Autor Wątek: Korzystanie z publicznych toalet.  (Przeczytany 12323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Korzystanie z publicznych toalet.
« dnia: Maj 06, 2011, 20:16:46 »
Czy sprawia Wam dużą trudność korzystanie z publicznych WC ? Czy w ogóle do nich chodzicie ?

Pierwszorzędną sprawą jest odnalezienie się w takiej publicznej toalecie, kiedy przyszło się tam po raz pierwszy np. w galerii handlowej. Chodzi przede wszystkim o te obawy, żeby nie pomylić drzwi, które prowadzą do WC żeńskiego, męskiego oraz przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Ostatnio widziałem także dodatkowe pomieszczenie dla matek z niemowlętami.
Ja muszę przyznać, że ostatnio się pomyliłem i wszedłem do damskiego. <jezyk2> Tak stoję i myślę: 'gdzie są te pisuary', a po chwili widzę, że jakaś kobieta wychodzi z kabiny. Wyszedłem stamtąd szybciej niż wszedłem. ;p
Jeśli chodzi o korzystanie po raz pierwszy z publicznego WC, to jeszcze wchodzi w rachubę strach, żeby się nie zgubić w tym całym labiryncie oraz żeby poradzić sobie z tymi wymyślnymi kranami, dozownikami mydła, pojemnikami na ręczniki, żeby tego nie pomylić jednego z drugim itd., itd.
Jakie są Wasze odczucia ?

Druga sprawa odnosi się do facetów, bo wiadomo istnieje takie coś jak pisuary i do nich czasem trzeba się przemóc, tym bardziej, kiedy większość jest zajętych i można odczuć pewien dyskomfort i skrępowanie sikając jeden przy drugim.
Jeśli chodzi o mnie, to nie czuję żadnego skrępowania jeśli jestem sam, albo kiedy ktoś stoi kilka pisuarów dalej. Także nie czuję wielkiego dyskomfortu, kiedy od drugiego "współtowarzysza" dzieli mnie jeden wolny pisuar. Gorzej jest, kiedy ktoś stoi zaraz obok, albo z dwóch stron, ale i tak sobie z tym radzę. Zawsze staram się stawać na końcu, lub na początku, żeby uniknąć takich sytuacji. Ogólnie podbudowujące jest dla mnie to, że sporo facetów wstydzi się sikać obok siebie i wielu korzysta z kabiny kiedy widzi, że przy pisuarach jest ciasno.
Zapraszam do wypowiedzi. :)

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
Odp: Korzystanie z publicznych toalet.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2011, 20:41:02 »
Czy sprawia Wam dużą trudność korzystanie z publicznych WC ? Czy w ogóle do nich chodzicie ?

Szczerze to nie przypominam sobie sytuacji, w której w publicznej toalety musiałbym skorzystać. Więc raczej nie, nie chodzę, nie mam doświadczeń w tego typu sprawach. ;>
Zero: ex-fobik.

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2011, 21:56:06 »
Powiem szczerze: z pisuaru nigdy nie skorzystałem. jakiś większych obaw jeśli chodzi o aparaturę, dozowniki etc. nie mam, ale bardzo rzadko korzystam z takowych toalet.

Offline Arabeska12

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:34:24 »
Witam. Ja mam lęk z korzystania z publicznych toalet. Raz jak byłam w takiej toalecie to nie umiałam się odpowiednio w niej zachować, narwałam tonę papieru i poukładałam na desce klozetowej z obawy, że nabawią się jakiegoś grzyba, albo innej przypadłości. Tak naprawdę się nie wie kto wcześniej z niej korzystał i nie był zarażony jakąś chorobą i czy toaleta po każdej osobie korzystającej była odkażana i czyszczona. Więc obecnie staram się unikać takich miejsc bo wpadam w paranoję. Wiele na temat fobii przeczytałam na stronie http://fobia.org.pl/. Czy u mnie to na pewno fobia?

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2011, 19:02:15 »
Na pewno jest to przewrażliwienie i wręcz obsesja na punkcie czystości i higieny oraz lęk przed zarażeniem się czymkolwiek. Może w rachubę też wchodzą pewnego rodzaju natręctwa patrząc na te "tony" papieru, o których wspomniałeś..
W tym temacie chodzi jednak o wstyd i skrępowanie spowodowane korzystaniem z publicznych toalet i brakiem pewności siebie z tym związaną i wręcz niemożliwością skorzystania z takiego WC na skutek wyżej wymienionego wstydu, skrępowania, itd.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2011, 00:07:36 »
nienwidzę korzystać z publicznych toalet. idę tylko i wyłącznie jak muszę.
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2011, 13:12:38 »
Hehe ale czego bardziej się boicie? Bakteriów czy żuli co tam w pobliżu przesiadują zazwyczaj?  <glupek2> <jabol2>

Ja osobiście nie mam problemów z korzystaniem z toalet publicznych. Chociaż w sumie korzystałam tylko ze dwa razy w życiu  <hm>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2011, 13:16:34 »
No na pewno nieraz bierze obrzydzenie i to chyba każdego z nas :) A jak o samo korzystanie chodzi, to nie mam większych problemów, ale zawsze idę do kabiny <glupek2>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2011, 13:18:31 »
W aptece można kupić fajne sterylne nakładki na klozet :P <glupek2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline edit

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2011, 14:10:31 »
Jack, piszesz o tym całym stresie, obawą przed ewentualną wpadką  siarą że pomylisz drzwi itp. myślę że w tym przypadku trening czyni mistrza  :)
Im częściej korzystasz tym pewniej si ew takich miejscach czujesz ....hehe... Ja zwykle jak jestem w galerii handlowej muszę skorzystać z WC choćby po to by umyć łapki ....i powiem wam, że zdarzały się sytuacje pomylenia drzwi..albo taka analiza przed wejściem  i myśli: "kurcze który to damski", jak oznaczenia sa mało czytelne.....ale co pomaga w takiej sytuacji?...POCZUCIE HUMORU I DYSTANSU DO SIEBIE....i świadomość, że każdemu się coś takiego pewnie zdarzyło i że nikt nas z tego powodu nie wyśmieje!!! A jeśli tak, to będzie to jakiś głupek, którym nie warto się przejmować!

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2011, 14:54:16 »
No ja miałem ostatnio taką akcję, że wtarabaniłem się do damskiego z pełnym przeświadczeniem, że to męski, tylko na próżno mi było szukać pisuaru.. ;p no i się skapnąłem. Podwinąłem ogon (bez skojarzeń ;p) i wyszedłem. :P

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2012, 00:49:23 »
Nie mam żadnego problemu z korzystaniem z publicznych toalet.
W szkole się trochę bałem jak byłem w niższych klasach, ze względu na starszych uczniów i chodzące plotki o "robieniu prawa jazdy" i tym podobne historie.
Problem mam jak jestem w gościach u ludzi którzy znajdują się poza kręgiem tych bardzo zaufanych. Problemem jest jak i kiedy zapytać gdzie jest łazienka, trochę to głupie :/

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2012, 18:53:06 »
Pamiętam, że jako dziecko bałam się panicznie obcych klopów. Zawsze wydawało mi się, że coś z nich wyskoczy  <glupek2>

Teraz może nie mam takich wizji, ale wolę unikać korzystania z takich przybytków. Jest tam zazwyczaj niezbyt czysto, jest za dużo ludzi, a do tego właśnie:
poradzić sobie z tymi wymyślnymi kranami, dozownikami mydła, pojemnikami na ręczniki, żeby tego nie pomylić jednego z drugim itd., itd.

No i płacić często trzeba, a nie lubię płacić za coś, co nie daje mi nawet cienia przyjemności  <glupek2> Wolę więc wszystko, co trzeba, załatwiać w domu (choć w ekstremalnych sytuacjach jakoś potrafię przełamać swoje lęki). A jak mam do wyboru tojtoja albo pobliskie krzaki, to już wolę to drugie :P

znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

iga37

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2012, 23:04:47 »
Z sikaniem do pisuaru nie mam specjalnego problemu,poza mokrymi spodniami,bo stanowczo za wysoko wiszą. Co do kolejności sikania, facet obok chyba miał fobię, bo jak ściągnęłam spodnie,żeby się wysikać, to wyszedł w takim pośpiechu jakby pomylił drzwi.
Dozowniki na szczęście mam obcykane bo w szpitalu są podobne..suszarki są cool, włosy można nawet wysuszyć, pod warunkiem,że lubi się przerywany strumień powietrza: )
Podsumowując: jak jestem przerażona daną sytuacją, robię z siebie głupka..biorę ludzi na poczucie humoru i taką bezpośredniość, że albo się peszą, albo śmieją razem ze mną.

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl
    • inst
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2012, 23:14:51 »
Co do kolejności sikania, facet obok chyba miał fobię, bo jak ściągnęłam spodnie,żeby się wysikać, to wyszedł w takim pośpiechu jakby pomylił drzwi.
??? <szok> Mam nadzieję że jeden z Twoich żartów :)
Co do tematu to nie mam i nigdy nie miałem z tym problemów.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 23:19:15 wysłana przez qabriel »