Autor Wątek: Witam :)  (Przeczytany 438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lubie_placki

• Nowy użytkownik
  • *
Witam :)
« dnia: Luty 02, 2016, 11:19:41 »
Cześć.
Od jakiegoś czasu zaglądam na to forum, nie wiem może od jakichś 2 lat, ale dopiero teraz postanowiłem coś tu napisać o sobie. Podobnie jak większość z was cierpię na fobie społeczną. O chorobie jaką jest fobia społeczna dowiedziałem się przypadkiem kilka lat temu.
Kiedy dopadła mnie fobia społeczna ?
Chyba w dniu narodzin... Odkąd pamiętam zawsze byłem jakiś "inny" w porównaniu ze swoimi rówieśnikami. Nie wydaje mi się żeby jakieś zdarzenie z dzieciństwa czy ze szkoły mogły spowodować fs, co najwyżej ją nasilić. W szkole miałem niby jakichś kolegów ale zawsze stałem gdzieś z boku i nic się nie odzywałem. Przez nauczycieli byłem uznawany za nieśmiałego, grzecznego chłopaka który nigdy nie sprawiał żadnych kłopotów. Krótko mówiąc im byłem na wyższym szczeblu edukacji tym było coraz gorzej, a na studiach to już w ogóle nie było do kogo się odezwać. Jeśli już ktoś zadaje mi pytanie to zazwyczaj na temat szkoły, jak coś tam zrobiłem na zajęcia itp. Na początku jak jeszcze nikt mnie nie znał to pytali się skąd jestem, co tam słychać a ja z trudem coś wydukałem że wszystko OK i na tym zazwyczaj rozmowa się kończyła.
Często tak mam że jeśli ktoś do mnie coś mówi i nawiązuje kontakt wzrokowy to nagle jakby uszy mi się zatykały i nie słyszę co ta osoba mówi, nie wiem gdzie podziać swój wzrok, trzęsę się jak galareta. Trudno opisać ten stan słowami.
Teraz już wszyscy wiedzą że jestem jakiś pojebany i raczej każdy omija mnie szerokim łukiem. Bardzo trudno nawiązać mi z kimś kontakt o dziewczynach nie wspominając.
Nigdy nie korzystałem z pomocy żadnych lekarzy i nie biorę żadnych leków bo nie chce. O FS nie mówiłem swoim bliskim i nie zamierzam.
Oczywiście zależy mi na tym żeby to dziadostwo pokonać, mam zamiar przeprowadzić głodówkę leczniczą podobno niektórym pomogła ale niestety ze względu pogorszonego stanu zdrowia muszę odłożyć swoje plany. 
No to tyle na początek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Odp: Witam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2016, 11:21:06 »
Witaj na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline mustang

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: lubuskie
  • walczę...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2016, 19:17:00 »
Cześć :)

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Mam smoka i nie zawaham się go użyć
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2016, 21:35:59 »
Oczywiście zależy mi na tym żeby to dziadostwo pokonać, mam zamiar przeprowadzić głodówkę leczniczą podobno niektórym pomogła ale niestety ze względu pogorszonego stanu zdrowia muszę odłożyć swoje plany. 
Zabobony jakieś. Serio uważasz, że głodówka sprawi, że nagle staniesz się śmiały do ludzi, a tym bardziej do kobiet ?
Nie ma innego wyjścia i trzeba iść do specjalisty. Niech Ciebie zdiagnozuje,  bo te objawy mogą świadczyć o różnych chorobach.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2016, 21:47:35 »
a mnie wzięło na placki ziemniaczane... :/
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline lubie_placki

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2016, 21:57:17 »
Zabobony jakieś. Serio uważasz, że głodówka sprawi, że nagle staniesz się śmiały do ludzi, a tym bardziej do kobiet ?
Nie ma innego wyjścia i trzeba iść do specjalisty. Niech Ciebie zdiagnozuje,  bo te objawy mogą świadczyć o różnych chorobach.

Myślę, że warto spróbować co mi szkodzi ? Raz już to robiłem ale chyba za krótko.
O różnych chorobach ?

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2016, 22:02:24 »
tez bym nie szukal rozwiazania w glodówce...jeśli problemy wiaza sie z kontaktami z ludźmi to psychika jest problemem a nie za duzo kotletów...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline lubie_placki

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2016, 22:10:04 »
tez bym nie szukal rozwiazania w glodówce...jeśli problemy wiaza sie z kontaktami z ludźmi to psychika jest problemem a nie za duzo kotletów...

No właśnie o psychikę chodzi. Podczas głodówki właśnie można spojrzeć z innej perspektywy na swoje życie, otoczenie.

Głodówka nie robi się po to żeby zgubić kilka kilo, bo ona i tak spowoduje efekt jojo po powrocie do jedzenia. Jak ktoś ma zamiar się odchudzać to lepiej jeść regularnie ale mało. To tak poza tematem.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2016, 22:13:50 »
ja jestem zwolennikiem nie odmawiania sobie...zarcie jako przyjemnosc zycia po odtawieniu jest kolejnym powodem zlego samopoczucia... :))

Offline lubie_placki

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2016, 22:26:50 »
ja jestem zwolennikiem nie odmawiania sobie...zarcie jako przyjemnosc zycia po odtawieniu jest kolejnym powodem zlego samopoczucia... :))

ha  :)

Obecnie też sobie nie odmawiam  :) , biorę leki na inną chorobę i głodówka raczej jest nie wskazana.

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2016, 00:31:02 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall