Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 1868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline antyfobia

• Nowy użytkownik
  • *
Witam.
« dnia: Maj 01, 2011, 17:31:34 »
Na imię mam Damian i mam 22 lata. Coś w rodzaju fobii miałem od dziecka. Objawy nasiliły się w gimnazjum. Potem było coraz gorzej. W technikum zacząłem chodzić do psychologa, z którym do dzisiaj utrzymuję znajomość, i który odblokował mnie w taki sposób, że potrafiłem odnaleźć się wśród ludzi. Kiedy jeszcze chodziłem do szkoły było dość znośnie, ale po maturze odizolowałem się całkowicie. Myśli samobójcze były na porządku dziennym. Przez półtora roku właściwie wegetowałem. W końcu stwierdziłem, że pora z tym skończyć. Poszedłem do psychiatry, który częściowo pomógł zlikwidować lęki, do takiego poziomu, abym mógł sam sobie z nimi radzić. Doskonaliłem swój umysł i starałem się poznać przyczyny i mechanizm powstawania lęków. Codziennie próbowałem postawić się w sytuacji, która sprawiała mi problem. Bardzo pomagała mi w tym moja praca, gdzie kilka razy na dzień muszę zamienić z ludźmi parę słów. Na początku sprawiało mi to problem, ale bałem się coraz mniej. Przełom nastąpił gdzieś między wrześniem 2010, a styczniem 2011. W tym okresie moje lęki znacznie osłabły. Dzisiaj swój stan określiłbym już nie jako fobia, ale jako silna nieśmiałość. Nadal mam pewne opory w niektórych sytuacjach, ale radzę sobie jak należy. Przez ostatnie parę tygodni właściwie codziennie robię coś, czego jeszcze rok czy 2 lata temu nie zrobiłbym. Nauczyłem się rozmawiać przez telefon, spotykać z ludźmi, chodzić na imprezy, nawet zachowywać się całkiem luźno wśród osób, których nie znam. Choć jeszcze mam dużo do zrobienia, żeby dojść do zadowalającego poziomu, to jednak uczyniłem duży postęp. Myślę, że mam szanse na dobrą przyszłość. Zarejestrowałem się tu, bo nie zapominam o swojej przeszłości i o tym, że niedawno sam potrzebowałem pomocy. Mam trochę doświadczenia w pokonywaniu lęków, więc myślę, że będę pomocny. Na forum na pewno przyda się osoba, która ma pewną część drogi za sobą, i która będzie w stanie pokierować resztą. Jakby co, to jestem do usług  :-).

Offline nika

• V.I.P
Odp: Witam.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2011, 17:35:22 »
Cześć Damian :)

Oczywiście, że się przyda taka osoba <shy>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2011, 17:41:23 »
Witaj  :)

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2011, 17:44:28 »
Witaj Damian. :)
Zero: ex-fobik.

Offline Leśka

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2011, 17:55:05 »
Witaj Damian  <lovely>
Na pewno się tu przydasz i mam nadzieję, że i Ty z nami spędzisz miło czas :*

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2011, 18:19:32 »
Cześć :)

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2011, 18:20:06 »
Również witam oraz gratuluję częściowego sukcesu w walce z FS   <bbig_smile>

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2011, 18:32:19 »
Cześć Damian. :)

Jesteś przykładem na to, że warto pójść do specjalisty, kiedy stany lękowe są naprawdę poważne, bo jak widać lekarz może dużo pomóc, A Ty jeszcze miałeś to szczęście trafić na dobrych lekarzy.
Gratuluje tego co osiągnąłeś, bo zmiany są jak widać spore, co zresztą wymagało od Ciebie sporego wysiłku, żeby takowe zaszły. Samo nie przyszło. Kurcze, zachowywanie się w miarę swobodnie wśród osób, których się nie zna, chodzenie na imprezy.. Tego można pozazdrościć.
Twoje rady będą na pewno pomocne.
Pozdrawiam. :)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2011, 19:24:52 »
Cześć ;)

Kot Schrödingera

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2011, 19:27:46 »
witaj

Offline antyfobia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2011, 19:38:45 »
Jacksons najważniejsze, to poznać swój umysł i nauczyć się go przestawić tak jakby na inny tryb. Tak jak uczysz psa aportować, tak musisz nauczyć swój mózg poprawnego reagowania na lęki. Jak sobie z tym poradzisz, to reszta idzie jak po maśle :-)

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2011, 19:42:32 »
Ja właśnie mam taką fazę, żeby pozbyć się FS hipnozą, jak się da :) O wynikach napiszę po kilku sesjach :)

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2011, 20:36:24 »
Witaj oczywiście każda pomoc się przyda :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline leniwy kocur

• arcyaspołeczny indywidualista
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wielkopolska
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2011, 17:19:18 »
Hej :)
- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"

Offline odludka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2011, 21:37:43 »
witaj:)
"...człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości..."