Autor Wątek: Jakbym mogła sobie z tym poradzić  (Przeczytany 550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marianowate

• Nowy użytkownik
  • *
Jakbym mogła sobie z tym poradzić
« dnia: Maj 17, 2015, 00:46:30 »
 Od dziecka byłam strachliwa. Bałam się większości rzeczy, zwierząt i ludzi, ale mam fobię która mi przeszkadza w życiu i jej NIENAWIDZĘ.  Mianowice jest to fobia przed balonami. Mama, zawsze to bagatelizowała i uważała, że mi to przejdzie, aczkolwiek przez to, że unikałam balonów w SP, gimnazjum i teraz w technikum stało się już nie do wytrzymania. Nie boję się kiedy balon pęknie, ale bo się BO JEST. Uważam, że to jest kretyńskie i całkowicie niezrozumiała przypadłość. Najbardziej przeraża mnie to kiedy go ktoś pompuje przy mnie i boje się ich dotykać, stać blisko. Proszę spróbujcie mi coś doradzić. Nie byłam w stanie się nikomu przyznać do mojej fobii i chciałabym w końcu poczuć sie bezpiecznie i bać się tego, że jak zostanę zaproszona na imprezę balony będą i ktoś z nimi do mnie podejdzie.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Mam smoka i nie zawaham się go użyć
Odp: Jakbym mogła sobie z tym poradzić
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2015, 12:46:35 »
Napisałaś, że z natury jesteś lękliwa, ale balonów boisz się najbardziej, a więc  może wiąże się z nimi jakieś traumatyczne przeżycie dzieciństwa ?
Z jeszcze innej strony balon może mieć znaczenie czysto metaforyczne i może być czymś, co kojarzy się tobie z sytuacją, która  jest dla ciebie  podobnie przerażająca. Z czym może kojarzyć się balon ? , np. z ciążą, z otyłością.
  Przydałaby się tobie dobra psychoterapia, dzięki której będziesz mogła poznać realną przyczynę swoich lęków.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Jakbym mogła sobie z tym poradzić
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2015, 13:03:21 »
dobrze ze administracja szybko zareagowala i usunela wczesniejszy wpis... :/
wracając do tematu powinnaś kupić paczke balonów i w zaciszu domowym oswajac sie z nimi, nawet na stałe miec kilka w pokoju, wtedy zobaczysz ze nie sa takie groźne  :) Co do innych lęków to piszesz ze tylko balonofobia Ci przeszkadza, ale moize warto poszperac w przeszlosci i znaleźć przyczyne lekow...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?