Autor Wątek: Fobia i alkohol.  (Przeczytany 20653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Fobia i alkohol.
« dnia: Maj 02, 2011, 21:27:07 »
Jak działa na Was alkohol ? Czy pomaga Wam się wyluzować; parę łyków piwa (czy parę piw <splash>) dla kurażu? ;> , czy po większej ilości wypitych procentów wręcz odwrotnie - potęguję on Wasze lęki ?

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Fobia i alkohol.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2011, 22:16:46 »
Wiadomo, że pomaga, przynajmniej doraźnie.

Kot Schrödingera

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2011, 23:39:07 »
Widze Jack, że polujesz na rangę VIPa ;p

Mi alkohol pomaga się wyluzować ale trochę w inaczej niż bym chciał. Tzn. po pierwsze działa usypiająco, a po drugie wzmaga uczucie derealizacji, co redukuje lęki, ale za to skłania mnie to do bardziej bezstresowego zamknięcia w sobie :)

Juka

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2011, 09:27:33 »
Mnie rozluźnia. Im więcej się napiję, tym bardziej wzmaga się uczucie "rozpływania się", co może trochę odwraca uwagę od lęków i wprawia w dobry nastrój. Ale zazwyczaj nie tracę kontroli nad sobą i nad świadomością i oczywiście nie zrobię po alkoholu wszystkiego...

Offline xavier_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gdynia
  • "Bliski dla bliskich z dystansem do wszystkich"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2011, 11:10:48 »
Alkohol mnie rozluźnia. zapominam o lekach i fobiach. dobrze się bawię i czasem nawet nie chce wracać do domu :P Niestety to nie jest dobra droga w walce z lekami...
"Dobrego nigdy za wiele"

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2011, 18:30:31 »
nie lubię alkoholu. zbyt wiele ludzi z mojego otoczenia straciło życie z powodu alkoholu. Unikam go jak ognia. Po wypiciu wcale nie czuję się lepiej. Wprost przeciwnie - czuję się bardzi źle i dodatkowo mam potworne wyrzuty sumienia
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2011, 20:43:33 »
Alkohol nie powoduje że staje się jakoś rozmowny, zabawny, wyluzowany. Czuje się natomiast bardziej intelignetny. (można lepiej zebrać myśli, skupić się na czymś, lęk wywołuje chaos i ogłupienie umysłowe). Lęk znacznie mniejszy ale nadal nie pozwalający na normalne zachowanie. Uspokaja, nie pobudza. Łatwiej okazywać uczucia.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2011, 20:47:10 »
Ja należę do tych, których alkohol rozluźnia. Ostatnio na imprezie, to sam siebie nie poznawałem po kilku kolejkach <glupek2> Ale generalnie też alkoholu unikam, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka -pochodzę z rodziny alkoholików <mryellow> Sięgam po niego tylko przy jakichś okazjach, a te zdarzają się stosunkowo rzadko <hm>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2011, 21:13:31 »
Alkohol zdecydowanie pomaga, jeśli chodzi o fobię. Praktycznie po alkoholu problem fobii u mnie zanika.
Natomiast mam świadomość, że nie mogę być wiecznie pijany, toteż piję jedynie okazjonalnie.
Zero: ex-fobik.

Offline Tycjan

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Białystok
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2011, 23:27:36 »
Alkohol zdecydowanie pomaga, jeśli chodzi o fobię. Praktycznie po alkoholu problem fobii u mnie zanika.
Natomiast mam świadomość, że nie mogę być wiecznie pijany, toteż piję jedynie okazjonalnie.

Ja zazdroszczę. U mnie alkohol jedynie obniża percepcję i sprawność motoryczną (co chyba jasne :))). Jednak nie zmienia myślenia na bardziej beztroskie, nie łagodzi fobii. Ogólnie to mam zbyt mocną głowę. Dla mnie alkohol nie jest nawet półśrodkiem. Szkoda.
Tworzę historię.

Bóg pomaga tym, co sami sobie pomagają. - Ezop.

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2011, 08:23:37 »
u mnie wczoraj było nie ziemsko....  wypiłem poszłem spać bo nie dałem już rady i przebudziłem się w nocy o 1
później do rana nie mogłem usnąć ciągle się pociłem /dreszcze i gorąco/  masakra myślałem ze pierdolnę - nie piję już ALKO.

Offline blastrox

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2011, 15:43:23 »
Na mnie alko działa pozytywnie , jestem bardziej otwarty , szczery , i nie czuje tych lęków :D , aczkolwiek znam jeszcze inny środek mocniejszy od alkoholu , po którym już całkowicie nie wiem co to lęk , i robie się po nim pewny siebie , i w ogóle innym człowiekiem się staje , tak jakbym nigdy nie miał fobii... ale ten środek jest zły i nie polecam go nikomu bo można się uzależnić ... ;/

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2011, 18:34:42 »
Na mnie alko działa pozytywnie , jestem bardziej otwarty , szczery , i nie czuje tych lęków :D , aczkolwiek znam jeszcze inny środek mocniejszy od alkoholu , po którym już całkowicie nie wiem co to lęk , i robie się po nim pewny siebie , i w ogóle innym człowiekiem się staje , tak jakbym nigdy nie miał fobii... ale ten środek jest zły i nie polecam go nikomu bo można się uzależnić ... ;/

hyhm i nazywa się FETA ? i jest sens kupować 1g fety by mieć faze a po niej zejście ? :>

Offline blastrox

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2011, 20:22:19 »
To nie feta kolego ;p feta przy tym jest słaba i nic nie dająca , chodzi mi o "Mefedron"

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2011, 23:19:19 »
Dopalacz... XDXDXD  ja nie chce nic takiego zejście po każdym obojętnie czy to alko czy używka mam zawsze takie samo.... czyli napady paniki lęku itp . ETC