Autor Wątek: Blizny  (Przeczytany 14545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edit

• Zaawansowany użytkownik
Blizny
« dnia: Lipiec 17, 2011, 23:48:33 »
Nie wiem czy taki temat już jest ..Jeśli tak to Obcy będzie wiedzial co z tym zrobic....
Teraz, będąc na spikerii rozmawialiśmy o bliznach i zaciekawiło mnie czy macie jakieś blizny na ciele, jeśli tak to w jakim miejscu. chętnie tez poczytałabym jak sie ich nabawiliscie. Sama też się pochwalę swoją..a co.....

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
Odp: Blizny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2011, 00:04:07 »
No to ja napisze pierwsza...mam dwie blizny jedna jest na czole a druga oddalona o jakieś trzy centymetry dalej wśród włosów...Jak byłam mała zjeżdżałam na sankach po ulicy,pod którą wjeżdżała akurat karetka pogotowia...i miała na przednim zderzaku takie coś metalowe,dziś kojarzy mi się to z taką fałką jaką ma kijek do smażenia kiełbasy nad ogniskiem...i to coś mi się wbiło w głowę na jakieś 4-5 cm...właśnie od tego te blizny...hihi  I mam jeszcze blizny na kolanach od wypadku na motorze...oczywiście od tej pory unikam go jak ognia...
No i jeszcze oczywiście blizny na ręce od...hmm...powiedzmy samo okaleczeń..ale w to już nie będę wnikała...

"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline Keisu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Za drutem kolczastym
    • Opowiadania:P
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2011, 12:30:21 »
Blizn to nie mam dużo.
Jedna na środkowym palcu u lewej ręki , na dalszym paliczku -efekt bawienia się scyzorykiem jak byłam mała.
Trochę nad nadgarstkiem mam bliznę po wbiciu noża , a na jego wewnętrznej stronie dwie po ...Mojej głupocie :/Na przedramieniu mam okazalszą , tego samego pochodzenia.
Na prawej stopie mam bliznę pooperacyjną a na lewej łydce dość długą ,kiedyś pomogłam pewnej kobiecie bo spadła z roweru , wszystko jej się rozsypało no i podnosiłam rower , poczułam że czymś sobie pojechałam po nodze , notabene był to ostry drut wystający gdzieś od strony łańcucha.No ale olałam i poszłam dalej , później dopiero jak stałam w kolejce , spojrzałam w dół a tu noga we krwi xD.
Myślę że ta blizna jest efektem zakażenia ,bo rana dość długo i trudno sie goiła.

Na mnie generalnie wszystko super się goi bez śladów , więc tylko przy większych ingerencjach pozostają mi pamiątki.
Kajetanka , jeździłaś motorem??

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2011, 13:06:05 »
Ja jako pasażer oczywiście... :)
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2011, 15:51:39 »
Całe ręce i dłonie sino-czerwone. To już po prostu blizny w takiej ilości, że nakładają się jedna na drugą i zlewają w całość... Przy kolanach mam od roweru, mam tego dużo więcej ale wolę nie wymieniać...

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2011, 16:21:07 »
Mam blizny. W podstawówce wywróciłem się i ostre kamienie powbijały mi się w kolano. Wszystko to zaczęło krwawić, a szkoła wykazała się takim profesjonalizmem, że musiałem z tym krwawiącym kolanem zostać 8 godzin, no i zostały mi po tym blizny na całym kolanie. Mam jeszcze dwie blizny na palcu prawej ręki, po tym jak niechcący wybiłem szybę. Tu też cały z pokrwawioną dłonią długo czekałem, chodziłem od szpitala do szpitala, nikt nie chciał mnie przyjąć, aż w końcu za którymś razem ktoś się zlitował.
Zero: ex-fobik.

Offline vovo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2011, 19:06:56 »
Mam na rękach po "epizodzie" nerwicowym. Muszę to zakrywać bo ludzie najczęściej od razu po tym poznają, że mają do czynienia ze świrem. Pomagają trochę żele i opaski silikonowe, ale trzeba je długo stosować.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2011, 19:33:30 »
Ja mam parę, ale są one niewielkie. Większości z nich dorobiłem się będąc dzieciakiem, kiedy właziłem na wszystko, na co dało się wejść i niekiedy z tego spadałem. ;p Najwięcej mam "bliznek" na nogach i jedną na palcu u ręki - pamiątka po petardzie. ;p Na głowie też mam kilka po tym jak nieszczęśliwie nią w coś "przyuważyłem"
Hehe, czytając ten temat od razu kojarzy mi się licytacja blizn z filmu "Zabójcza broń 3". :)

http://www.djoles.pl/teledyski/pobierz/61076,zabojcza-bron-3-licytacja-blizn.html

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2011, 19:51:15 »
Jedną bliznę mam od operacji przepukliny, ale ta jest już prawie zupełnie niewidoczna.
Drugą na prawym kolanie. Tak gdzieś na początku gimnazjum zachciało mi się chodzić po głębokich wykopach gdzie przewróciłem się i nabiłem na jakieś ostre kamienie <glupek2>
Trzecią mam u nasady prawego kciuka, od wymiany łożysk w pralce, kiedy to objechał mi klucz i nabiłem się na ostrą blachę :/
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:15:02 »
najwięcej blizn mam na psychice ale są one niewidoczne dla ludzi <smutek>
co do blizn na ciele to mam na udzie - po epizodzie...
no i kilka pamiątek z dzieciństwa na kolanach i na łokciach
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline edit

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:19:41 »
Chyba na mnie kolej...Mam blizny na kolanach...bolesny upadek w drodze do pracy...oczywiście moje zaniechanie bo z rozwalonymi kolanami musialam odbębnić 8 godzin pracy....
Kolejna zdecydowanie bardziej poważna..blizna na czole...Jako dziecko, weszłam bratu pod huśtawkę....dodam że huśtawka była metalowa...więc jak mnie przypieprzył to zalałam się krwią....widok był podobno straszny , bo jak mnie brat taka zalana krwią i ryczącą do domu zaprowadził, to mama o mało  nie zemdlała...no ale trzeba było działać ...lekarz, szwy itd....i pamiątka na czole została

Offline Naki

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2011, 17:18:54 »
Mam małą blizne na kolanie. Jak byłam mała to sie przewróciłam... rutyna  :D
Mam jeszcze cztery (już prawie niewidoczne na szczęście) na ręce po wewenętrznej stronie blisko nadgarstka... każdy chyba wie od czego. Szczerze? Nieżałuje tego, bo zdałam sobie sprawe jak źle jest i wzięłam sie za siebie  ;)
Chyba tyle   ::) (jak ja lubie emotikony  :P )
''To nie świat nas ogranicza. To my stawiamy przed sobą mur nie do pokonania..."

Offline Artur321

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:23:51 »
Jedną mam na lewym palcu wskazującym to pamiątka z dziecinstwa, dotarłem
nożem chyba po kość i ta jest tak z boku.
Dwie kolejne są na prawym palcu wskazującym i tym obok, te są z wierzchu i
są takie troche zygzakowate bo to po tym jak sobie palce piłą pocharatałem.

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:25:08 »
Mam dużą bliznę na kolanie z kamieniami w środku. Wyrżnęłam się na rowerze oczywiście. Po jednej na lewej i prawej dłoni, zabawy z dłutem i pies mnie ugryzł. Na prawej ręce blizny po samookaleczaniu się. Na lewej po tym jak kot mnie podrapał. I jedną na czole, ponoć uderzyłam głową w dach starej syrenki, ale ja tego nie pamiętam. Jeszcze coś bym znalazła ale to mało istotne ;)
fundacjamaja.pl

Offline odludka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2011, 23:28:01 »
ja też mam bliznę na kolanie po zjeżdżaniu na sankach:/ wywaliłam się w śnieg i trafiłam na rozbitą butelkę :/ dobre 12 lat temu!
"...człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości..."