Autor Wątek: amaksofobia  (Przeczytany 648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sahra

• Nowy użytkownik
  • *
amaksofobia
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 19:01:55 »
Witam wszystkich zgromadzonych
Jestem tu nowa mam na imie Sahra
 Moim najwiekszym przekenstwem jest strach przed prowadzeniem samochodu, ale tylko na autostradach, Do niedawna nawet nie wiedzialam ze to jest fobia, myslalam ze to ja jestem jakas nienormalna, to juz trwa jakies 10 lat, Kiedys uwielbialam jezdzic, sprawialo mi to przyjemnosc, ale  kiedy robilam kurs nikt  mnie nie uczyl poruszania po autostradach(1993). Nigdy mi to nie bylo potrzebne i nawet nie zastanawialam sie nad tym. Dzis miszkam w wielkim miescie w niemczech, kiedy pierwszy raz wjechalam  na autostrade, dostalam jakiegos ataku, nie moglam oddychac, serc malo mi nie wyskoczylo, Zjechalam pierwszym zjazdem , nie probowalam nawet tego powtorzyc do czasu a sytuacja zmusila mnie do przejechania kilka kilometrow , znowu bylo to samo.10  lat nie robilam z tym nic, zyjac w nieswiadomosci ze mozna to wyleczyc, Moze ktos cos doradzi, tylko prosze bez terapi, nie rozumie dobrze niemieckiego wiec nic to nie da
 pozdrawiam Sahra :o

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
Odp: amaksofobia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2015, 21:58:40 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2015, 22:07:00 »
Witaj na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2015, 22:36:10 »
hej :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Mam smoka i nie zawaham się go użyć
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2015, 23:15:16 »
Moze ktos cos doradzi, tylko prosze bez terapi, nie rozumie dobrze niemieckiego wiec nic to nie da
Nic z tym nie rób. Nie wiem jak jest w Niemczech, ale w Polsce autostrady  można zwyczajnie ominąć, a więc może spróbuj jakoś je objechać.  Za kierownicą trzeba czuć się pewnie, a na autostradzie to już w ogóle, gdzie prawie każdy porusza się z prędkością min. 140 km/h. Brakuje tobie pewności, wpadasz w panikę, to na autostrady nie wjeżdżaj, to jest najskuteczniejsze lekarstwo.  J

Offline KeepTheFaith

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2015, 23:21:01 »
Witaj na forum. Według mnie jazda samochodem równa się fobia społeczna, w końcu tu też jest kontakt z ludźmi tyle że na ulicy...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 20:49:33 wysłana przez KeepTheFaith »