Autor Wątek: Patrzenie na horyzont  (Przeczytany 1786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr

• Możliwość wyboru to dla jednych dar, a dla innych przekleństwo.
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Kiedy pytam: Jaki mam wybór? - otwierają się drzwi
    • Moje Związki
Patrzenie na horyzont
« dnia: Lipiec 22, 2011, 15:38:25 »
Nie tak dawno czytałem książkę Paulo Coelho "Walkirie" Jeśli ktoś lubi - polecam tego typu lekturę.
Jest tam pewien wątek opisujący wyprawę na pustynie i propozycja ćwiczenia: wpatrywania się w linię horyzontu. Zmienia się wtedy perspektywa, zmienia się coś w nas. Jakbyśmy patrzyli na wszystko z góry, z dystansu - nie w sensie tego, że my jesteśmy guru a wszystko inne mamy pod stopami. To raczej poczucie wolności wobec tego, czego może na co dzień się boimy, w tym ludzi.

Patrząc pod nogi, albo na siłę próbując patrzeć na innych, w ich oczy, męczymy się podczas wyprawy poza próg własnego domu.
Gdy patrzymy przed siebie, na horyzont - coś się zmienia:) Sprawdźcie to, czy u Was też to działa na plus:))

Pozdrawiam i życzę dystansu przede wszystkim wobec siebie:)
Tylko będąc szczęśliwym,
można naprawdę uszczęśliwić innych.
Dlatego…
Zadbaj przede wszystkim o siebie
I każdego dnia dawaj sobie to, co najlepsze.

Uszczęśliwiając i kochając siebie
Uszczęśliwisz i naprawdę pokochasz innych.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
Odp: Patrzenie na horyzont
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:34:55 »
czytałam książkę, patrzę na horyzont, mam dystans do siebie ale wcale mi to nie ułatwia życia ;p
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Serenity

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2011, 20:36:23 »

Gdy patrzymy przed siebie, na horyzont - coś się zmienia:) Sprawdźcie to, czy u Was też to działa na plus:))

Zgadzam się w pełni. To ćwiczenie jest naprawdę ciekawe, sam je wykonywałem. Mogę je każdemu polecić. Gdy wykonuje się je z odpowiednim nastawieniem to działa cuda. Opinie mijających mnie, obcych ludzi na mój temat przestają mieć wtedy znaczenie. Ale w końcu... czy kiedykolwiek miały? Pozdrawiam ;)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 10:18:15 »
Mnie zastanawia tylko jedno - co ludzi w tym Coelho tak pociąga?  :-X
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.