Autor Wątek: witam wszystkich  (Przeczytany 2545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martin88

• Nowy użytkownik
  • *
witam wszystkich
« dnia: Grudzień 08, 2010, 19:38:44 »
Witam wszystkich serdecznie na forum :)
zastanawiałem się co by napisać i jedynie na co wpadłem to napisanie z jakimi problemami się zmagam.
największy problem jak dotąd sprawia mi depresja. Objawy depresji męczą mnie od kilku dobrych lat, a stany depresyjne i ich nasilenie zwiększa się niestety... wyjechałem z domu rodzinnego, aby spróbować wszystko naprawić i zacząć od nowa, ale niestety i tym razem popełniłem błąd... niestety wracam do domu rodzinnego, co nie napawa mnie radością, ponieważ czuję, że źle się to dla mnie skończy...
Łączy się to z tym, że mam fobię społeczną, trudno jest mi zaklimatyzować się w nowym miejscu, a praca z ludźmi napawa mnie lękiem, jakiś czas temu spotkała mnie dość przykre zdarzenie i od tamtej pory zacząłem unikać patrzenia w obcych ludzi na mieście, po zmroku bardzo boję się wyjść, a do załatwienia jakiejkolwiek sprawy w miejscu publicznym muszę się przygotować psychicznie, przez co załatwiam wszystko z opóźnieniem...
Oprócz tego mam małe fobie... pająki, ciemność i wysokość, oraz głęboka woda
Ale na co dzień staram się wskrzeszać siły na cały dzień i sprostać jego trudom, staram się też nie zaniedbywać spraw codziennych i staram sie pozytywnie na wszystko patrzeć mimo wszystko

Pozdrawiam serdecznie :) i mam nadzieję, że nie zanudziłem

Offline nika

• V.I.P
Odp: witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:43:05 »
Witaj serdecznie ;)

Nie zanudziłeś, spoko - my tu wszyscy tak nudzimy ;)
Zapraszam do pisania postów :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Juka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:46:32 »
czesc:)
A jesli wolno spytac, to dokad wyjechales? I jaki blad popelniles?
Powiesz cos wiecej?

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:49:40 »
Cze ;)

Offline Martin88

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:03:09 »
Wyjechałem z małego miasta gdzie miałem prace i wszystko jakoś mi się układało... za namową koleżanki, przeprowadziłem się do Poznania (miała ze mną się przeprowadzić, ale zmieniła plany, a ja już nie chciałem)... Przed podróżą przygotowywałem się, że będzie ciężko mi zacząć nowe życie, ale niestety jestem osobą bardzo cichą, spokojną, nie mówię tego co myślę, tylko wszystko tłumię w sobie... tak więc po trzech miesiącach straciłem prawie wszystkie oszczędności i nie mam pracy, w dwóch miejscach w jakich się dostałem na okres próbny nie przyjęli mnie (małe gastronomie - pizzeria i kawiarnia)... z jednej strony jest mi bardzo źle z tego powodu, a z drugiej cieszę się, ponieważ w tamtych miejscach odczuwałem ogromny lęk przed ludźmi... Tak więc zmuszony jestem powrócić do domu, co dla mnie będzie bardzo trudne, bo ciężko mi będzie znieść komentarze ze strony mojej rodziny i moich współpracowników byłych i być może przyszłych...

Offline Martin88

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:10:54 »
Powinienem dodać fakt, że z depresją walczę od kilku lat... mam za sobą już kilka aktów samookaleczenia się... wszystko się uaktywniło od momentu jak w klasie gimnazjalnej kilka osób znęcało się nade mną psychicznie, fizycznie rzadko... przez ten okres jakoś przeszedłem... potem dopiero w liceum jak sytuacja się znacznie poprawiła, nie wiem jak to wyjaśnić, ale coś we mnie pękło i zacząłem mieć strasznego doła i wtedy też pierwszy raz się pociąłem... lekko, ale kilka lat później poprawiłem i mam na ramieniu kilka bardzo widocznych blizn... i tak własnie od tamtej pory cały czas mam wahania nastrojów... i częste napady depresji

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:32:37 »
Smutna historia :(
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:48:17 »
Witaj na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline leniwy kocur

• arcyaspołeczny indywidualista
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wielkopolska
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:49:36 »
Cześć :)
- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"

Jacksons

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:07:47 »
cdsc
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 00:11:46 wysłana przez Jacksons »

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:14:04 »
hej

Offline Martin88

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:22:08 »
O mojej depresji i skłonnościach do samookaleczania się wie może tylko kilka osób, przy czym tylko dwie osoby wiedzą, że mam z tym problem i to dość poważny... a po pomoc do psychoterapeuty... jeszcze nie załatwiałem, ale z każdym dniem upewniam się, że jednak potrzebuję takową pomoc i poważnie rozważam możliwość poszukania wykwalifikowanej pomocy

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:54:39 »
Witaj :)

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2010, 23:57:53 »

Witaj :) Przede wszystkim kurde walcz! A jak cos Cie wkur...wia to mow smialo. Bo inaczej -  <rozga>
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2010, 01:50:51 »
Witaj serdecznie :) Miło, że piszesz :)
Powodzenia Ci życzę, więcej wiary w siebie i we własne możliwości :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall