Autor Wątek: Komputer i internet - pytania i porady.  (Przeczytany 9375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Komputer i internet - pytania i porady.
« dnia: Czerwiec 10, 2011, 08:48:38 »

W tym wątku zamieszczamy pytania i odpowiedzi dotyczące kwestii technicznych z dziedziny komputerów i internetu.

Offline nika

• V.I.P
Odp: Komputer i internet - pytania i porady.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2011, 22:11:46 »
Co się robi jak klawiatura się przełączy i zamiast z wychodzi y i na odwrót i w ogóle litery nie są na swoim miejscu wtedy?

Zazwyczaj resetuję komputer i wraca do normy ale jest podobno jakiś prosty trick  <glupek2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2011, 22:29:00 »
Shift+ctrl

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2011, 18:50:39 »
Dzięki jeLonek  <buziakk>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2011, 23:01:53 »
Panel Sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> zakładka Języki -> Szczegóły -> zakładka Ustawienia -> Ustawienia klawiszy. Tam wyłączysz,ma pozostać tylko - Polski ( programisty ) cała reszta won.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2011, 20:54:17 »
Dzięki Grotek  <buziakk>

Będę miała jeszcze jedno pytanie tylko muszę pomyśleć jak go zgrabnie ubrać w słowa żebyście zrozumieli  <glupek2>

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2011, 23:56:50 »
Dzięki Grotek  <buziakk>

Będę miała jeszcze jedno pytanie tylko muszę pomyśleć jak go zgrabnie ubrać w słowa żebyście zrozumieli  <glupek2>
Pisz po swojemu,inaczej to nie ma sensu.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2011, 07:39:28 »
A czemu tak się dzieje właściwie? :) Bo jak to zlikwidować, to wiem, ale jaka jest tego przyczyna? ;>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:41:22 »
A czemu tak się dzieje właściwie? :) Bo jak to zlikwidować, to wiem, ale jaka jest tego przyczyna? ;>
To jest niezwykle przydatna opcja Windows, dzięki której za naciśnięciem skrótu shift+ctrl przełączamy się z klawiatury standardowej na klawiaturę taką z zamienionymi zet z igrekiem.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:46:57 »
No tak, ale czemu to ma służyć? ;p

chwila

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:48:04 »
Zdaje się, że to przełączenie na klawiaturę niemiecką.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2011, 11:19:42 »
Nawet nie tyle chodzi o klawiaturę niemiecką, a o standard pl-214 (czyli tak zwaną klawiaturę polsko-polską), która ma między innymi osobne przyciski dla polskich znaków diakrytycznych. W przeszłości była częściej używana, teraz już chyba w ogóle nie jest.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2011, 20:21:53 »
Mam pytanie  <nihil>

Dlaczego jak ściągnę niektóre pliki z chomika to nie potrafię ich otworzyć? Chodzi mi o takie z taką zieloną książką czy segregatorem z boku. Jak je ściągnę to nie ma szans żeby otworzyć.
Jaki program powinnam mieć i jak go zdobyć? :)

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2011, 20:44:09 »
Prawdopodobnie plik jest spakowany i żeby go otworzyć należy go najpierw rozpakować np. winrar-em albo 7-zipem
7-zip pobrać można stąd:
http://www.programosy.pl/program,7-zip.html
Po zainstalowaniu programu przy kliknięciu prawym klawiszem na spakowany plik powinna pojawić się opcja rozpakuj tutaj  albo podobnie należy ją wybrać, obok powstanie nowy rozpakowany plik, który  wtedy będzie można otworzyć normalnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 20:47:59 wysłana przez hobik »

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2011, 20:58:56 »
Czy może mi ktoś wytłumaczyć następujące zjawisko?
Otóż mam internet bezprzewodowy to znaczy w pokoju obok stoi takie coś co przesyła ten internet do wszystkich komputerów w domu - w sumie 4 sztuki.
Jak miałam tego poprzedniego laptopa to internet miałam bez problemu. Na tym laptopie ciągle tracę zasięg. Muszę zamykać stronę i otwierać od nowa. Jest to dość uciążliwe a poza tym zasięg nie wychodzi poza dwie kreski - maks 5. Inni domownicy łapię net bez żadnych problemów.
Czemu ja mam takie problemy? ;>