Autor Wątek: Sytuacje, które wywołują w nas najwieksze lęki.  (Przeczytany 24180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Sytuacje, które wywołują w nas najwieksze lęki.
« dnia: Maj 03, 2011, 06:39:48 »
Jakie sytuacje powodują, że ogarnia Was największy lęk, a nawet panika ?

Mnie ogarnia bardzo duży lęk, kiedy ktoś puka/dzwoni do mojego mieszkania, a tym bardziej, gdy jestem sam i ja muszę otworzyć drzwi. Niby siedzę, we własnej chałupie, a boję się każdego nieznajomego (i znajomego też), który chce mnie "odwiedzić". Gdy słyszę sygnał dzwonka, to często zastygam w bezruchu i nawet nie podchodzę do drzwi, żeby zobaczyć kto dzwoni. Mam nadzieję, że w końcu się z tym uporam, bo to ten ktoś, który do mnie przychodzi powinien czuć się niepewnie, w końcu puka do cudzych drzwi, a nie ja. : /

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
Odp: Sytuacje, które wywołują w nas najwieksze lęki.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2011, 10:04:00 »
Przede wszystkim sytuacje bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi. Im więcej osób dookoła, tym gorzej. I im więcej uwagi skupionej na sobie, tym jeszcze gorzej. A co do tego, gdy ktoś dzwoni - czy to telefonem, czy do drzwi, to mam podobnie - też "zastygam" i czekam aż wreszcie przestanie dzwonić.
Zero: ex-fobik.

Mery92

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2011, 16:07:03 »
Boje się różnych wystąpień publicznych, jak np. wygłaszanie referatu w szkole. To jest chyba najgorsze:( Następnie boję się powiedzieć własne zdanie lub zwrócić się o pomoc do osoby, którą dobrze nie znam. Oprócz tego rozmowy przez telefon, przechodzenie obok jakieś grupy ludzi ( ponieważ wydaje mi się, że się ze mnie śmieją...

Offline bryza

• Nowy użytkownik
  • *
    • Skuteczna metoda na pokonanie lęku społecznego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2011, 12:39:18 »
Boje się różnych wystąpień publicznych, jak np. wygłaszanie referatu w szkole. To jest chyba najgorsze:( Następnie boję się powiedzieć własne zdanie lub zwrócić się o pomoc do osoby, którą dobrze nie znam. Oprócz tego rozmowy przez telefon, przechodzenie obok jakieś grupy ludzi ( ponieważ wydaje mi się, że się ze mnie śmieją...

zastąp reakcje lękowe reakcjami relaksu.  W momencie doświadczania napadu paniki, naszą pierwszą reakcją jest próba jego opanowania. Spróbujmy tego nie robić, ponieważ im mniej będziemy się starali utrzymać kontrolę nad sobą, tym łatwiej nam to przyjdzie. Po prostu nie napinaj się, a odprężaj. W pozycji stojącej również można sprzyjać postawę relaksu, stań stabilnie w lekkim rozkroku, patrz w dal tuż nad głowami słuchaczy.

- zwolnij, mów wolniej, myśl wolniej i spokojniej
- zachowaj dobre samopoczucie bez względu na to, co myślą inni.  Ludziom trudno zrozumieć, na czym polega ten problem.

-  Najbardziej dotyka nas nie to, co inni mogą o nas pomyśleć, lecz to, jak odbieramy ich ewentualne uwagi i w jaki sposób postrzegamy samych siebie. Przestać zabiegać o aprobatę społeczną
Techniki relaksacji i metody pokonywania lęku społecznego http://technikirelaksacji.blogspot.com

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2011, 19:19:33 »
Przyjście rano do roboty -spotkanie się z tymi wszystkimi ludźmi.
Pójście do jakiegoś urzędu.
Rozmowa w grupie średnio znanych mi ludzi która liczy więcej, niż dwie osoby! (w cztery oczy mi łatwiej) :/
Rozmowa przez telefon przy kimś, dzwonienie do obcych ludzi.
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2011, 22:00:17 »
Poruszanie się po mieście w godzinie szczytu  <boje_sie_>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Janne

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2011, 16:11:23 »
wigilia <szok2> - pokój pełen ludzi z którymi trzeba podzielić się opłatkiem  :'(
Powietrze, które czasami zagradza drogę

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2011, 19:08:13 »
Też tego nie lubię - wspólne składanie sobie życzeń, tak samo pożegnania zwykłe i przez telefon.

"To w takim razie do usłyszenia, jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego, myślę że się jeszcze niedługo zobaczymy/zdzwonimy, no cześć, cześć, trzymaj się, ty też, pa, pa, pa"  >:D :-X brrr...

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2011, 13:01:14 »
chyba sytuacje w ktorych czuje sie oceniany i kiedy staram sie nie pokazac po sobie fobii
czasem telefon
czasem, gdy jest tloczno
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2011, 13:02:09 »
Zabieranie głosu podczas jakiejś dyskusji :/
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:36:48 »
chyba załatwianie jakichś spraw w urzędach, dziekanatach etc. jest dla mnie najtrudniejsze. poza tm jeszcze rozmowy telefoniczne, szczególnie jak ja mam gdzieś zadzwonić okropnie mnie stresują :(
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

zylwia

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:17:04 »
Od jakiegoś czasu powtarzam sobie ''do odwarznych świat nalerzy'' i idę na przód (nawet otwieram drzwi gdy ktoś puka) , ale wciąż mam problem z komunikacją z ludźmi.
musimy to jakoś przezwyciężać te człowieki na pewno nie chcą nas skrzywdzić (chyba że ktoś puka z kominiarką na głowie lub z karabinem maszynowym)  w końcu wszyscy jesteśmy zbudowani z tych samych atomów.

Offline freak

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2011, 02:08:23 »
- czytanie na głos, wystąpienia publiczne, referaty itp- kiedy wszyscy uważnie szukają, a mi nagle zaczyna brakować tchu, pędzę z tekstem jak szalona ucinając wyrazy i potem słucham, jak to pięknie czytam, że nikt nic nie rozumie. A pech chciał, że na polskim ciągle jestem pytana do czytania.
- egzaminy i olimpiady ustne- napłakałam się już przez to, napłakałam. Przez trzy lata brałam udział np w anglistycznej, bo za granicą bardzo podszkoliłam język (Nie mam problemu w używaniu go w sytuacjach nieoficjalnych wśród obcokrajowców czy na forum klasy)i byłam jedną z najlepszych uczennic. I dwa razy przeszłam do ostatniego etapu, znajome liczyły, że wygram, a tu nerwy mnie zjadły, gadałam nieskładne głupoty i wyszło jak zawsze, czyli fail. Na historyczną przeczytałam z 400-500 stron, dużo pamiętałam, a na kwalifikacjach nie odpowiedziałam na żadne pytanie, tylko siedziałam z głową zwieszoną i mruczałam coś pod nosem. Odpowiedzi przypomniały mi się jak wyszłam z sali. To cholernie obniża poczucie własnej wartości. Wręcz aż mi się spieszy do matury :/
- przebywanie w sali z innymi, a panuje totalna cisza i słychać niemal każdy oddech
- długie podróże autobusem- nie wiem czemu, często łapią mnie wtedy napady paniki, może dlatego, że mam świadomość, że nie mogę wysiąść w każdej chwili, czasem zdarza mi się także jak jadę rowerem
It's all a game, avoiding failure, when true colors will bleed
All in the name of misbehavior...

Offline Atram

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:58:39 »
O rany, z tym łamaniem się opłatkiem to rzeczywiście udręka xD . Z bliską rodziną nie jest tak źle, ale... wujek W. jest naprrrawdę przerrrażający z tymi swoimi zaczepkami i żartami słabych lotów. Zorientowałam się, że w każde święta jemu jako ostatnia składam życzenia, przedłużając ten przerażający, lecz nieunikniony moment. Coś mi się wydaje, że się połapał, że mu zawsze uciekam. Na drugi rok to zmienię. Nie będzie ostatnią osobą. Będzie PRZED-ostatnią  ^_^""""""

Ech, poza tym wszystkim, co napisaliście, ja jeszcze nie lubię, gdy siedzę, a kilka osób sterczy nade mną, patrząc się na mnie >_<  Przeżywam paniczny lęk, gdy muszę coś szybko policzyć w pamięci, np. w sklepie, gdy babka czeka na resztę. Nie umiem się skupić z powodu napięcia i ta sytuacja się przeciąga, tylko pogłębiając moją nerwowość. Obrzydliwość.             

Offline furia

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2012, 18:16:18 »
Największa panika bierze mnie podczas wystąpień publicznych, wygłaszania jakiś referatów etc. Podczas odpowiedzi ustnej na lekcji, ogólnie wszędzie tam, gdzie musze zabrac głos, a jestem w dużej grupie. Poza tym nienawidze odbierać telefonów, czy dzwonić.
Ale mimo wszystko rzeczą, któa mnie kompletnie doprowadza do paniki to siedzenie w szatni przed WF-em . Nie wiem dlaczego, ale tak boję się tych rozmów ludzi z mojej klasy właśnie w szatni, zapewne dlatego, że jestem pewna, że prawie zawsze mnie o coś zapytają, do tego mam się tam przebierać i ughhh.  :blank: