Autor Wątek: uzaleznienie od fobicy.pl  (Przeczytany 27286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
uzaleznienie od fobicy.pl
« dnia: Lipiec 23, 2011, 20:34:34 »
sądzicie, że od tego forum można się uzależnić?

Ja uważam, że tak. od kilku dni obserwuję u siebie pierwsze objawy uzaleznienia. mianowicie od razu jak wracam do domu to włązcam komputer i pierwsze co robię to zagladam na forum <shy>
dopiro potem ide na obiad ;p
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

chwila

• Gość
Odp: uzaleznienie od fobicy.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:40:39 »
Można można,
ja na tych forach już od 3 lat siedzę ;p

Offline Szop

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:09:28 »
Dopisuję się do grona uzależnionych <splash>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:13:52 »
Ja bym tego nie nazwał uzależnieniem, a raczej odskocznią od realnego życia :P

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2011, 01:41:04 »
Można powiedzieć, że w tym przypadku jestem uzależniony. :P
Zero: ex-fobik.

Offline Aramis

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2011, 02:30:25 »
Hej wymyślmy plaster na to uzależnienie, opatentujmy i pijmy szampana  <jabol2>  : )))

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2011, 06:50:41 »
Niezły temat. :) W sumie powinien brzmieć - uzależnienie od forów itp.
Oczywiście, że można się uzależnić, podobnie jak są ludzie uzależnieni od "Fejsbuka" i niektórzy muszą się nawet leczyć. Wystarczy wpisać w google: uzależnienie od forów itd.
Zrobiono niedawno doświadczenie na jednym z zagranicznych uniwersytetów, gdzie odcięto dostęp do Facebooka i na pytanie, co studenci odczuwali, to często odpowiadali, że: wolność.
Jak Lon Twierdzi, że nie jest uzależniony, to po prostu nie chce się do tego przyznać. Odskocznia od realnego życia w wirtualne może stać się uzależnieniem.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:21:45 »
Jak ktoś nie ma prawdziwych uzależnień to może sobie wmawiać, że forum czy jakaś stronka jest jego uzależnieniem, ale to jest najwyżej pewna forma natrętności we wchodzeniu na daną stronę.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2011, 13:48:06 »
Ja bym tego nie nazwał uzależnieniem, a raczej odskocznią od realnego życia :P

Jasne, tak se to tłumacz jeLonek  <omg2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2011, 14:14:52 »
Może Lon ma trochę racji jednak :) Bo niby jak zdefiniować, gdzie leży ta granica między uzależnieniem, a przyzwyczajeniem lub natręctwem? Ja też pierwsze co robię, gdy dostanę się do komputera, to wchodzę na fobicy.pl :) Ale kiedy nie mam możliwości skorzystania z komputera, to nie szukam jej na siłę <hmm> To jestem uzależniony, czy nie? ;D

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:07:35 »
No ludzie.. Co innego przyzwyczajenie, co innego nałóg, a co innego natręctwo. Chyba to można pojąć. Gdyby tego nie można było zrozumieć, to pomyślcie jak inne, o wiele trudniejsze zagadnienia byłyby trudne do zrozumienia. Nie komplikujcie sprawy.
Jeżeli ktoś odczuwa przymus taki, że zaraz po przebudzeniu leci do kompa "na fobików", po paru godzinach czuje się "nasycony", ale za godzinę, dwie, znowu odczuwa przymus, żeby sprawdzić, co tam ciekawego ktoś wpisał, kto jest zalogowany itd. i tak kilka razy dziennie, zaniedbując nawet niektóre ze swych obowiązków, to muszą to być objawy uzależnienia. Oczywiście jeden jest bardziej uzależniony, drugi mniej, a trzeci w ogóle.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:47:53 »
Cytat: Jacksons
Co innego przyzwyczajenie, co innego nałóg, a co innego natręctwo. Chyba to można pojąć. Gdyby tego nie można było zrozumieć, to pomyślcie jak inne, o wiele trudniejsze zagadnienia byłyby trudne do zrozumienia. Nie komplikujcie sprawy.

Wiele rzeczy na tym świecie jest skomplikowanych i to, że Jacksonowi się to nie podoba nie zmieni tego stanu rzeczy. Nie można porównywać natrętnej potrzeby wchodzenia na forum do prawdziwych uzależnień, w których po zaprzestaniu przyjmowania substancji dochodzi nawet do zgonu.

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2011, 15:51:57 »
hehe dokładnie ^^ po odłączeniu od forum delirium nie dostaniesz 

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2011, 17:29:25 »
Lon Luvois Fuller: Nie można porównywać natrętnej potrzeby wchodzenia na forum do prawdziwych uzależnień, w których po zaprzestaniu przyjmowania substancji dochodzi nawet do zgonu.
Ech.. bo według Ciebie prawdziwe uzależnienia, to tylko te, w których przyjmuje się jakieś substancje..
a hazard ? :))
Twoim zdaniem nie ma w ogóle czegoś takiego jak uzależnienie od internetu?

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2011, 17:35:47 »
Hazard, internet, kompulsywne jedzenie, mycie rąk, nimfomania itd to wszystko pewne przejawy natrętności/kompulsywności. Jak ktoś się uprze to może nazwać to "uzależnieniem", ale to z prawdziwym uzależnieniem jak od kokainy, alkoholu, nikotyny, heroiny czy benzodiazepin nie ma wiele wspólnego. Takie porównanie jest po prostu śmieszne, to tak jakby porównywać kałuże z oceanem, bo i tu i tu jest woda ;p