Autor Wątek: Charakter pisma  (Przeczytany 3830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Charakter pisma
« dnia: Lipiec 03, 2011, 11:44:01 »
Pochwalcie się -jak piszecie :) Podobno charakter pisma też świadczy o człowieku ;D
Jak piszę różnie -zależnie od sytuacji.

Tak wygląda moja wersja pisma "na szybko":

a tak wygląda moje zwyczajne pismo: 

Generalnie w szkole bardzo lubiłem pisać. Nie lubiłem tworzyć, ale pisać co mi podyktują, czy przepisyać coś uwielbiałem. Teraz już jakoś mi to przeszło. Szybko ręka mi się męczy, wyszedłem z wprawy :(
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Juka

• Gość
Odp: Charakter pisma
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:55:12 »
Loool, zajebisty wątek:D
Masz bardzo ładne pismo, ładniejsze od mojego nawet w wersji na szybko. Próbkę moich możliwości pokażę później, jak się ruszę z wyra i doczłapię do skanera w drugim końcu pokoju.

Generalnie w szkole bardzo lubiłem pisać. Nie lubiłem tworzyć, ale pisać co mi podyktują, czy przepisyać coś uwielbiałem. Teraz już jakoś mi to przeszło. Szybko ręka mi się męczy, wyszedłem z wprawy :(
Mogę się pod tym obiema rękami podpisać.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:37:22 »
Moje pismo to apokalipsa nie lubie dlatego pisać ręcznie bo sam siebie nie moge rozczytać, zdecydowanie wole maszynowe bądź komputerowe pismo.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2012, 02:16:49 »
Kiedyś miałam tak, że w każdym zeszycie szkolnym potrafiłam pisać innym charakterem pisma. Albo miałam fazy albo na pisanie proste albo na pochyłe. Teraz, jeżeli piszę coś ręcznie, to jest to najczęściej pismo pochylone w prawą stronę. Zauważyłam też, że często, gdy notuję jakieś własne przemyślenia, refleksje, nietypowe notatki, to moje pismo staje się mniej czytelne, tak jakbym celowo pewne rzeczy chciała ukryć przed innymi (próbki aktualnie nie dam, bo nie mam).

Z resztą, aktualnie zdecydowanie wolę pisać po prostu na kompie. Zauważyłam nawet, że zupełnie inne (często lepsze) teksty wtedy stwarzam, niż gdybym męczyła się z tym samym tematem ręcznie. Choć, z drugiej strony, póki nie miałam kompa, bardziej mobilizowałam się do pisania ręcznego, w związku z czym pisałam wtedy więcej niż teraz (kiedy teoretycznie warunki do pisania są lepsze).
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

bartek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2012, 11:58:22 »
Moje pismo jest czytelne, poukładane i dosyć oryginalne.

Uważam, że chrakter pisma niesie ze sobą sporo informacji o tej osobie. Często obserwuję pismo innych i porównuję sobie moje przemyślenia z tym co wiem o tych osobach.

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2013, 08:59:19 »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2015, 20:48:28 »
Ładne pismo :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2015, 20:49:45 »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2015, 20:51:20 »
JOY powinieneś zostać lekarzem  ;)

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2015, 20:52:52 »
matka chrzestna mi zawsze tłukla ze tylko ten zawod gwarantuje kase...ale nie posluchalem... :/
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2015, 20:54:52 »
no pismo już masz lekarskie ;) dobry poczatek.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2015, 21:30:35 »
Na kolanie pisane :)

Offline zbigi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2015, 16:41:09 »
Ja mam okropny charakter pisma, czsami sam siebie nie potrafie odczytać, zwłaszcza jak musze coś szybko zanotować.
Btw - jesli charakter pisam mówi coś o człowieku, to ja sie pytam co jest nie tak z lekarzami? :)

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2015, 18:49:45 »
Joy of satan, masz wg mnie piękny charakter pisma, równo piszesz nawet w poprzek zeszytu, a to rzadkie- jak dla mnie widać że generalnie jesteś facetem z charakterem, raczej zdecydowanym, przynajmniej tak bym ocenila po pismie:)

"a",
 ja też tak mialam i mam że bardzo róznie piszę, czasami moje pismo jest, było, tak skrajnie rózne, że wydaje sie jakby calkiem inna osoba to pisała. Mam problem z podpisami i z wzorami podpisu,np w banku, bo nigdy nie wiem ja się akurat podpisalam.., jak sie spiesze to czasami bazgrolę totalnie a jak się staram piszę okrąglutko i śliczniutko,czasami piszę drobnym maczkiem, jakby po męsku, czasami dosyc duże litery. Kazdym długopisem pisze inaczej..nie wiem, pewnie też jest na taki stan jakies wytłumaczenie...
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Steppenwolf

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2015, 23:43:39 »
Szczerze, to trochę wstyd mi pokazać wam moje pismo. Niedawno znalazłem jakieś stare zeszyty i sprawdziany z podstawówki i gimnazjum. Moje pismo na przestrzeni lat niestety niewiele się zmieniło. Jest brzydkie, mało staranne i koślawe. Rozczytać raczej się każdy rozczyta, dlatego jakoś specjalnie nie pracowałem nad tym, by polepszyć estetykę mojego pisma, chociaż w sumie nie wiem, czy w ogóle praca nad tym pismem przyniosłaby jakieś efekty.