Autor Wątek: nie wiem czy to "fobia"  (Przeczytany 2650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luiza

• Nowy użytkownik
  • *
nie wiem czy to "fobia"
« dnia: Październik 13, 2010, 17:25:53 »
chciałam zapytać kogoś kto sie na tym zna hmm.. czy to jakaś fobia własnie (o ile istnieje cos takiego jak fobia czy poprostu to lęk, którego skutkiem jest cos co się zdarzylo w przeszlosci?) tak czy siak.. straszne zawsze mialam parcie na scene.. i gdy miałam 8 lat, gralam na pianinie na scenie przed ok 200-300 ludzmi, wszystkie utwory znalam perfekt, ale gdy tylko weszłam na scenę, serce zaczęlo mi strasznie bić, w glowie pustka, może trema, nie wiem, ale to bylo tak silne, wszystko mechanicznie, czarno przed oczami,tak strasznie sie balam,nie wiadomo przed czym, patrze na ludzi, mysle boze ja nie moge, ręce sie trzesą,  z tego wszystkiego mylilam nuty, dzwięki.
druga taka sytuacja gdy miałam 13 lat, poszlam na konkurs recytatorski, w chwili wychodzenia na scene paniczny lęk, zapomnialam wszystko, rozplakalam sie po paru wersach i zbiegłam ze sceny. od tamtego czasu nigdy nie próbowalam wiecej wyjsc na scene ze strachu, .
gdy stoję przed wielką górą przestaję oddychac,nie mogę zlapac oddechu, strach, chce mi sie plakac, mysle tylko o tym aby byc w domu, gdziekolwiek byle nie tu, tak samo gdy stoje przed wysokim i potęznym budynkiem czuje tak paniczny lęk, jakby budynek mial sie za chwile na mnie zwalic.
gdy stoję na moscie, czuje i patrzę na wode, podobnie, slabiej niz poprzednie sytuacje, ale jednak. mam ochote do niej wskoczyc, uciec, sama nie wiem.
ostatnia sytuacja, to gdy latam samolotem, a latam dosc często ze względu na prace, caly czas sie trzęse, placzę i panicznie sie boję, tez nie wiem czego.
dlaczego tak sie dzieje? zazwyczaj jestem niesamowicie dzilna i radzę sobie w najgorszych sytuacjach.

Offline Lon

• V.I.P
Odp: nie wiem czy to "fobia"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2010, 17:44:29 »
Szeroko pojęta nerwica lękowa, Moja Droga ;)

Jak często zdarzają Ci się tego typu lęki? Raz na jakiś czas czy codziennie?

Offline luiza

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2010, 18:15:15 »
haha, brzmi powaznie.. ;) czyli mam przechlapane? raz za czas, nie tak często znowu  latam samolotem, ide w góry czy przechadzam sie po moscie (wole auto). na scene nie wchodze! jak sie zdarzy to jw

chwila

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2010, 18:23:06 »
hm albo może jakieś ataki paniki to są ? ;>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2010, 18:42:23 »
No to nie masz tak źle. Większość osób tutaj ma fobię społeczną, czyli odczuwają lęk bardzo często w fundamentalnych życiowych obszarach.

Jeżeli tego typu lęki odczuwasz rzadko, to możesz albo to olać albo - jeżeli widzisz taką potrzebę - zdobyć jakieś leki. Antydepresantów raczej bym w takiej sytuacji nie polecał, bo po co to żreć jak lęki występują rzadko. Możesz zaopatrzyć się natomiast w doraźne uspokajacze, czyli benzodiazepiny, któe dość skutecznie wytłumiają lęki np. przed podróżą samolotem. Jedyne o czym musisz pamiętać, to by ich nie nadużywać, bo stosowane regularnie uzależniają.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:35:19 »
Czemu jeLonek strzelasz od razu z grubej rury? <oooch>
Czy uważasz, że na przykład w takich sytuacjach nie są lepsze leki ziołowe, dostępne bez recepty, a które tez uspokajają?
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:40:34 »
A co ja będę ludziom kit wciskał...

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:42:40 »
<hm> Skoro tak uważasz ;D
Ja bym jednak zaproponowała najpierw coś ziołowego. Wiesz, takie placebo :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.