkoły, najlepiej gdzieś w innej wiosce. Jeśli rodzicie dadzą Ci na dojazdy to chyba byłoby lepiej. Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz i czy to możliwe, ale uwolnienie się od tego opracy byłoby najlepsze.

Druga sprawa, to nie myślałeś, żeby pozwać tego gościa do sądu za znęcanie się nad Tobą? Może byś coś wskurwał? Porozmawiaj z psychologiem albo z rodzicami, może by się tym zajęli.

Chcesz być informatykiem. Pocieszę Cię, że wykształcenie w tym zawodzie nie jest szczególnie ważne. Tylko musisz się uczy konkretów. Wejdź na stronę eduweb i zainwestuj w kursy z tematyki webdeveloperingu. W dużych miastach praca na takim stanowisku jest łatwo dostępna, a i zarobki są wysokie. Żadne wykształćenie nie jest Ci do tego szczególnie potrzebne. No tylko do tego potrzeba pracy.

Te psychotropy to co? Benzodiazepiny? Może spróbuj SSRI?

PS: A mnie denerwują takie historie, gdy słyszę, że jakiś podczłowiek znęca się nad kimś. To wszystko wina państwowej edukacji, kiedy pod przymusem nadludzie (Ty) muszą dzielić wspólne powietrze z podludźmi. I chodzić razem do samej klasy. >:D
Nie chodzi o tego oprawce tylko,od niego się zaczęło wszystko..Moja depresja,potem lęki,a teraz jest już tragedia.:'( Najgorsze,że rodzice mnie już zapisali do szkoły,w której wszyscy się znają,ja nikogo nie znam,ale oni wiedzą o mnie tyle,że mają kontakt z tamtymi "kolegami".Bo to miasto obok,każdy sie zna..

Najgorsze,że mnie już tu do szkoły nowej zapisali,gdzie też będzie to samo,ja to wiem..Zastanawiam się tylko nad nauczaniem indywidualnym,ale nie wiem czy przy fobbi społecznej to możliwe,zresztą nie mam stwierdzonej,bo nawet psychiatrze tego nie powiedziałem..

W ogóle to Ci "lekarze"powinni sami się rozpoznawać na chorobach,teraz się nie dziwię czemu są nawroty..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 18:19:04 wysłana przez Olaf »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2014, 18:40:44 »
W ogóle to Ci "lekarze"powinni sami się rozpoznawać na chorobach,teraz się nie dziwię czemu są nawroty.
Lekarze nie są w stanie tobie pomóc, bo nie znają przyczyny. Może porozmawiaj z rodzicami o szkole z internatem w mieście oddalonym od twojego o min 100 km.
Cały czas uważam, ze powinienes rodzicom powiedzieć, że jestes gnębiony

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2014, 18:42:25 »
Nie jestem w stanie im powiedzieć,ech,też za dużo przeżyli <chlip>
Mój tata prawie sam w nerwice wpadł gdy się dowiedział,że chciałem popełnić samobójstwo..
Martwię się o nich..

Dlaczego nie mówię nic lekarzom i im nie ufam?Bo się nie znają w większości,jak im nie powie ktoś o co chodzi to Cię nie wyleczą,a nawet jak powiesz to czasem Cię doprowadzą do gorszego stanu czasami nawet(tak jak w moim przypadku),ale tak nie jest tylko z leczeniem psychiatrycznym..Mój wujek ma uszkodzone geny i też go zniszczyli,że prawie rośliną jest,był zdrowy tylko miał 1 wadę,dali mu jakieś leki i teraz praktycznie krótsza lista do mówienia będzie to na co on nie jest chory..

A w międzyczasie chodzę do "Pana Psychologa" podobno najlepszego w okolicy,który rozmawia ze mną o wynikach meczach na mundialu(teraz pewnie zmieni wersje,bo się skończyły)..I za to kroi grubą kasę..

Nie dziwię się czemu teraz coraz więcej ludzi ma problemy.......
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 18:46:52 wysłana przez Olaf »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2014, 18:57:13 »
Nie jestem w stanie im powiedzieć,ech,też za dużo przeżyli <chlip>
Mój tata prawie sam w nerwice wpadł gdy się dowiedział,że chciałem popełnić samobójstwo..
Błędnie rozumujesz, bo gdybyś im zdradził prawdziwy powód próby samobójczej, zwyczajnie twoim rodzicom, tak zwyczajnie  po  ludzku ulżyłoby, bo można byłoby wyeliminować przyczyny, tego co się z toba teraz dzieje.

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2014, 19:03:40 »
Tylko,że ja ich okłamałem..
Zwalilem winę na dziadków,z którymi owszem były problemy,ale ostatnio miałem spokój.Wtedy dopiero wyjdę na wariata. A o rodziców boję się jak takie "drastyczne" rzeczy przyjmą do siebie,bo co chwile coś wyskakuje. Kiedyś nazwałem to tak "Długa cisza,krótka głośna burza i znowu długa cisza itd.)..
Nie wiem co robić..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 19:05:13 wysłana przez Olaf »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 25, 2014, 19:12:26 »
Powiedzieć w końcu prawdę.
 W pierwszej kolejności przeprosić dziadków oraz przeprosić rodziców, a potem powiedzieć prawde o tym co dzieje się rzeczywiście. Rodzice zadowoleni nie będą, ale zobaczysz, że z perspektywy czasu nie będziesz żałował tego kroku

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2014, 14:25:29 »
Dziadków nie ma za co przepraszać,oni naprawdę mają coś z głową,lekarze podejrzewają że babcia ma schizofrenię,a dziadek nie ma rozumu i zdania własnego.Jedyn co źle zrobiłem to za dużo gadałem o nich i nazmyslalem trochę.Chciałbym to powiedziec rodZicom o mojej fobii,ale czytałem że nie kady to zrozumie,może być gorzej alevtez lepiej.Moi rodzice też mieli podobne przeżycia,ale dokonać nie rozumieją mojego problemu.Weź się w gadać,nie myślą że nadal coś masz tzn. Depresję,nie wymuszają choroby.Tak mówi mówi mama.Chociaż sama czasami przejrzyste na rzeczywistość i widzi że znowu mam jakieś problemy,tak było np. Wwvzorqj gdy bałem się wyjść z auta i pójść z nimi do piekarni..Tata żebym więcej tego nie robił jakby depresja była moja wina.Chociaż jemu chyba chodzi o próbę...
Więc nie iem czy im powiedziec i jak.
PS:Możliwe błędy dlatego że pisze z telefonu

Offline Olaf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2014, 19:13:25 »
Już nie wiem co robić..
Czasem nachodzą mnie myśli takie jak ta,żeby mnie zamknęli gdzieś w samotnej celi..Albo coś w tym stylu..
I jedyne co mnie powstrzymuje przed tym,żeby to komuś powiedzieć to to,żeby nie niszczyć swojego potencjału..

Mam dosyć tego...... <chlip> <chlip> <chlip> <chlip> <chlip>

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2014, 19:21:29 »
Dziadków nie ma za co przepraszać,oni naprawdę mają coś z głową,
Twoim dziadkom należy się szacunek, bo sa osobami starszymi i duzo bardziej doświadczonymi niż ty.  Jezeli nie masz szacunku do osób starszych, to nie masz tego szacunku do siebie.
D

babcia ma schizofrenię,a dziadek nie ma rozumu i zdania własnego.
Tym bardziej nalezy się im szacunek i przeprosiny z twojej strony.

Chciałbym to powiedziec rodZicom o mojej fobii
Ty rodzicom nie masz powiedzieć o fobii, tylko masz powiedzieć o tym,że jesteś gnębiony przez kolegów, bo to jest twój główny problem . Oczywiście musisz powiedzieć,ze dziadkowie, nie są powodem próby samobójczej
  Fobie sam sobie wymyśliłeś, żeby usprawiedliwić się przed całym światem, a to tak nie działa.
 Samobójstwo, to ucieczka i tchórzostwo, a więc okaż się facetem, przeproś wszystkich w koło i pozwól na to,aby rodzice tobie pomogli. rodzice oraz psychiatrzy będa mogli tobie pomóc tylko wtedy, gdy powiesz prawdę .