Autor Wątek: nieśmiałość czy nuda?  (Przeczytany 8935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

• Nowy użytkownik
  • *
nieśmiałość czy nuda?
« dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:19:26 »
Słuchałem dzisiaj pogawędki prowadzonej przez młodych ludzi, tak w moim wieku (wynikało to z treści rozmowy) i zastanawiałem się, co bym wtrącił do rozmowy, gdybym był ich znajomym i siedział przy stoliku razem z nimi? I prawie nic nie przychodziło mi do głowy! Rozumiałem większość tego, co mówili, ale przeważnie nie miałem żadnych własnych doświadczeń w tych dziedzinach, więc nie mógłbym nic wtrącić od siebie, a kiedy nawet mówili o takich sprawach, w których ja również miałem doświadczenie, to wydawało mi się to takie nijakie, denne, że nie czułem potrzeby, żeby o czymś takim w ogóle rozmawiać. Nie rozumiałem, dlaczego oni się uśmiechają, kiedy mówią o takich nudnych rzeczach? Marzyłem o tym, żeby wreszcie ktoś zaczął mówić coś ciekawego, np. że przed jego domem biegał goły wariat z siekierą - ale nic z tego. I takie odczucia mam zawsze, kiedy słucham cudzych rozmów albo sam próbuję z kimś rozmawiać. Nie wiem, czy to jest nieśmiałość towarzyska i gdybym był bardziej śmiały, to takie nudne rozmowy też by mnie ciekawiły?

Offline Lon

• V.I.P
Odp: nieśmiałość czy nuda?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2011, 17:30:41 »
Lęk powoduje, że myślisz o rzeczach zbyt poważnych, przewartościowujesz istotę rozmowy, która w gruncie rzeczy służy przede wszystkim zabiciu czasu i jest banalna.

Offline krytyk

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2011, 18:09:58 »
Ale kiedy słuchałem z boku cudzej rozmowy, to przecież nie czułem żadnego lęku, bo sam nie byłem w tej sytuacji towarzyskiej. Więc nie można powiedzieć, że to lęk wypaczył moją ocenę rozmowy.

Offline odludka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2011, 16:57:04 »
mam to samo co Ty:(
"...człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości..."

Offline Keret

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 22:30:32 »
ja mam często tak, że jak jest cisza, to znaczy, że pewnie jestem nudna, więc staram się mówić o czymkolwiek, no a zwykle to były tematy na temat zajęć, testów itd.
może dlatego zwykle jestem określana jako kujonka ;p

Offline komandos

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 05:04:33 »
mam tak samo.i rzadko się uśmiecham.

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2013, 06:38:02 »
to znajdzcie sobie ciekawszych znajomych
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline komandos

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:55:27 »
nie potrzebuję znajomych. ludzie zamiast bać się samotności to powinni bać się ludzi. człowiek jest podłą kreaturą i wyrządza najwięcej zła.. a mi jedna koleżanka wystarczy. z nią rozumiem się bez słów.

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2013, 23:57:56 »
aha
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline komandos

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 00:25:39 »
chodziło mi raczej o to, ze mam dosyć specyficzne poczucie humoru. ludzie się cieszą nawet z suchych dowcipów. bo tak wypada. a ja na siłę nie umiem się śmiać. a ciekawszej przyjaciółki nie znajdę i koleżanek ciekawszych tez nie. a znajomych mam. ale to są tylko znajomi. kompletnie ich nie potrzebuję. znajomi którzy się cieszą jak ktoś powie dupa. ha ha bardzo śmieszne.  <ei29nuda>

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2013, 02:03:53 »
Trochę tego nie rozumiem... Warto mieć znajomych i przyjaciół....

Offline ceem

• Nowy użytkownik
  • *
    • Forum dla nieśmiałych
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2013, 20:14:51 »
Słuchaj po prostu jesteś w nieodpowiednim towarzystwie i tyle ;)
Nieśmiali razem ---> www.niesmiali.net.pl

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2013, 20:57:42 »
Nie każdy potrzebuje wielu znajomych, przyjaciół i ciągłych rozmów. Skoro ktoś nie czuję konieczności, aby je to zdobyć - nie widzę problemu. Rozmowa o niczym nie kręci wszystkich, nie ma w niej nic złego i sama często w takich uczestniczę, ale nie każdemu musi się to podobać. Niektórzy nie widzą sensu w otwieraniu paszczy dla samego otwierania i to jest naturalne. Nie musi to być wcale nieśmiałość czy fobia. Jak już się bawić w nazewnictwo to może po prostu introwertyzm. Nic na siłę. Inna sprawa jak ktoś by chciał, a się boi, lub coś innego mu nie pozwala rozmawiać swobodnie z ludźmi. Ale nuda z tematu swoją drogą, bezczynność powoduje, że nie mamy o czym rozmawiać po prostu, zostaje jedynie narzekanie i tematy światopoglądowe.

Offline ghold

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:08:04 »
Ja też nie mam przyjaciół... nie mam nawet z kim porozmawiać o swoich problemach, zawsze ze wszystkim jestem sam...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników!

Offline stefen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2013, 15:03:28 »
Też tak czasem mam - ale słuchając innych, nie znanych mi osób. Jednak chyba mam świadomość tego, że ludzie którzy słuchają mnie i mojego znajomego podczas rozmowy - mogą mieć takie same odczucia więc nie ma czym się przejmować..