Autor Wątek: Co Wam sprawia największą trudność?  (Przeczytany 17702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Co Wam sprawia największą trudność?
« dnia: Sierpień 29, 2009, 10:42:56 »
Jak w temacie ;)
W czym Wasza fobia wam najbardziej utrudnia życie? ::)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Odp: Co Wam sprawia największą trudność?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:44:51 »
Dobre pytanie nika ???
W czym mi sprawia trudność fobia społeczna...W wielu sprawach, ale postaram się to uogólnić w jednym zdaniu. "W dążeniu do swoich celów..."

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 20:27:12 »
W spełnianiu marzeń i byciu sobą :(
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:11:47 »
W załatwianiu różnych spraw urzędowych i kontaktach z ludźmi w realu.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Pan_S

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:51:27 »
Mnie najbardziej przeszkadza w dwóch dziedzinach:

1) w kontaktach z kobietami: ogromnie boję się okazać im zainteresowanie inne niż koleżeńskie

2) w byciu asertywnym, obronie własnych interesów, w wyrażaniu gniewu wobec innych ludzi

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:34:14 »
No z tą asertywnością to wiadomo :(
Ale najtrudniejsze jest przebywanie wśród większej grupy ludzi/ kontakt z obcymi osobami tj. swobodne zachowywanie się w takich sytuacjach. To jest powodem nieumiejętnego nawiązywania, ale przede wszystkim podtrzymywania kontaktów, które często chciałoby się utrzymać, a one przez to zanikają...

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2009, 19:51:58 »

1) w kontaktach z kobietami: ogromnie boję się okazać im zainteresowanie inne niż koleżeńskie
Ja też :)  Po alkoholu jestem trochę bardziej śmiały i nieraz ręka moja powędruje jakby sama do ...   ;D
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Pan_S

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:27:42 »
Samek, a udało Ci się zawrzeć jakąś bliższą znajomość będać pod wpływem alkoholu? Czy raczej Twoje "zaloty" były odrzucane? 

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2009, 12:44:49 »
Cóż. Mam ogólną fobię społeczną w stopniu takim no... średnim. Niestety mam też nasilone specyficzne lęki społeczne. Zdecydowanie najsilniej moja fobia dokucza mi w grupie, szczególnie jeżeli jest to grupa rówieśników i jest to grupa, w której muszę być aktywnym uczestnikiem, jej częścią składową.

Największym problemem jest uczestniczenie w zajęciach na studiach. Jest to nieporównywalnie większy problem niż spotkania towarzyskie, nawet te wśród nieznajomych. Zawdzięczam to głównie swoim nauczycielom oraz rówieśnikom, którzy moje "dziwne zachowania" zawsze napiętnowali. Byłem wyśmiewany przez rówieśników i karany przez nauczycieli. Uogólniając - zawsze w klasie byłem tym najgorszym. Dlatego też jak mam iść na wykład, na którym jest np. 200 osób i pomyśle sobie podświadomie, że w końcu "wyjdzie na jaw jaki jestem" i 200 osób mnie wyśmieje a wykładowca mnie jeszcze za to skarci, to po prostu czasem nie daje rady. Wykłady to jeszcze nic, bo na nich nie pytają, a poza tym - można z nich w miarę swobodnie wyjść, ale na ćwiczenia nie poszedłem nigdy. Raz pamiętam wypiłem pół litra wódki i nawet nie wyszedłem z domu. Te lęki są tak potężne, że chyba żadna ilość alkoholu lub/i benzo nie skłoniłaby mnie do pójścia na takie ćwiczenia. Tymczasem na spotkaniu towarzyskim po pół litra wódki byłbym już bardzo swobodny, mógłbym podrywać, opowiadać historie, zachowywać się po prostu normalnie. Tak więc widać, że te moje lęki są rozłożone bardzo nierówno, ale o tym założę już osobny temat. ;)

Offline Joasia

• Kreatywna
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2009, 19:06:00 »
Rozumiem Cię Lon...:(

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:50:43 »
Największą trudność sprawia mi rozmowa z 2 człowiekiem.

frotka

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:54:10 »
Mi największą trudność również sprawia rozmowa z drugim człowiekiem, ale tylko takim, którego ledwo co znam lub nie znam w ogóle. Ostatnio mam z tym coraz większy problem :( :(

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2009, 11:55:12 »
Samek, a udało Ci się zawrzeć jakąś bliższą znajomość będać pod wpływem alkoholu? Czy raczej Twoje "zaloty" były odrzucane?
Przepraszam, że tak późno odpisuje na ten post ale dopiero teraz zuważyłem pytanie do mnie ::)
Udało mi się zawrzeć bliższą znajomość , gdy byłem pod wpływem alkoholu ale zwykle kobiety odrzucają takie zaloty podpitego osobnika. Zresztą jest to wbrew moim zasadom postępowania i uważam, że trzeba mieć odwagę zapoznać się z kobietą, nie stosując żadnych odurzających srodków, a ona na pewno to kiedyś doceni :)

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:50:22 »
Ogólnie przebywanie w dużej grupie na studiach, rozmowa z nieznajomymi, załatwianie spraw urzędowych, a teraz nawet zakupy czy inne proste czynności, wykonywanie jakiejś czynności, kiedy ktoś na mnie patrzy, rozmowa z wykładowcą, odmawianie. W grupie kilku zaufanych znajomych jednak potrafię się odnaleźć, robiliśmy razem dziwne rzeczy, na zrobienie których nie miałabym nigdy odwagi sama lub z innymi ludźmi

Offline Joasia

• Kreatywna
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:59:12 »
Branie udziału w ćwiczeniach na studiach (już przeżywam, bo w niedzielę się zaczną), na wykładach też towarzyszy mi lęk społeczny (a najbardziej jak wchodzę na salę a inni już siedzą, albo jak zechce mi się do toalety....męczę się i nie wychodzę, no chyba że wykład jest taki "luźny", głośny, że nikt nie zauważy, że wychodzę). Co jeszcze...na pewno rozmowa z rodzicami mojego chłopaka, z moimi rodzicami (boję się cokolwiek im powiedzieć, bo czuję się tak, że cokolwiek zrobiłam było wbrew nim i mogą mnie za to znienawidzić i obgadać za plecami), rozmowa z moją przyjaciółką, rozmowa ze współpracownikami, załatwianie spraw urzędowych (jestem przekonana o swojej tępocie co do tych spraw i że to nie dla mnie).POMOCY :(